Skocz do zawartości

Rendering // Torrent


artos

Rekomendowane odpowiedzi

Osoba ktora wymyslila torrenta dobrze myslala, na swiecie jest sporo komputerow ktore w nocy np stoja nieuzywane... ze tez nie dziala jak Torrent do renderowania np jak by chociaz 5% mozliwosci procesora byly przeznaczane na rendering "internetowy" czyli moc obliczeniowa by szla dla ludzi ktorzy jej potrzebuja

torrentxq1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, najpierw takiej osobie przez 8 godzin sciagalaby sie scena do renderingu razem z teksturami, a potem przez 20 minut by sie renderowalo, co tez by nic nie dalo, bo zanim swoj kawalek obrazka by ten cudo-program przeslal do odbiorcy to wlasciciel wylaczylby kompa.

Bajki. Nie ma sensownej opcji zeby zrobic cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa systemy do renderfarmow, rozproszony rendering w wielu silnikach renderujacych, pewnie by sie dalo po takiej wirtualnej sieci lokalnej cos puscic, ale to zupelnie inny temat niz renderowanie o ktorym pisze artos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa systemy do renderfarmow, rozproszony rendering w wielu silnikach renderujacych, pewnie by sie dalo po takiej wirtualnej sieci lokalnej cos puscic, ale to zupelnie inny temat niz renderowanie o ktorym pisze artos.

 

cos o tym wiem bo renderuje w sieci lokalnej na distribute rendering w vray'u wiesz bagatelizujac kazdy pomysl to ciezko by do czegos dojsc :) no ale tak myslac dalej to pliki do kawałków textur i oswietlenie ktore zostalo wczesniej wygenerowane ( i tak sie nie znam :P ) moze by jakos pomogly w tym. taki malutki kwadracik 64 x 64 to ile to bitów by zajmowalo ? :P jak 2 sec filmo stremowanego na smogu.

 

 

Ale pomijajac nasze lacza bo i tak juz sa dosc wystarczajaco szybkie, to i tak nie ma jeszcze czegos takiego jak renderowanie z wykorzystaniem nieuzywanej mocy, na pewno teraz stoja jakies niezle maszyny i np sciagaja cos czy ktos zapomnial kompa wylaczyc , albo poprostu nie wylaczyl, i to mozna by wykorzystac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh

ja myślę że nikt czegoś takiego nie wymyślił bo stosunkow niewiele osób cierpi z powodu długiego czasu renderowania - sam nawet zajmuję się grafiką już trochę czasu a moc mojego złoma w zupełności mi wystarczy jeżeli chodzi o render...

 

Technicznie na pewno dało by się to jakoś zrobić - pamiętam taki program SETII czy jakoś tak - ogólnie chodziło o to że udostępniało się moc obliczeniową naszego komputera do jakiegoś programu poszukiwania życia pozaziemskiego - pewnie nawet komputery których moc byłaby wykorzystywana nie musiałyby mieć maxa ani nic z tych rzeczy - po prostu wysyłane by im były porcje obliczeń do wykonania a one by to robiły. Tak chyba to miało miejsce właśnie w wyżej wspomnianym programie.

 

No ale tak jak mówię, z użytkowników komputerów pewnie z 10% bawi się od czasu do czasu grafiką, z czego pewnie mniej niż 1% zostawia kompa na noc żeby się renderowało, tak mi się przynajmniej wydaje, więc nikłe szanse że jakiś miły programista zajmie się problemem a jeszcze niklejsze że taka sieć miałaby odpowiednio wiele użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ziomuś, najważniejsza kwestia: bo już pracuję lekko nad czymś takim, ale czy wystarczająco dużo ludzi będzie cierpieć z powodu zbyt długiego czasu renderowania. Czy jeśli będę oferował 10 razy krótsze czasy renderingu w przypadku długich animacji, to będę miał wystarczająco dużo klientów? A mianowicie: czy świat potrzebuje wynajmowalnej renderfarmy o prędkości minimum 10 000 ghz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze mowiac taki system zawsze bedize potrzebny, moc obliczeniowa komputerów idzie do przodu, ale tez oprogramowanie bedzie bardziej wymagajace wiec moim zdaniem stworzenie takiego systemu bylo by jak najbardziej na miejscu, tylko czy charytatywnie ? czy tez nie, chociaz mozna sie obawiac ze katy graficzne poradza sobie niedlugo z obliczeniami w czasie zeczywistym za jakies 5 lat to powinno byc, ale na pewno w tedy takrze zwieksza sie oczekiwania urzytkowników i takie systemy zapewne by sie przydały.

 

moje rozmyslania.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charytatywnie masz renderfarmathome.com.ar ale chyba tylko dla povray. W tej chwili nie mogę sprawdzić, serek im padł. Biznesowo się to nie opłaca, za mało byłoby hobbystycznych klientów, a profesjonalne projekty są za duże do przesłania po zwykłym łączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności