Jump to content

[architektura] Dom, biuro i zakład stolarski w Aachen


zer0
 Share

Recommended Posts

To dopiero moje drugie starcie z vrayem. Miałem troche problemów ze szkłem w końcu większość odbić to efekt postprodukcji. Wskazówki i uwagi mile widziane.

 

121212pp7.jpg

 

Mam nadzieję że ma+ nie obrazi się za MINI ;) ; bardzo lubię ten samochód.

 

1212122xr5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dom został zaprojektowany przez niemieckie biuro, zaś moim zadaniem było zwizualizowanie go jako bonus do projektu wnętrz. Moja ręka dotknęła jedynie kilku detali na zewnątrz, (ogrodzenie, logo i nazwa firmy, drzwi wejściowe).

Inwestor wybrał drewnianą stolarkę ponieważ ma jakiś układ z Urzędowskim, poza tym jest tańsza od aluminiowej. Zastanawia mnie Pinero o które tekstury Ci chodziło i gdybyś mógł uściślić co oznacza "nienajlepsze przedstawienie pomysłu" (mam taką przypadłość że bardzo wnikliwie interpretuję słowa).

 

Piszesz "to tak jakby kilka najciekawszych ideii ,,wyrwanych,, z różnych stron,i poskładanych razem.Projektowanie to sztuka wyboru " - masz rację, ale wiedz też o tym, że i ocena to sztuka wyboru. Tzn. żeby coś ocenić, musisz przyjąć kryteria do oceny, inaczej Twoje słowa będą tylko Twoimi swobodnymi "emocjonalnymi truizmami". A żeby zatem wiarygodnie coś ocenić musisz poznać kryteria, którymi kierował się projektujący.

 

Zdaję sobie sprawę, że to forum będzie mogło spełniać warunki "krytyki architektonicznej" tylko wtedy, kiedy krytycy będą mieli wyczerpujący materiał o projekcie, zarówno materiał wyjściowy pochodzący z jakis analiz (np. oczekiwania inwestora, wytyczne z planu et.c.), jak i wyczerpujące przedstawienie idei projektu (kryteria którymi posługiwał się projektujący - algorytm).Na tej samej zasadzie co w sądach konkursowych. W przeciwnym razie krytyka będzie tylko ",,wyrwanymi,, z różnych stron,i poskładanymi razem" ocenami. Wydaje mi się, że na tym forum póki co możemy oceniać jedynie poziom architektonicznych wizualizacji. Prowokuję wszystkich do dyskusji na ten temat. Może kiedys zorganizujemy konkurs na forum na jakąś architekturę z założenia pasującą do profilu max3D...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze.

To nad autem po lewej stronie to odbicie niedoświetlonej wewnętrznej strony schodów. W ogóle w tym renderze cała ta strona budynku jest trochę niedoświetlona, w obrazku 1 jest troche lepiej bo wrzuciłem dodatkowe światło plane'a vraya( widać jego odbicie w oknie na górze :)

No i sampling za mały powodujący grain (cień pod schodami).

Link to comment
Share on other sites

nie obrazi sie, nie obrazi ;) ... nia mam praw autorskich do tego projektu ;) poza tym przymierzam sie do zmiany autka ... tylko klopot z modelem ;)

 

ale za to pytanko... to bitmapa ? ten mini nie wygląda mi na lowpolygon car, zbyt ładnie wygląda...

 

co do samej arch, to najlepiej wyglądają elementy, których dotykałeś. zwłaszcza ogrodzenie + brama. budynek znacznie lepiej wyglądałby w innym materiale (np.drewnie). efekt końcowy obrazków psują też mało dopracowane textury zieleni... zarówno tej na pierwszym jak i na ostatnim planie. poza tym ok.

Link to comment
Share on other sites

Doszedłem do wniosku że często lepiej i szybciej jest mi wkleić autko jako bitmapę. Nie mam ciekawych bibliotek z samochodami, a na stronach producentów samochodów jest spory wybór :) , potem tylko troche zabawy w szopie (która sprawia mi więcej przyjemności niż czasem mozolne ustawienia w maxie).

 

NADPROŻE to w istocie pas nieprzezierny widoczny też pomiędzy kondygnacjami, za którym znajdują się warstwy izolacji. Wizualizowany budynek jest już po etapie wykonawczym projektu, więc model jest już wersją ostateczną.

Link to comment
Share on other sites

renderki sprawiają ogólnie bardzo dobre wrażenie, niewiele moge powiedzieć bo sie jeszcze mało na tym znam, szczególnie na exteriorach...

-świetnie wkleiłeś mini

-trawa jest super

-powtarzające się krzaki już troche mniej super, ale nie zwracają na siebie zbytnio uwagi i tak.

asfalt i las też nie najlepsze ale w końcu to nie jest obiekt główny wizki.

do budynku trudno mi się przyczepić, niezłe światło i zachowany realizm

Chociaż AA mogłby być troche lepszy, poziome linie na budynku schodkują troche i się rozmywają.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że to zdjecie wieje wyjaśni. Ten budynek stoi tuż za projektowanym.

Materiał na elewacji ro aluminium w kolorze RAL 9006. I tak jak zauważyłeś na renderze, kolor to bardzo jasne aluminium, które w zależności od światła sprawia wrażenie białego lub metalicznego.

 

 

widoknazachodbt4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy