Skocz do zawartości

Wizualizacja budynku - jak robicie sciany ?


makbol

Rekomendowane odpowiedzi

Robie moją pierwsza wizualizacje domku z zewnatrz i nie wiem jak zrobić sciany budynku by wygladało to porządnie.

Jaka metodą tworzenia scian sie posługujecie ? Wiadomo mozna by sciany poustawiac z boxów ale przypuszczam ze małe niedokładnosci mogą być widoczne na renderingu. Można by zrobić polymodelingiem ale zaś jest to nie praktyczne. Patrz na wizki forumowych wyjadaczy ciezko sie domyslic sposobu, a wygladają swietnie.

Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jesli masz dostep do CADa to polecam modelowanie wlasnie w nim. mozna precyzyjnie zrobic wszystkie sciany, stolarke, szklo, a pozniej zaimportowac to do 3ds maxa. textury i oswietlenie juz w maxie. sam AUTOCAD jest bardzo prosty w obsludze, o wiele latwiej jest w nim operowac na obiektach 3d (chodzi oczywiscie o architektoniczne obiekty) niz w 3ds max-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz dostep do CADa to polecam modelowanie wlasnie w nim. mozna precyzyjnie zrobic wszystkie sciany, stolarke, szklo, a pozniej zaimportowac to do 3ds maxa. textury i oswietlenie juz w maxie. sam AUTOCAD jest bardzo prosty w obsludze, o wiele latwiej jest w nim operowac na obiektach 3d (chodzi oczywiscie o architektoniczne obiekty) niz w 3ds max-ie.

 

a ja Ci nie polecam bo z modelami importowanymi z cada do maxa sa jajca.

nie zaglebiajac sie w temat chlopaki podali Ci kilka metod, od wyboru do koloru.

kwestia teraz tylko tego ktora ci najbardziej bedzie pasowala.

dodam jeszcze tylko, ze rozne kazdy obiekt mozna wymodelowac kilkoma technikami i efekt bedzie dobry.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci nie polecam bo z modelami importowanymi z cada do maxa sa jajca.

nie zaglebiajac sie w temat chlopaki podali Ci kilka metod, od wyboru do koloru.

kwestia teraz tylko tego ktora ci najbardziej bedzie pasowala.

dodam jeszcze tylko, ze rozne kazdy obiekt mozna wymodelowac kilkoma technikami i efekt bedzie dobry.

pozdrawiam.

 

a jakie jajca ? robie tak w zasadzie od poczatku studiow i nie mialem z tym jeszcze problemow.. a robilem juz dosyc skomplkiowane modele calych budynkow..moglbys rozwinąc? jestem na etapie robienia pracy magisterskjiej i nie zyczylbym sobie zadnych przykrych niespodzianek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności