Jump to content

Wip 2D: Projekt zaproszeń oraz ulotki


Abyss
 Share

Recommended Posts

Ponieważ to mój pierwszy post to wszystkim mówię dzień dobry :).

 

Ostatnio zrodziło się we mnie pragnienie posiadania portfolio, tak więc o wyciągnęłam swoje ostatnie prace zrobione w pracy i postanowiłam udoskonalić spokojnie w domu. W firmie na zrobienie jednej rzeczy mam zazwyczaj od 15 min. do 1godz. z przerwami (jeśli ktoś z klientów przyjdzie), tak więc pieścić projektów za bardzo nie mam kiedy. Czasem też już brak mi pomysłu a i obecny poziom umiejętności już mnie ogranicza. Proszę zatem o konstruktywną krytykę, postaram się poprawić :).

 

ZAPROSZENIA:

Czas wymyślenia i złożenia ok. 20-30 min. Przyznaję się, że dama tu przedstawiona to zmodyfikowany klipart z netu, trochę lenistwo, trochę brak tylko kilku minut na podziubdzianie wektorów po obrysie jakiegoś zdjęcia.

 

01zoltewkwiatkilp1.th.jpg - format A6

 

01wkwiatkict3.th.jpg - format A6

 

 

ULOTKA - CENNIK:

Kobieta, która po domach chodzi i robi zabiegi kosmetyczne, chciała coś "czarno-różowego, składanego". Akurat na zrobienie tego miałam jakieś 3-4 godziny, ona była zadowolona ale czegoś mi tym brakuje...nawet bardzo brakuje. Format 285mmx105mm.

 

Zewnątrz:

ulotkadoangliicj6.th.png

Wewnątrz:

ulotkadoanglii2hp8.th.png:

W miejscu przerywanych szarych linii pionowych będzie biga, całość składa się jak tablica szkolna, tak, że cennik jest w środku. Oryginalne dane klientki zmienione ;).

 

 

Zamierzam jeszcze poddać krytyce kilka wizytówek (może też jakiś webart), ale muszę je wyciągnąć z czeluści dysku firmowego jak minie weekend.

Link to comment
Share on other sites

...cennik jest ok, może się podobać, choć można by dopracować kolorystykę pod względem odcieni różu. Zaproszenie - do kosza, ale ograniczony czas wykonania Cię 'ratuje';P Panienka i tak tragicznie pohaczona na krawędziach;)

Link to comment
Share on other sites

O zaproszeniach wypowiadal sie nie bede, bo to zupelnie nie moj styl, rownie dobrze moglby by tam byc latające wielblądy kopulujące z nosorożcami, i dla mnie by to wiele nie zmienilo.

Cennik ma stajla, zgadzam sie :) Co do kolorów, to mi nie pasi ten jasniejszy róż, jest taki... swinkowy. Ale cięzko sie o kolorach wypowiadac bez widzenia wydruku jaki z tego powstanie.

Czy ten "ptaszek" na prawej stronie jest po śrdoku swojej części? Bo mi wizualnie wygląda jakby byl przesunety w lewo... ale to moze byc tylko wrażenie. I nie wiem czy bym czegoś nie zmienił z podpisem pod Polish Polish, jakoś się zlewa. Co do tylu ulotki, to funty zmienily ci sie na Ł.

 

pozdrawiam

Mirach

Link to comment
Share on other sites

Hej, wielkie dzięki za te szybko wysłane komentarze :).

 

...cennik jest ok, może się podobać, choć można by dopracować kolorystykę pod względem odcieni różu.

To znaczy? Mniejsze różnice w nasyceniu na paskach? Czy proponowałbyś w ogóle inny odcień? Próbowałam z 80% magenty i 90% czerni, ale klientka wolała ostrzejsze kolory więc zostało.

 

Zaproszenie - do kosza, ale ograniczony czas wykonania Cię 'ratuje';P Panienka i tak tragicznie pohaczona na krawędziach;)

Oj ja wiem, że to takie tłumaczenie "nie bardzo". Pracuję jednak w malutkiej, seryjnej fabryczce wydruków gdzie szefostwo tupie nogą "Co tak długo?", "Nie ma co wstawić to ściągnij coś, cokolwiek, kończ już bo nie ma czasu". I kończę ;).

 

Co do zaproszeń - tak więc chyba wymyślę nowe, chociaż jakoś przywiązałam się do wzorku z kółeczek i falek.

Link to comment
Share on other sites

O zaproszeniach wypowiadal sie nie bede, bo to zupelnie nie moj styl, rownie dobrze moglby by tam byc latające wielblądy kopulujące z nosorożcami, i dla mnie by to wiele nie zmienilo.

Przyznam się, że dla mnie temat niestety też mieści się gdzieś koło międzygatunkowej orgii ssaków Afryki :D.

Dostałam po prostu wytyczne "zrób coś zwariowanego, szalonego, no...zwariowanego takiego" i stworzyłam to co jest moim odległym skojarzeniem klimatu.

Z własnego wyboru zrobiłabym raczej radosne, rozśpiewane zombiaki w strzępach koronkowych koszul, w czarnym fordzie, popijające z roztrzaskanych czerepów...no popijające coś ;). Jednak to następna umiejętność jaka chciałabym doszlifować: tworzenie nie tylko w stylu jaki się lubi...

 

Cennik ma stajla, zgadzam sie :) Co do kolorów, to mi nie pasi ten jasniejszy róż, jest taki... swinkowy. Ale cięzko sie o kolorach wypowiadac bez widzenia wydruku jaki z tego powstanie. Czy ten "ptaszek" na prawej stronie jest po śrdoku swojej części? Bo mi wizualnie wygląda jakby byl przesunety w lewo... ale to moze byc tylko wrażenie. I nie wiem czy bym czegoś nie zmienił z podpisem pod Polish Polish, jakoś się zlewa.

Ozdóbka jest po środku wg funkcji automatycznego centrowania jednak przesunięta może z milimetr dalej przestanie mylić oko. Co do różu..idę to zmienić skoro druga osoba o tym wspomina.

 

Co do tylu ulotki, to funty zmienily ci sie na Ł.

Auć,auć,auć... Nie zakrzywiłam czcionek wysyłając sobie projekt do domu - już poprawiam...

 

Po drobnych zmianach:

Zewnątrz:

ulotkadoanglii3zd7.th.png

 

Wnętrze:

ulotkadoanglii4gf9.th.png

 

Lepiej? Mi się ta szarość bardziej pasuje. Róż ujednoliciłam, jest mniej kontrastu w paskach, więcej w nazwie firmy.

Link to comment
Share on other sites

Następna sprawa jeśli chodzi o ulotkę/cennik to czcionki. Spróbuj czegoś co bardziej kojarzy się hmmm.. z kobietą, pięknem itp. Wiem, brzmi trochę absurdalnie;) Kolor tła... zostałbym przy czarnym jednak. Ładnie rozwiązałaś dół z różnymi odcieniami różu, jest ciekawiej.

Pytałaś, jaki odcień miałem na myśli. Szczerze, żadnego konkretnego;) Ja zawsze dobieram 'na czuja';)

Link to comment
Share on other sites

Tez jestem za pozostawieniem czarnego, ta szarość coś w sobie ma... ale chyba czarny był lepszy. Anna Przykładowa powinna wg mnie zostać biała. Co do czcionek, mi paszą ostre. "kobiecośc" możesz uzyskać dając wiecej takich kropeczkowych falek, ale bez przesady bo zniknie ta ascetyczność.

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem tu nic odkrywczego - wygląda to bardzo estetycznie.

 

Tak na marginesie, podoba mi się pozycja w cenniku, kategoria FACE - ta pierwsza (za 30 funtów). xD

 

Entuzjaści pewnego rodzaju filmów będą wiedzieli o co chodzi. xD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy