Skocz do zawartości

3DSmax "EDU"


crazy

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

zadam może trochę głupie pytanie,

czy istnieje wersja edukacyjna Maxa, taka za parę PLN?

Ktoś twierdził że istnieje.

 

Ostatnio rozgorzała dyskusja wśród moich znajomych i się trochę pogubiłem.

 

Jeżeli mam w domu nielegal, to czy za to będzie dym w razie kontroli,

wiadomo że max to drogi byznes i mało kogo stać na niego

by się w domu pobawić w 3D, odkryć w sobie talent,

a wielu mamy uzdolnionych grafików.

Czy przygoda z maxem ma się zaczynać od kredytu?

 

A co z Brazilem, DeepPaintem itd?

 

Wersja 30-dniowa to za mało.

 

Pozdrawiam

 

CRAZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli mam w domu nielegal, to czy za to będzie dym w razie kontroli,
dym będzie taki jak za każdy inny nielegal ale autodesk wyjątkowo tępi piratów podobno

 

by się w domu pobawić w 3D, odkryć w sobie talent,
jest masa innych, może nie tak efektownych, ale podobnie efektywnych a co najważniejsze - darmowych programów podobnych do 3ds maxa na których także możesz odkryć talent;)

 

Czy przygoda z maxem ma się zaczynać od kredytu?
przewaznie ta przygoda zaczyna się od 30-dniowego triala, a potem dopiero kredytu;)

 

A co z Brazilem, DeepPaintem itd?
to samo co z 3ds'em

 

Wersja 30-dniowa to za mało.
skoro jest to dla ciebie za malo to znaczy ze program ci sie spodobal, a jedynym tego skutkiem moze byc kupienie go;)

 

co to wersji dla studentów...

 

To jest. Można oficjalnie kupić przez Rupik`a (przedstawiciela autodesku) trzeba mieć zaswiadczenie z uczelni albo index bodajże. Podobno wystarczy byc studentem. Wersja jest na 2 lata, potem traci licencje.

 

O więcej szczegółów musisz pomolestować tłitiego, powinien mieć większe pojęcie na ten temat;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio napisałem do Rupik'a, to dowiedziałem się, że wersję studencką można kupić za 100 Euro, no i trzeba mieć to, o czym napisał hkropiński. Edukacyjna podobno też jest, ale nie jest już taka tania jak studencka - obiło mi się o uszy, że coś koło 5k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, tak, kupic... mhm... nie wiem co tak sie rozkrecila ta impreza z ganianiem piratoww Polsce, w Szwecji po ostatnim przebakiwaniu lobby na ten temat PirateBay zalozylo fundacje i swiadczy darmowa pomoc prawna wszystkim, ktorym w zycie prywatne i tworczosc niezarobkowa wchrzaniaja sie producenci oprogramowania... i spokoj jest... kontrole chodza po firmach, bo tam ich miejsce... a zeby takie wybryki producentow ukrocic to debatowanych jest pare ustaw przywracajacych prawa autorskie z normalniejszych czasow...

przyklady orzecznictwa tez sa rozbrajajace, za lewego offica firmie dowalili SEK300k (jakies 120tys pln), a za tego samego offica uzytkownikowi domowemu ciapneli SEK600 (dniowka fizola), bo posiada, raz nawet uzyl... co nie oznacza checi posiadania programu na stale i stalego uzywania w celach zarobkowych... a i tak wiekszosc spraw jest umazana (natomiast mocno scigane jest ogladanie lewych filmow)...

a z praktyki wiem ze home userow to autodesk ma w glebokim powazaniu, bo darcie kotow w sadzie z ludzmi, z ktorych i tak nei mozna wydusic pieniedzy bo ich nie maja jest bezcelowe... sciga sie tych co je maja i co zarbiaja xD wiec jest to kolejna dyskusja o niczym...

 

wersje EDU mozna dostac okazujac jakikolwiek papier (chcoby legitymacje) ze jest sie uczniem i jest to licencja na dwa lata, kosztuje chyba €70...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki vv3k70r za posta,

zgadzam się.

 

Jeżeli niegdyś trochę poznałem maxa i chcę nadal "tworzyć sztukę dla sztuki", która tylko mnie rajcuje, to dlaczego mam wywalać grube pieniądze na program albo kary, bzdura żeby po 30 dniach kupować nowiutkiego maxa jak się nie ma kasy. Może biedni zdolni powinni zacząć wędkować? Zawsze taniej.

Kary powinny być adekwatne do korzyści jakie się z danego softu czerpie.

Tu posypały by się głowy w firmach.

Gdybym chciał na nim zarabiać to co innego.

Przesiadanie się na inny soft nie każdemu sprawia radochę.

Jeżeli nauczę się na piracie i znajdę pracę w maxie,

to na pewno będzie to praca na legalu.

Tak samo było z innymi programami graficznymi.

Nauczysz się np. Corela i photoshopa to znajdziesz robotę w drukarni lub agencji reklamowej i będziesz miał legale. Agencje i drukarnie kupują powyższe programy ponieważ są popularne wśród grafików. Co prawda photoshop jest także najlepszy.

Corel ma wiele braków, a i tak jest popularny, i ciężko się przesiąść na illustratora.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale parę lat temu był konkurs maxowy i w regulaminie było napisane że prace nie muszą być wykonane w legalu.

Zapewne dlatego że ocenialiby co najwyżej parę prac, a firmie zależy zapewne żeby jej program zdobył dużą popularność. W przyszłości może się lepiej sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności