Jump to content

Komp mi się zwiesza...


P4VV37
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu komputer poprostu nagle staje mi w miejscu. Jeśli w tym czasie idzie z głośników jakiś dźwięk to przy okazji słycha z głośników jakiś trzask, a potem komputer zacina się, wyświetla mi się jakiś błąd windowsa na niebieskim tle z odliczaniem do "zrzucenia pamięci fizycznej" lub monitor traci połączenie z kartą graficzną. Po resecie wszystko znów jest ok, ale po pewnym czasie znowu się zacina. Próbójąc rozkmini co się dzieje otwarłem obudowe, odkurzyłem go, wszystkie karty wyjąłem, gniazda przeczyściłem i potem próbowałem go uruchomic ale usłyszałem tylko długie "piii", czyli chyba ram.. Przez chyba godzinę męczyłem się z kostkami anim udało mi się odpali kompa, ale wkońcu z jakiegoś powodu uruchomił się. Ram jest O.K. tzn. testowałem go na innym blaszaku i odpalił. Z czym może by problem, czy to płyta główna, czy może coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc, to może być wszystko, bądź co bądź pc to ciągle delikatne stworzenie. Ja zazwyczaj w takich przypadkach stawiam na zasilacz, szczególnie jak masz jakieś dziadostwo za 50 zł (lubią się psuć ot tak, mojemu bratu pewnego dnia coś zaczęło w pokoju śmierdzieć i to był właśnie zasilacz), nie wiem, czy coś kombinowałeś w komputerze, może coś dokładałeś do środka (i zasilacz nie wytrzymał napięcia, albo coś wtedy niechcący uszkodziłes), może podkręcałeś ?

Link to comment
Share on other sites

To może by zasilacz, sprawdze to. Nie kręciłem go, jakiś czas temu dołożyłem kartę TV, ale teraz ją wyjąłem i dalej to samo. Postaram się zresetowa BIOS, czy jest jakaś różnica między użyciem "Load optymalized bios settings" czy jakoś tak, a zwarciem tych dwóch dzyndzelków na płycie? W instrukcji piszą że po wybraniu tej pierwszej opcji wczytywane są fabryczne ustawienia, czyli niby to samo.

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegoś czasu komputer poprostu nagle staje mi w miejscu. Jeśli w tym czasie idzie z głośników jakiś dźwięk to przy okazji słycha z głośników jakiś trzask, a potem komputer zacina się, wyświetla mi się jakiś błąd windowsa na niebieskim tle z odliczaniem do "zrzucenia pamięci fizycznej" lub monitor traci połączenie z kartą graficzną. Po resecie wszystko znów jest ok, ale po pewnym czasie znowu się zacina.

 

ja poproszę o więcej szczegółów tj. jaki błąd Tobie wyskakuje i jaką płytę gł. masz.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mało detali ;), ale cóż powróżę zatem: "zwisy" systemu, zakładam że masz Windsa, mogą powodować różne - czasem nietypowe stworzenia - jak pisał Remedy - winamp, działający w tle lub coś innego,

 

1.Czy podkręcałeś procka, pamięci lub grafę? Jaka temperatura jest na podzespołach, jaki zasilacz?

2.Czy na płycie nie masz jakiś "kłaczków" kurzu lub czegoś w tym rodzaju, lub miejsc na płycie szczególnie przy stabilizatorach wyglądających na "nadpalone"?

3. ...

 

Napisz jaki masz zestaw, oraz system w jakim przypadku najczęściej się to dzieje,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy