Skocz do zawartości

Teczka 2D: by Kipalol


kipalol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

helm jest bardzo fajny, ale zauwazylem, ze lubisz uzywac czarnego, a to nie jest najlepszy pomysl, sprobuj uzywac ciemnych odcieni, ale unikaj czarnego. rozmazanie wynika chyba z uzywania miekkich brushy, albo twardych na duzej przezroczystosci, byc moze powinienes uzyc zwyklego okraglego twardego brusha i ustawic mu dynamike przezroczystosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty..

mant_raz masz racje..uzywam czarnego ktorym maluje kontor a puzniej na to kłade kolor coraz jasniejszy.Ale nie wiem czy moge sie zastosowac do twojej rady poniewaz nie wiem jak taki pedzel mozna ustawic w corelu a dynamiki tez raczej nie ustawie bo w tablecie nie mam refleksu..mimo to dzieki,od tej pory bede unikał czarnego.A to moja niedawna praca mam nadzieje ze ostatnia w ktorej uzyłem czarnego :D

designboot i WWWojdzieki!! bede starał sie malowac bardziej wyraznie ..

popttwworxr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli kreseczkujesz staraj sie ine robic tego w jednym kierunku-kierunkiem krechy nadajesz ksztal bryle-jezeli wszystko jest w tym samym kierunku to wowczas rysunek staje sie plaski. No ale tez nie przesadz z roznymi kierunkami bo wtedy siano wyjdzie. Narazie dobrze idzie,szkice coraz leszpe,rysuj rysuj rysuj!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezeli kreseczkujesz staraj sie ine robic tego w jednym kierunku-kierunkiem krechy nadajesz ksztal bryle-jezeli wszystko jest w tym samym kierunku to wowczas rysunek staje sie plaski.

 

Zgadzam się w 100%. Poza tym rysuj dużo z natury, a rysunki "same będą się rysować". Uważna obserwacja to klucz do dobrego rysunku. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Na początek proponuję Tobie odstawić zabawę z digitalem, a raczej skupić się nad "poprawnym" szkicowaniu, dużo chaosu widać w Twoich pracach dlatego też sugeruję rysowanie jak mówili koledzy "natury" i wrzucanie tukej ;).

Masz ciekawy styl, ale sporo jeszcze przed Tobą,

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... a z kad ci przyszło do głowy ze mieszkam w vavie :P

 

do tego miasta mam troszq daleko ,jakies poł polski do przejechania, w sumie do karzdego miasta mam daleko,

mieszkam w leborku- takie male miasto na pomorzu..tu nawet nie ma kina wiec raczej miejsc o ktorych mowisz tez nie moze byc mowy,

z checia bym sobie porysował jakiegos modela czy cos, ale jak widac nie mam mozliwisci.. trudno, jakos dam sobie rade

 

mimo to dzieki za porade..

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... a z kad ci przyszło do głowy ze mieszkam w vavie :P

 

do tego miasta mam troszq daleko ,jakies poł polski do przejechania, w sumie do karzdego miasta mam daleko,

mieszkam w leborku- takie male miasto na pomorzu..tu nawet nie ma kina wiec raczej miejsc o ktorych mowisz tez nie moze byc mowy,

z checia bym sobie porysował jakiegos modela czy cos, ale jak widac nie mam mozliwisci.. trudno, jakos dam sobie rade

 

mimo to dzieki za porade..

pozdrawiam!

 

Hmm, nie bierz wszystkiego tak dosłownie ;), macie jakiś park np. kościół, targowisko, super market lub inne tego typu elementy :] wszędzie można rysować, szkicować itp. ;)_ dlatego też nie ważne jest miejsce a jedynie chęci, a to widzę że chyba masz. Dlatego też weź kilka karteczek a5, lub jakiś mały szkicownik ołówek 2b, czy inny ulubiony, i szkicuj twórz kreską rytm, poruszających się ludzików, samochodzików itp . . . łuki, kreski proste formy - a później w domku rozwijaj myśl zgodnie z rys. anatomicznym.

 

uff. ale się nagadałem, aż mi w gardle zaschło ;), wiem że nie jest to proste (ale uważam, że bardzo pomocne).

Działaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhe no tak siedzisz sobie na ławce i rysujesz ... ;p moze to fajne ale w wiekszych miastach gdzie nie zna ciebie nikt...heh a jesli podejdzie kolega,kolezanka,sosiadka bedzie mieli cie za dziwaka :P

Pozdrawiam :D

porysuje sobie jeszcze w domq .. no i tak jakos bede sobie radził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie jakbys sie spieszyl z tymi rysunkami - byle szybciej wrzucic na forum. Speed speedem ale kazdy nawet szybki szkic powinien miec jakis "węzeł" cos ciekawego przyciagajacego uwage, jakis skonczony fragment ktory bedzie bardziej interesujacy od szkicowej reszty. Jak olowkiem szkicujesz glowe i robisz plame cienia to nie rob hatcha jakby to byl kawalek drewna - z widocznymi liniami ulozonymi w kolejne rzędy. Staraj sie podązać linią za bryłą i budować wiecej gladkich plam cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności