Skocz do zawartości

Bitwa 2d: Radiolaria


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w 3d bym się czasowo nie wyrobiła, postanowiłam poćwiczyć rysowanie.

 

Głównym elementem sceny będzie uczony, z mikroskopem i full wyposażeniem, zklejający model radiolaria lub innej drobinki z zapałek.

 

Rysunki radiolariów Ernsta Haeckela:

http://caliban.mpiz-koeln.mpg.de/~stueber/haeckel/radiolarien/

(Rysunek w załączniku też jego)

 

A temat wpadł mi do głowy bo dzisiaj załatwiłam sobie świetne praktykum w instytucie nanotechnologii, będę robiła nanostatki, będą wielkości kilku atomów i będzie je można sterować gradientem cieplnym (jeśli się uda), buehehe widzę waszą zazdrość, pewnie nawet łódki nie macie, ja planuję mieć całą flotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niby fajnie ale skoro bedzie widac uczonego z mikroskopem itd to jak przedstawisz piekno tego modelu ? :) Pewnie wiesz tylko moja wyobraznia pozostawia wiele do zyczenia ;P.

 

Powodzenia Zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temat wpadł mi do głowy bo dzisiaj załatwiłam sobie świetne praktykum w instytucie nanotechnologii, będę robiła nanostatki, będą wielkości kilku atomów i będzie je można sterować gradientem cieplnym (jeśli się uda), buehehe widzę waszą zazdrość, pewnie nawet łódki nie macie, ja planuję mieć całą flotę.

 

Ania: co ci po tym jak nie popływasz sobie za długo :] jak długo "żyją" te statki? jaki jest okres rozpadu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd44 - mam nadzieje ze model stojacy na biurku uczonego wyjdzie mi na tyle ladny

 

Tweety - na razie nie wiadomo, bo jeszcze tego nie ma, symulacja komputerowa ktorą widziałam pokazywała rejs trwający kilka milisekund, co nie znaczy ze potem sie rozpadnie. Są dość stabilne bo siły między atomami statku są większe niż między statkiem a wodą.

może dodam jakieś rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka milisekund

 

czyli szant sobie nie pośpiewasz :D a cóż to za atomy? co ma na tyle silne wiązania żeby wytrzymać kilka milisekund regat w gradientach cieplnych? :)

 

tak, żeby nie było to powodzenia w Bitwie Aniu. zapowiada się ciekawie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująco sie zapowiada :) Ciekawe czy w 2d jesteś równie dobra jak w 3d... chociaż patrząc na tekstury...

 

A tak btw. to równanie Schrodingera w podpisie to tak tylko dla zabawy, czy naprawde masz coś wspólnego z fizyką kwantową?

Edit: po ponownym przeczytaniu Twojego postu, to w sumie chyba było głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heya :]

 

-> Klicek > ot pażerny jaki ;), a ja się cieszę że Ania za 2D się wzięła.

 

Aniu ciekawy temacik ;], a praktyki jeszcze bardziej interesujące ;]

weź mnie ze sobą. ;)

 

:] niezła przyszłość nas czeka, link

 

Powodzenia ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ania ma jak największe szanse i tu pokazać swój ogromny twórczy potencjał. Temat "Radiolaria" rewelacyjny. Aniu nie wiem jak dalej poprowadzisz obraz. Te formy ( prawie abstrakcyjne) zapowiadają coś wyjątkowego. Powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności