Skocz do zawartości

Postać 3D: Heihachi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W sumie nie byłem całkiem pewien czy w tym temacie mogę się pochwalić :) ale w końcu uznałem że najwyżej dostane naganę :D

Oto mój pierwszy skończony model.

Materiał z którego go wykonałem to masa plastyczna "FIMO", pomalowałem farbami akrylowymi.

Cóż, nie jest to jeszcze zadowalający mnie poziom, ale od czegoś trzeba zacząć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak w ogóle się obrabia to - i jak szybko schnie - mógłbyś cokolwiek więcej napisać? rzeźba nawet nawet - ale z tego co pamiętam dziadek miał więcej zmarszczek i że tak powiem złowrogi wygląd - ten tutaj taki łagodny ślepiec się wydaje :)

ale i tak ładna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fimo kupuję w empiku, 6 zł za kostkę 5,5 cm * 5,5 cm * 1,5 cm, na tą figurkę wyszło bodajże 7 czy 8 kostek, dokładnie nie pamiętam.

A, wrzucam jeszcze dla porównania taki mały koncepcik z którego to robiłem :)

Co do obróbki, wygląda to tak że najpierw trzeba zrobić dość sztywny, stabilny szkielet, ja go zrobiłem używając 4 mm pręta aluminiowego i cienkiego drutu. później najnormalniej w świecie lepiłem figurkę jak z modeliny, masa jest bardzo plastyczna, daje się formować. Dodatkowo użyłem wykonanych przez siebie, małych narzędzi , coś na kształt dłut, tylko z drewna.

No i na koniec, gotową figurkę włożyłem do piekarnika, 30 minut w temperaturze 120`C i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, postanowiłem na razie nie robić zbyt skomplikowanych brył żeby się nie zagalopować, w końcu to moja pierwsza figurka :) więc całego zrobię, ale jeszcze nie teraz.

A co do Yoshimitsu, spoko postać ale jakoś sentyment kazał mi zrobić Heńka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc siateczke :) (zart)

 

ladnei wyszlo, troche jak modele do gier, tak schematycznie...

 

to jest model z gry, może dlatego.

 

bardzo fajna pracka uwielbiam tekkena, ale grałem Paul'em lub Niną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Ja myśle nad zrobieniem jakiegoś samochodu, może Charger RT 68', myślałem o zrobieniu szkieletu z drewna (mam super maszynke do wycinania) później powsadzać kostki pianki między żeberka, później szpachla I hEJA.

 

Entropman hujhaczi bardzo fajny, jeśli chcesz robić kolejny model to proponuje Aliena albo Predatora, będzie super wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj suselus, czepiasz się, choć masz rację, glina jest w deche:)

Główka dobra jest jak dla mnie, z jednym ale: zarost na brodzie i głowie to nie bardzo mi się podobuje, nawet jeśli tak stylizowany.

 

...a jeżeli glinę cieżko Ci będzie skołować to plasteline lepiej kup na wagę, w sklepie plastycznym powinieneś dostać.Plastelina nie zasycha, a glinę w domowych warunkach trzeba przechowywać wilgotną.

I odlewasz gipsem pózniej.

 

I mini tutorial jak forme zrobić, może się na coś przyda komuś:

Lepisz rzeźbe, robisz szwy dla formy za pomocą np. kliszy rentgenowskiej pociętej na kawałki, smarujesz to wszystko pastą bhp rozcieńczoną wodą(taką gładką, bez środka ściernego), po to by gips nie przywarł do masy.

Następnie zalewasz gipsem tak, aby szwy wystawały, aczkolwiek warstwa powinna być taka by nie pękała od byle stuknięcia.

Czekasz aż zwiąże i rozkladasz forme dzięki szwom.

 

I masz forme, z formą to samo, jedziesz ją pastą bhp i wlewasz do środka gipsik.

 

Szwy są po to by dało się forme rozłożyć swobodnie. Trzeba troche potrenować by je wciskać w dobrych miejscach. W wielu przypadkach nie wystarczy zrobić formę złożonej z dwóch części.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suselus i lewus, coscie wypalili z ta glina.

do robienia figurek w takim formacie i do takich celow, glina jest niewygodna i przestarzala.

Taka figurke kleisz na drucie, podgrzewasz opalarka albo wkladasz do piekarnika, i gotowe, szybko, skutecznie, czysto, wygodnie. dlatego fimo jest stosowane w profesjonalnych studiach do robienia figurek koncepcyjnych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
gościu nie znasz sie na rzeżbie, najpierw weż gline i sie w to trochę pobaw, a potem rób to co robisz, osobiście polecam wyrzeźbienie czaszki na początek, pozdrawiam

 

Raczej gliną się nie będę bawił, za dużo bałaganu się robi, ale dzięki za cenną uwagę.

Edytowane przez Tamara_Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności