Skocz do zawartości

Wyjazdy za granicę, a praca - wasze doświadczenia


Gość pan_maska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pan_maska

Może napisze na swoim przykładzie. W tamtym roku wyjechałem do Danii, gdzie byłem ponad pół roku. Co prawda wyjechałem tam głównie na studia, ale widziałem jak to jest z pracą w tym kraju. Otóż najważniejsza sprawa dla Danii to język duński. To klucz do dobrej pracy. Znając jedynie język angielski dostaniemy pracę typowo dorobkową, czyli: roznoszenie gazet; może, ale to może praca w restauracji; jakieś sprzątanie. Jak to jest w innych krajach? Czy naprawdę tak łatwo zarobić będąc zagranicą, bez umowy o pracę: http://umowa-o-prace.waw.pl ?

Edytowane przez pan_maska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Anglia- 3d visualisator od 7 miesiecy . Praca lux.

Czasami sa dni kiedy zupelnie nic sie nie robi ( troche zabawy w maxie ,photoshopie+ pol dnia surfowania po necie) a kiedy indziej trzeba zapieprzac.

 

Koledzy z pracy wporzadku zawsze pomoga ,doradza etc. Z szefami rozmawiam jak z kumplami na luzie bez stresu. Ogolnie co tu duzo pisac bajka ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_maska

a jak szukać? Czy najłatwiej znaleźć pracę po prostu wysyłając swoje portfolio, cv do różnych firm nawet, kiedy nie mają otwartej rekrutacji? Czy też lepiej polegać na takich serwisach ogłoszeniowych: http://uslugi.nie-spamuj.eu jak gazetapraca.pl ?? Jak Wam się udało? ;)

Edytowane przez pan_maska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W irlandii teraz jest za dużo polaków, jak mrowia Z pracą nie jest ciężko

Nie trzeba szukać pracy ;) po prosty Ci Polacy (przynajmniej większość) którzy tam pojechali pracują jako slaveworkersi, bo jak to sie mówi są bez skillsow i liczą "na dobra robotę" ;)

 

Grafika ma asa w reku w postaci folio jedziesz na gotowe stanowisko pracy i nie pracujesz jak niewolnik ;]

 

Panie_Maska - na poczatku składa sie aplikacje i firma Ci odpisuje czy maja dla Ciebie jakies wolne miejsce pracy czy nie, jezeli maja poprosza Cie o Cv oraz samplework(probke prac- najlepsze prace w rar - do 10mb)

 

Jezeli odpisza to prawdopodobnie oplaca Ci przelot na interwiu, pogadasz sobie z pracodawca i Ci powiedza czy sie nadajesz czy wracasz do domu ;)

 

Dla grafika niegdzie nie ma zamknietej rekrutacji, wszystko sie kreci wedlug tego czy jestes dobry jezeli tak to odpisza Ci na maila i bedziesz gadal dalej, jezeli nie to musisz poprawic folio albo zlozyc je gdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż. Jeśli chodzi prace różne, to polacy robią błąd szukajac roboty w samym centrum (mowie tu o dublinie), gdyż tam o pracę ciężko. Kilka(nascie) przecznic od centrum popytać o znajdzie sie coś na pewno. Co do salveworkersow to jest ich mnostwo:) Pamietam jak odwiedzilem jedyny polski pub centrum dublina. Cos straszne, robotnicy polscy prosto z budowy, z kaskami w kamizelkach chleją do upadłego. Nie polecam tego pubu:p Najbardziej znienawidzone przezemnie pytanie, ktore zada 90% polakow: "ile zarabiasz?" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daymon możesz dokładniej opowiedzieć jak się dostałeś do pracy ?

Czy przerwałes studia itp ?

Do roboty biorą rzeczywiście po samym portfolio ?

czy na rozmowie wymagany jest uber english skillz czy mówią powoli ;)

interesuje mnie to bo sam mam zamiar pracować zagranicą i sobie tworze folio. Jak znajdziesz czas to napisz, chociażby na pm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę dodać tylko krótki epizod (3 miesiące) pracy w Stanach, tyle że z grafiką niewiele to miało wspólnego, hehe - praca w ośrodku wypoczynkowym;) Płaca? Na poziomie zarobków polskiego górnika po 25 latach pracy... piękny mamy kraj, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności