Skocz do zawartości

Monitor


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No ale jeżeli nie chcesz pracować na większej niż 1280 na 1024 to lepiej kup mniejszy :)) a lepszy... ja mam flatrona F700P i nigdy nie widziałem tak pięknego obrazu nawet na LCD a wiedziałem już dużo lcd... nawet kontrast w tym monitorze jest świetny :)) aż go musiałem zmniejszyć bo myslalłem że mi gały wypali... na 1280 na 1024 pracuje na 85 hz i jest super. Monitor ma 17 Cali (choć wydaje się większy...) w sklepie to około 500 zł na allegro taniej a masz super monitor idealny do grafiki i do PS'a :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że 1600x1200 to kusząca rozdzielczość ale viewport mi nie wytrzymie :) przeciez chyba im wieksza rozdzielczość to tym bardziej obciazona karta graficzna w przypadku 3d oczywiście :> obecnie mam flatrona lg i nie moge nawet 1280x1024 na nim wyciagnać :(

 

A mówicie ze 1280x1024 na 21 calach to mało ? Wielu znajomych moich ma nawet 22cale i taka rozdzielczość ale czy jest spoko to nie wiem :D mam obawy tylko zeby to nie wyglądało tak jakbym teraz na swoim monitorze ustawil 800x600 :) tzn zeby jakość nie umarła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ale 1280x1024 na 21 calach to strasznie malo, pracuj na takim monitorze w 1600x1200 conajmniej
Ja jestem wielkim miłośnikiem większych rozdzielczości, ale na 21 calach 1600x1200 jest akurat progiem dla mnie. :)

1920xXXXX czy nawet 2048xXXXX, to już dużo za dużo, ikonki mi się gubią. ;)

 

EDIT:

Mam taki sam monitor i 1280x1024 chodzi ładnie, ale przy 21 calach to trochę mija się z celem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie na 21" w 1280 i jest idealnie. 1600x1200 to jak dla mnie za duzo, wszystko jest mocno za male..

 

edit: poza tym, majac crt ustawiajcie rozdzialke 1280x960 a nie x1024. dajac x1024 lekko splaszczacie obraz (nie ma zachowanej proporcji 4:3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana rozdzielczość, w przypadku monitorów CRT, również ma znaczenie.

Jeżeli ustawimy inną rozdzielczość to obraz najczęściej ma nieco mniejszy kontrast oraz bledsze kolory. Różnice nie są widoczne dla każdego i z pewnością nie tak duże jak w przypadku LCD.

1280x1024 na 21" i więcej, to kara.

Na 17" ustawiałem bądź to 1152x864, bądź właśnie 1280x1024.

Teraz mam 19" NEC FE991SB i 1280x1024 (to jest zalecana rozdzielczość).

Jeżeli nie chcesz większej to nie kupuj 21" monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności