Skocz do zawartości

Parę pytań i problemy z Rhinoceros


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co jest jedno rozwiazanie nawet proste kiedys tez jak zaczynalem robic w rhino mialem wiele dizwnych rzeczy ze splitem i temu pdobnymi narzedziami ale potem zaczalem modelowac w skali 1:1 do orginalu np. dlugosc auta to 4700mm i w rhino tez ma 4700mm i tak zaczolem i wiesz nagle jakby reka odjal wszystkie problemy ktore mialem wczesniej zniknely.

jest wyjscie zwieksztyc w preferencjach dokladnosc np do 0.0001mm ale lepiej jest robic do 0.1 niz wymyslac wymiary a wydaje mi sie ze u ciebie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość BigBen

No dobra,ale tak powiem co m wymiar do tego kształtu? Myśleałem że jest ten surface skopany, więc poprowadziłem prostą w poprzek, następnie go wyciełem. Prostą wycięło mi bez żadnych problemów ale z tym kształtem grilla jest juz problem.

 

 

 

To mam zmienić dokładność wyświetlania w jednostkach czy jednostkach strony? Czy zmienić tolerancje? Dokładności nie da się zmienić poniżej 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Tak, ogólnie jakieś skopane są, ale zaczynam od początku jak mówi bzyku, zaraz zaczne wycinać ten grill więc się zobaczy jak to wyjdzie.

 

 

 

No i zrobiłem furę od początku po swojemu i się udało. nie wiem dlaczego wtedy tak wychodziło. Zaraz wrzucę fotkę z grillem.

 

 

 

01ffe6984ecf7958m.jpg

Cuś takiego spłodziłem. Ten grill nie wygląda jeszcze dobrze bo nie ma na aucie szczegółów, ale jak dojdą lampy i tablica rej. będzie lepiej. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie dalej to pociągnąć widać brak continuity na dole obok grila mogłes to zrobić z jednej powierzchni i powicinać i dziwnie wygląda to załamanie na dole ale nie jest źle jak na pierwszy samochód;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

No właśnie o to chciałem się dowiedzieć. Czy da rade poprawić te ostre krawędzie. Na przednim błotniku na górnej części. No i właśnie na grillu?

7e1e23d8ede2560fm.jpg

 

 

 

Wróć, na grillu zrobiłem, dałem tylko duplicate edge już tych istniejących. Następnie wsio rebuild, no i wyprowadzenie surfeca po krzywych. Tego rantu już nie ma na grillu.

A co z tymi nakładkami na błotnikach? Muszę od początku curve robić, czy jakaś funkcja jest żeby to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

dawcio właśnie tak zrobiłem. Edytowałem posta tego na górze. Już jest ok. Tylko powiedz czy jest jakieś proste rozwiązanie tych ostrych krawędzi? Np. jak robisz mirror to na masce itp. powstaje ostra krawędź. Jak to naprawić? Czy trzeba robić maskę od początku? Pomóż mi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak robisz krzywe na maske to musisz najpier zrobić mirrora krzywej i najlepiej narzędziem match curve je połączyć żeby miały continuity i jak potem bedziesz robił powierzchnie na takich krzywych to na pewno nie bedzie żadnych ostrych powierzchni;) a teraz to już chyba tylko duży filet na środku maski ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

bfba9356f32cce99m.jpg

 

Coś takiego wyskrobałem. Dzisiaj zrobiłem lampy, tzn. główny kształt, jeszcze trzeba popoprawiać gdzieniegdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Witam

Chciałem sobie coś rozłożyć na siatki. Chodzi mi głównie o jakość i dokładność. Tu jest problem, ponieważ po rozwinięciu płaszczyzny, i po zapisaniu pliku do .ai tak wygląda ta siatka w corelu. Jak zrobić aby linie były dokładne? pozdrawiam.

 

 

 

41495832ii6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

No tak, wiem że jest w rhino 4.0, ale i tak było to samo. Nie zauważyłem że w corelu miałem ustawioną grubość linii na 1. Zmieniłem na mniejszą i jest ok. Dzięki bzyku, jak zwykle pomogłeś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności