Skocz do zawartości

Problem z brudnymi scianami


Kubaswielgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To moja pierwsza proba renderingu. Wiem, ze jest jeszcze duzo do zrobienia. Moj podstawowy problem to brudne sciany nad blatem i szafki przy uchwytach. Probowalem juz na rozne sposoby, ale nie wiem jak sie tego pozbyc. Jezeli temat sie powtarza to przepraszam. Probowalem wyszukac podobny problem na forum i nic nie znalazlem. Oswietlenie to Vray sun+Vray Sky. Materialy pochodza z demo evermotion, a scena z watku Light Contest Moje ustawienia:

 

http://img231.imageshack.us/my.php?i...rametryvn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziekuje za pomoc.

 

Nie za bardzo orietuje sie w Vray. Jakie parametry w GI powinienem podciagnac? Jak narazie w Irradiance Map ustawilem current preset na Very High, a w GI caustics wlaczylem Relective (to chyba najbardziej pomoglo, ale nigdzie w zadnym tutorialu nie widzialem, zeby to bylo wlaczone). Czas renderingu wydluzyl sie do 10min

 

Oto efekt dotychczasowej pracy. Niestety blat stracil ten przyjemny ciemnoszary kolorek. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cala strone. Mniej lub wiecej - zrozumialem o co chodzi. Zwiekszanie parametrow doprowadzilo mnie do takiego etapu jak na zdjeciu w zalaczniku. Wydaje mi sie ze te szare plamy sa spowodwane nadmierna emisja odbic fotonow od metalowego blatu. Czyli chyba material jest zly. chociaz pochodzi ze strone everemotion. Czy mozna to jakos zredukowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności