Skocz do zawartości

MACINTOSH i GRFIKA 3D


Gość Bicz Boży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bicz Boży

Zmienilem platforme z PC na MAC

(Mac book pro)

Interesuje mnie grafika 3d. Na PC probowalem roche 3ds max i bardzo mi sie podoba. Niestety nie ma wersji na mac.

 

I teraz pytanie...ktory program wybrac na maca?

Jaki jest najbardziej profesjonalny i przyjazny program do grafiki 3d?

Z ktorym moglbym zwiazac ewentualna przyszlosc jesli chodzi o prace?

 

Slyszalem ze maya jest programem glownie do animacji a narzedzia do modelowania sa tu slabo rozwiniete.

 

w czym modeluja graficy 3d na macu?? modo i exsportuja do maya?

 

bardzo prosze o pomoc

 

moj gg: 4781884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki jest najbardziej profesjonalny i przyjazny program do grafiki 3d?

Takich pytań nie zadawaj, bo znowu będzie wojna o to który lepszy :) W dodatku niestety zwykle profesjonalnosc nie idzie w parze z przyjaznoscią dla uzytkownika.

 

Ja polecam Modo, chwilke trwało zanim przywykłem do jego interface'u, ale bardzo przyjemny program za rozsądną cene. O Cinemie nie moge sie wypowiadać bo nie mialem okazji wypróbowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze maya jest programem glownie do animacji a narzedzia do modelowania sa tu slabo rozwiniete.

 

kiedyś może i było troche mało narzędzi ale teraz to narzekać nie można maya jest całkiem spoko a teraz z nClothem jeszcze lepsza :)

 

CINEMA 4D całkiem przyjemny program a co najważneijsze jest po polsku :) to troche przyspiesza nauke a jak sie wie już co i jak to łatwiej przesiąść sie na inny soft bo az tak bradzo sie nie różnią między sobą, podstawy są z grubasza takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Polecam Maye wlasciwie do wszystkiego, jesli chodzi o cos co pojdzie pod X'ami na Macintoshu. Nie masz co sie rozgladc za innymi rozwiazaniami ;) bo Maya + mental ray ze wszystkim sobie poradza, do tego jesli myslisz przyszlosciowo to Mayka jak nic mi wychodzi, bo niestety Cinema odpada aktualnie z 1 ligi programow 3D.Pozdr.E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz tez zmienialem pceta na maca i stwierdzam co nastepuje:)

1. modo baardzo ladnie smiga lightwave juz troche mniej ale trzeba czekac na universal.

2. Mayka jezeli masz intelomaka to tylko 8.5 bo szkoda trwonic mocy na rosetke (btw nie wiecie czemu pan rupik zaczyna milczec za kazdym razem gdy sie go zapyta o wersje studencka jakiegos programu? tzn kontakt mailowy sie urywa...)

3. xsi wlasnie usiluje zainstalowac linucha i ospalic to cudo bo sie napalam od dluzszego czasu :)

4. bootcamp taaa nie po to kupowalem maca, zeby windowsa uzywac :)

a tak powaznie to nie uzywalem tam innego softu do 3d niz pepakury wiec o wydajnosci sie nie wypowiem:)

 

edit: houdiniego nie ma na maca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bicz Boży

no nie kupilem maca zeby odpalac na nim windowsa....czulbym sie jakbym ubral jakies wiesniackie adidasy do garnituru...albo ubral skarpetki i zalozyl sandaly:)

 

faktycznie bede musial po prostu sprobowac tych programow i sam ocenic.

 

nie kumam tych crackow do maya z windowsowskim rozszerzeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu bym to zrozumial, ale dzis? mac to juz tylko kicius operacyjny i wodotryskowe obudowy... no difrent idea inside... czy to jest zastanawianie sie pod tytulem "co zrobic zeby miec amstrada? bo jest bardziej trendy niz pc?".... czuje powiew histori...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k7or: bez jaj! nie znam bardziej stabilniejszego OS niż mac. czy 10 lat temu czy teraz, nadal jest to aktualne. gdyby tylko Autodesk wypuścił maxa na Apple'a, zaraz przesiadł bym się na G5. i to nie dlatego, że lubie lay systemu czy ładną obudowę ale ze względu na stabilność i pewne rozwiązania które wspaniale ułatwiają życie.

 

a zresztą... za dobrego pc trzeba wyłoić tak samo dużo kasy jak za powermaca g5. a i wtedy nie wiadomo czy nie wyskoczy bluescreen podczas renderingu.

 

siła faktu opłaca się bardzij Mac. szkoda tylko że nie ma na to mojego ulubionego softu do 3d. czas chyba przejść na Mayke :]

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas chyba przejść na Mayke :]

 

bardzo, bardzo rozsądna decyzja :)

 

a tak przy okazji w tamtym roku w polsce kupiono 16tys maców i teraz Apple chce spolszczyć system :) jupi

sam myślałem nad przesiadką na maca ale "na sam wpierw " :) chciałbym go troszke potestować

da sie jakoś zaemulować te środowisko/ zrobić wirtualną maszyne czy coś?

w sumie macki nie obsługują ton sprzętu w dowolnej konfiguracji ale może jest jakiś sposób/ może być nawet proteza z połową opcji ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety-no w sumei racja... ja bluescreena nie widzialem na swoim sprzecie od.... na tym do renderow chyba nigdy nie widzialem... tylko ze neistety masz racje... sprawny komp pod maxa i winde to wydatek identyczny z macowym... co jednak nijak nie przemawia na korzysc maca... trzymam jednego pod biurkiem... ale mimo lat uzywania nie przestawilem sie na maki, zrezygnowalem z amstradow i trzymam takie rzeczy na polce z osobliwosciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikolek :

emulowac w sumie sie da :D ale musisz miec odpowiedni hardware kompatybilny z makiem czyli ( core duo lub solo - w sumie wystarczy jakis celek 64 bit i plyta na intelu z grafika gma 950 ) sa gdzies jakies "testowe" wersje tygrysa x86 ponoc dziala calkiem spoko .. ja nie probowalem bo mam dwa japka :D

co do uzywania windy na maku .. generalnie nie rozwodze sie nad tym, bo po co, uzytkownicy dzialajacy na osx znaja jego zalety i raczej winda w porownaniu wyglada baardzo slabo :D ale jesli potrzebujesz softu typu 3dmaxior albo corel to takie uzywanie jest na miejscu hehe zawsze mozna uzyc softu parells i uzywac windy jako maszyny wirtualnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie powinno pojsc bo ten procek obsługuje rozkazy 64bit ;) kwestia chipsetu plyty glownej i pogoglowania ww sprawie :D

 

zawsze mozesz postarac sie o jaiegos linuxa z dzialajacym xgl :D przynajmniej interface zblizony :D

jesli to nie pomoze to zawsze do ispota mozesz sie wybrac i pobawic komputerkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem sie linuxem Kororaa AIGLXgl w maku też jest taki trójwymiarowy pulpit w kształcie boxa? fajną zabawke z tego miałem ;)

mam jeszcze mandrive 2007 tam jest kilka środowisk graficznych, Xgl też ale ja kożystałem z KDE ;)

 

a moja płytka z intelem niewiele ma wspólnego ;) GA-M55plus-S3G (rev 1.x) + nForce 430 chipset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh .. gogle twym przyjacielem :D

poszukaj moze akurat sa jakies patche ktore umozliwiaja odpalenie tygrysa :D

w sumie to najlepiej osx chodzi na platformie apple :D dezajn + wspanialy system :) czego chciec wiecej :D

jakbys byl z wrocka pokazal bym ci osx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności