Jump to content

Vray Shadows


makko

Recommended Posts

Czesc

 

Czy ktos wie jakim parametrem zmniejszyc intensywnosc jasnosci cienia? W scanline byla to opcja Dens. lecz na vrejowym swiatelku niestety nie dziala a nie moge znalesc nic zastepczego. Dzieki za pomoc

 

Mak

Link to comment
Share on other sites

popatrz pod color mapping-dark multiplier (zwiększ go)

Dla jasności-cień ma być ciemniejszy?:/

 

"zmniejszyc intensywnosc jasnosci cienia" koledze zapewne chodzi po prostu o sposób na osłabienie cienia. "Jasność cienia" to prawie jak "gorycz cukru" :))

Link to comment
Share on other sites

Dzieki chlopaki za pomoc jednak to nie to co chcialem uzyskac. Przy tych wartosciach ktore pokazaliscie zmienia sie jasnosc calego obrazka a ja potrzebuje zmienic wylacznie intensywnosc cienia.

 

Chodzi mi o zmniejszenie/zwiekszenie intensywnosci rzucanego cienia (czyli mozna zaryzykowac stwierdzenie - regulowanie jasnosc cienia). Juz znalazlem gdzie lezal problem. Funkcja density dziala, trzeba jednak przed tym wylaczyc ptaka transparent shadows:)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bo się nie da tylko dla tego jednego obiektu... Vray to nie scanline, gdzie dzięki ustawianiu "jasności cienia" (super brzmi, co nie nie) fejkowałeś coś w stylu GI. Z kolei w vrayu; w vrayu po prostu włączasz GI, żeby rozjaśnić cień możesz dołożyć światło, albo wyrenderować w dwóch wersjach i połączyć w PS'ie (dark/bright multiplier jak pisali wyżej), albo wyrenderować z dodatkowym kanałem (przez render elements) i znowu zmodyfikować w PS'ie.

 

Chodzi mi o zmniejszenie/zwiekszenie intensywnosci rzucanego cienia (czyli mozna zaryzykowac stwierdzenie - regulowanie jasnosc cienia). Juz znalazlem gdzie lezal problem. Funkcja density dziala, trzeba jednak przed tym wlaczyc ptaka transparent shadows:)

Używasz maxowych świateł + vray shadows ? Jeśli tak to to co piszesz nie ma prawa działać (i nie działa, bo sprawdzałem).

Link to comment
Share on other sites

Dziala dziala:) Wstaw sobie maxowego omnika i wlacz vray shadows. Nastepnie wylacz(w poprzednim poscie wpadla literowka i wyszlo wlacz zamiast wylacz) ptaka transparent shadows i podjedz wyzej do opcji shadow parameters. Zmien parametr density na mniejszy i zrenderuj. Porownaj z ustawieniem standardowym. Cien jest jasniejszy(lub jak kto woli mniej intensywny). Oczywiscie renderujemy poprzez vraya (z gi lub bez).

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego na sile? Potrzebuje mniec w renderze mniej intensywny cien, ot co. Po to ktos skonstruowal ta opcje aby z niej kozystac. Nie jest to przeciez zaden trik. Klient chcial mniej intensywny cien wiec go dostanie bez kombinowania z jakimis dodatkowymi swiatlami. Proste i skuteczne. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy