Skocz do zawartości

Wiz: Dom (exterior)


AlekGo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To będzie moja pierwsza poważna praca w 3d, nie za dużo umiem ale się uczę ;D Póki co jest tyle co widać. Model domu uważam właściwie za skończony, wiem że nie jest to nic specjalnego ale jakoś trzeba zaczynać. Zamierzam dodać jeszcze jakieś drzewa, krzaki, ładną trawkę :P no i oczywiście materiały. Mam nadzieje że będę na tyle umotywowany ze dociągnę do końca :)

 

3ds max 9 + mental ray

 

 

Przód:

56c1189fd1fc8a38.jpg

 

Tył:

bbbe2982e55e6a67.jpg

 

Góra:

21e74bb6d3fdf610.jpg

 

P.S sory za kompresje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a ja bym chcial zobaczyc rzuty z gory bo mnie ciekawi uklad pomieszczen.

zmien envrionment na bialy albo blekitny.

konstrukcja dachu bardzo dobra do zatrzymywania wody, chyba lekkie spady by sie przydaly.

gdzie jest polnoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE! Miałem chwile wolną to coś porobiłem a to coś to rynna... nie jestem zadowolony z efektu mojej pracy, pewnie zrobię od nowa ale wrzucę żeby nie było że się obijam :P

9bdeafae27544439.jpg

 

Pozdrawiam!

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynna gigant, mocno przesadzona. Może zrób coś z tymi wnękami bo wygląda to niepoważnie. Domek ten wygląda jak zbudowany z kontentenerów-prefabrykatów, daleko mu do willi modernistycznej ale może tak miało być. Więcej rozmachu, dodaj jakiś detal nie rób domu na minimum - na oko wygląda że wysokość we wnętrzu 240, to nie mieszkanie w bloku. Dach powinien mieć spadki .

aha, widze że ściana piętra oparta jest na nadprożu okna na parterze, nieładnie to architektonicznie i konstrukcyjnie bo we wnętrzu podciąg ci wyjdzie nad oknem. pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy - dzięki za fachowe rady, te "klocki" mają 3m wysokości pewnie zrobiłem za duże okna i wydaje się że są nizsze

 

ferni - rynna wchodzi w ścianę i wychodzi na dachu, dach jest powiedzmy wyprofilowany i woda ścieka do rynny ;p

 

Dobra widze że muszę cały dom "przebudować"... ech ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrrry ale jesli on jest wyrofilowany to niech sobie i bedzie ale jakos tego nei widze na tych renderach no chyba ze sobie wmówie jak dla mnie to jet to zwykly box z minusowym extrude na dachu ;P (kór.... tylko gdzie ten profil?)

 

Powodzenia z profilem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro już postanowiłem że "zbuduje" ten dom od nowa to może ktoś z was zna jakieś dobre strony z projektami nowoczesnych domów? Za wszelkie info z góry dziękuje :)

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności