Skocz do zawartości

LCD czy CRT ?


zer0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LCD NEC MultiSync 90GX2 - monitor w całej prezencji, ekran pokryty został specjalną przypominającą szkło, lśniącą powłoką

 

ta powłoka zabija wszystko. mam taką w firmowym laptopie (Vorek świadkiem). używanie tego w nazbyt jasnym lub nazbyt ciemnym pomieszczeniu to zabójstwo dla oczu. widzisz tak jak w lustrze: siebie wpatrującego się w ekran.

 

to tragedia zwłaszcza jeśli myślisz o pracy późną porą z włączonym jednym światłem koło biurka. światło oświetla twoją postać (a nie daj boże siedzisz w białej lub żółtej koszulce) a odbicie jakie widzisz na lustrze śmiało może konkurować z czarnymi błyszczącymi kafelkami.

 

powtarzam raz jeszcze: jeśli to taka sama powłoka co w nowych FujitsuSiemens to jest to tragedia.

 

O wiele milej pracuje się na crtku który nie odbija tak mocno otoczenia lub na standardowym CRT Samsunga z matową matrycą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę o różnicach w kolorach i widzę że dla grafików, lepiej jednak mieć crt, ponieważ lcd mają możliwość wyświetlenia tylko 26000 kolorów, spowodowane jest to pixelowym wyświetlaniem odmiennym niż w crt. CRT mają niemal fotograficzną dokładność wyświetlania kolorów czego wciąż nie można powiedzieć o lcd. hmm... no nie wiem, nie wiem. Najlepiej byłoby pstawić sobie oba i popracować w nview przez pare dni i nocy i porównać efekty pracy najlepiej na foto wydrukach. Atutem lcd niewątpliwie jest pobór prądu. Przy kilkunastu h/d pracy na dwóch wielachnych crtkach łatwo wyliczyć rachunkowe korzyści na plus dla lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nabyłem EIZO FlexScan T966 21" (jeden minus wedlug mnie to gabaryty :P ) i moge powiedziec tylko ze to brylancik... Wczesniej mialem CRT LG potem 24" LCD Dell'a ale ten monitor kladzie na kolana wszystko... pozatym skorzystaj z opcji szukaj juz wiele razy na tym forum dochodzilo do klutni czy CRT czy LCD. ozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsungów crt nie lubie przez jeden trefny który mam. za to długo już siedze przy crt sony 17 i 24 cale. LCD nie lubie za kolory które się zmieniają pod kątem patrzenia. Ostatnio u kumpla na Yamie chcieliśmy znaleźć odpowiedni kolor i był problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo oczy bolą jak siedzę przy LCD. Patrze na mojego samsunga CRT i cały dzień się da siedzieć.
Ja mam odwrotnie, na LCD moge siedziec bez przerwy, CRT, mimo, ze bardzo dobry, meczy mnie po kilku godzinach. Faktycznie ciezko o dobre kolory na LCD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michlord to oczym mowisz to mialem przez pierwsze 3 dni przy pierwszym wlasnym LCD teraz moge dlugo oj bardzo dlugo zero zmeczenia oczu. kolory no wiadomo bez mozliwosci kalibracji itp nigy nie bedzie super odwzorowania a czasami roznice sa nawet duze ale komfort pracy przy modelowaniu i innymi rzeczami nie zwiazanymi z idealnym odwzorowaniem kolorkow to tylko LCD zaden CRT niema szans nawet jakaby smigal na 150hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Co do odświeżania to zazdroszczę posiadaczom LCD... 1280 na 1024 na przynajmniej moim kończy się odświeżaniem 60hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iiyama 22" Vision Master Pro 512. Kupilem go dokladnie rok temu. Zastosowanie: fotosklep, corel i entuzjastycznie mayka+zbrush. Po wgraniu sterow i skalibrowaniu kolorow idealnie sie sprawuje w przygotowaniu materialow do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo oczy bolą jak siedzę przy LCD. Patrze na mojego samsunga CRT i cały dzień się da siedzieć.

 

Moze masz za jasny? Ja kupilem LCD z regulacja jasnosci podswietlenia i jest git, bo wczesniej mialem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym watku jest sporo flame'a na temat lcdvscrt

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=31837

 

michlord, odswiezanie w lcd nie ma zadnego znaczenia, bo ze wzgledu na technologie w zasadzie nie ma zadnego odswiezania, podswietlenie matrycy pracuje non stop.

i co to za bujdy ze lcd wyswietla tylko 26000 kolorow?! a crt to jakosc fotograficzna?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności