Skocz do zawartości

Problem z konfiguracja sieci


maverick sheep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taka sprawę do was mianowicie mam dwa komputerki które chce mieć w sieci. Na jednym sa dwie sieciowki do jednej idzie kabel z netem a z drugiej skrosowany kabel do drugiego kompa no i nie dziala.. Jak widac z opisu średnio się na tym znam wiec proszę o w miare przejrzyste pomysły:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie piszesz na jakim systemie pracujesz wiec przyjmuje ze w windows. na kompie który ma dostęp do netu w sieciówce ustalasz adres 192.168.0.1 na drugi wlączasz dhcp tak by pobieral adres sieciowy od pierwszego. dodatkowo na pierwszym wlączasz udostępnianie połączenia internetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak system to xp dalej sobie cos nie moge poradzic teraz tak pokolei mam dwa dwa polaczenia sieciowe na jednym (tym ktore idzie do netu) mam ustawione uzyskaj automatycznie IP oraz automatycznie DNS + zezwalaj innym uzytkownikom sieci na cos tam.. w drugim polaczeniu mam dac z tego co zrozumialem IP 192.168.0.1 i maske 255.255.255.0 no i gites a na drugim kompie wszystko automatycznie + pobieranie dhcp i nie dziala

z polaczeniem mostkowym jest tak ze jak zaznacze dwa klik prawym myszki i polaczenie mostkowe to wyskakuje komunikat aby utwozyc polaczenie mostkowe trzeba wybrac dwa polaczenie..

sorki ze opisuje tak ale ja sie naprawde srednio na tym znam :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez nad tym myslalem i zapore windosowska wylaczylem ale pozostaje problem bo to nie moje kompy.. kolezanka ma NOD32 AntiVir i cos jesze wiem ze to moze byc przyczyna ale hm nawet jak wylacze je to nic nie pomaga .. a i jeszcze cos takiego czemu mi wyskakuje polaczenie do drugiego kompa jako drugie ? czy to ma jakies znaczenie czy tylko alfabetycznie ?

heh teraz jest tak ze jak wlacze to drugie polaczenie to hm wywyala neta na tym kompie ktory jest polaczony do netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety xpek gubi sie jak ma cokolwiek bardziej skomplikowanego niz jedno polaczenie sieciowe.. to ze ci nie dziala to nie znaczy ze jest zle podlaczone, poprostu trzeba czasami tak jak w w95 przelaczyc 3 razy na to samo aby owo zaczelo dzialac. Po kolei. Firewalle nic tu nie zmienia w twoich polaczeniach sieciowych. Krok 1 - wylacz wszystkie polaczenia lokalne i zostaw tylko internetowe i sobie ustawiaj wszystko tak jak powinno byc az zacznie dzialac, nastepnie wylacz te polazcenie inter a wlacz lokalne.. najlepiej ustawic ip recznie tak jak wyzej pamietaj ze jak na drugim kompie bedziesz wpisywac to samo to zeby zmienic na 192.168.0.X (tu wpisujesz liczbe od 2- 255). Jezeli ci wkoncu zacznie dzialac lokalna to wlacz internetowe.. w tym momencie cos ci sie powinno powoli zaczac chrszsanic czyli albo lokal przestaje dzialac albo net sie nie laczy. Teraz trza wykonac owe polaczenie mostkowe.. nie ma innej mozliwosci.. zaznaczasz oba polaczenia clik clik na polaczenie mostkowe i masz zmostkowane.. tutaj jezeli ci dalej z ktorychs polaczen nie bedzie dzialac to nalezy najlepiej wykonac jeszcze raz az ci zacznie chodzic wszystko. Czasami jest poprostu tak, ze wszystko jest jak nalezy...ale nic nie dziala i to juz jest niestety wina systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności