Jump to content

Pytanie o animacje i film ?


starplanet

Recommended Posts

Mam takie pytanie poznałem całkiem niedawno podstawy obsługi programu 3Ds Max , wcześniej interesowałem się programem Adobe Premiere i ogólnie efektami wykorzystywanymi w filmach. (dalej to zainteresowanie podtrzymuje) i mam takie pytanie chciałbym zrobić następującą animację :

 

Nagrać film kamerą video (cyfrowa) treść filmu: osoba udająca że pociąga za jakaś np wajchę na niebieskim tle. Metodą bluebox wyciąłbym niebieskie tło. W programie 3ds max chciałbym wykonać tą wajchę i tu mam pytanie jak to wszystko połączyć zakładając że mam wajchę zrobionioną i film w formacie avi ???

Link to comment
Share on other sites

starplanet, tak na sam początek przychodzą mi do głowy 2 możliwości. Pierwsza to ustawienie jako tła w 3ds owego avi'ka i wyanimowanie odpowiednio zmaskowanej wajchy. Ale ta metoda ma dużo jakościowych mankamentów. Druga możliwość to praca na filmstrip'ie. Zapisujesz avi'ka na filmstrip (obraz poklatkowy; uwaga bo masakrycznie dużo zajmuje) i edytujesz go w Photoshopie. Ta metoda jest o wiele bardziej żmudna, ale daje Ci o wiele większą kontrolę nad rezultatem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy