Jump to content

Finished 2D: Scena Batalistyczna


Wojpajek
 Share

Recommended Posts

Tak. W tamtej epoce walka była mordercza. Dwie zwarte linie podchodziły do siebie na odległość 20-30 m. oddawali kilka salw i szli do walki na bagnety. Generalnie utrzymanie zwartej linii wymagało od żołnierzy dużej odwagi. Ten kto nie wytrzymywał napięcia rzucał sie do ucieczki albo do walki na bagnety. Takie równe szeregi stosowano jeszcze nawet w I Wojnie Światowej kiedy to pod Somą generał angielski chcąc by jego żołnierze zajęli w sposób godny wrogie pozycje wydał rozkaz ataku w szyku zwartym, w tempie marszowym.... w godzine kilkadziesiąt młodych Anglików straciło życie- była to największa klęska armii angielskiej.

Pod Ostrołęka w Powstaniu Listopadowym wrogie sobie armie ustawiły się po dwóch stronach drogi i zamiast do siebie strzelać (ładowanie broni zajmowało troche czasu) rzucali w siebie kamieniami...

Link to comment
Share on other sites

Witak ;)) . . .

 

Ciekawa pracka, ale moim zdaniem powinieneś popracować nad kompozycją pracy, dużo dzieje się na drugim planie natomiast plan pierwszy jest jakiś mało interesujący. Druga sprawa to masz za dużo wolnej, niewykorzystanej przestrzeni ponad właściwym tematem, ogranicz kadr.

Na razie chyba wszystko . . .

Popracuj nad kolesiem po lewej stronie . . .

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ogólnie bardzo ok jak dla mnie. To niebo faktycznie nie ma uzasadnienia, chyba, że to okładka. Sceny batalistyczne zdecydowanie lepiej prezentują się w panoramie. Trawy raczej nie rysowałbym z użyciem standardowych brushy z photoshopa bo wygląda sztucznie w wielu miejscach. Jest też chyba troszkę za smolista tj. za ciemna. Ja specem od realizmu nie jestem ale jak dla mnie wygląda całkiem realistycznie.

Link to comment
Share on other sites

Hej :) Tak rzeczywiście jest to okładka na amatorską grę pt. Ostrołeka. Napisu jeszcze nie wstawiłem. Chciałem by niebo było w miarę jednolite tak by tytuł się zbytnio nie ginął.

Miała być panorama ale okazało się, że nie będzie pudełka, dlatego wszystko musiałem obrócić o 90 stopniu, pozwężać podosówać wojaków do siebie. Ponieważ chciałem pokazać masę wojska pierwszy plan musiał (chyba?) pozostać w miarę pusty tak by nie zasłaniał tych batalionów.

Brak dynamizmu.... faktycznie... :/ muszę jeszcze popracować trochę nad obrazowaniem scen, nadawianiem im akcji.

Hej dzięki za uwagę :) i za komentarze.... miło wiedzieć, że ktoś to ogląda :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy