Skocz do zawartości

Teczka 2d: Kędzior


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić swoją nową pracę. Miała być jako finished work ale zabrakło mi weny twórczej więc ląduje jako WIP z dwoma obrazkami z wcześniejszej fazy tworzenia. Ponieważ jest to mój pierwszy rysunek samochodu 2d wzorowałem się na innych rysunkach tego samochodu, więc nie posądzajcie mnie o plagiat:D , traktuje go jako trening świeżo nabytego tabletu Wacoma :D.

Spory kawałek powstał w ilustratorze a później dopiero do photoshopa wrzuciłem. Zamierzam zrobić jeszcze jakieś fajne tło. To tyle na razie.

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie bo już opadam :D

 

Pozdrawiam

 

1c0901d859f41ffa.jpg

 

 

013267f7a13375a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

E tam. szajs... W paincie umiem lepiej z myszką-kulkowcem bez żadnego bajeranckiego tabletu...[to był żart... pomażyć można:D]

 

Super pracka. Tylko jakieś poziome linie są... Jeszcze jakie alusy by sie przydały, uwentualnie wnętrze i zmniejszyć krycie szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D, fajnie że się podoba.

Dalej walczę z błędami, na razie samochód zostawiam, później będę go kończył.

Teraz próbuje tło, to dwie odmiany kolorystyczne pierwszego tła jakie narysowałem. Co o tym sądzicie?

 

ps: na koniec wrzucę większe zdjęcie bo prace robie w roździałce ok 2500x1800

Pozdrawiam

 

EDIT: UPDATE PRAC CAMARO : 9 MAJ

49e78ff557f25c00.jpg

1a04076fec7a24f6.jpg

bae5a15fd79850a1.jpg

688e5f4523aeeaa8.jpg

b917177dff750b75.jpg

 

 

UPDATE PRAC 9 MAJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> DaRoZ : dzięki za rade, teraz widzę że faktycznie jest nie teges, jak pisałem ciągle szukam błędów, lecz nie wiem czy ten dam rade poprawić, troche daleko zaszedłem, mam ok 150 warstw w photoshopie. Jedyne wyjście to przerysować cał tył. To mi chyba zostanie :D

 

Tutaj kolejna próba z tłem...sami oceńcie czy coś z tego wyszło.

Dzięki za komentarze.

Pozdrawiam

 

EDIT: UPDATE PRAC 9 MAJ !

UPDATE W POSCIE WYZEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem innych postanowiłem założyć własną " Teczke 2d".

Chwilowo 3d na bok, niech odpoczywa :). Trzeba podreperować 2d.

Wątek więc z "Chevrolet Camaro" zmienia nazwę wiadomo na jaką...

 

"Camaro" się ciut odmłodził i wszystkie poprawki jakie zrobiłem , wrzuciłem na pierwszą strone.

 

Kolejną pracą będzie postać główna z gry "God of War" .Wzorowana na istniejącej już pracy (konkretnie plakatu który mam w domu).

Praca czysto treningowa, rozwojowa ;p.

Komentarze szczególnie krytyczne mile widziane.

 

1a3a50068a3d5f41.jpg

71ed81ebfca36406.jpg

fff0aaf8eb9e8881.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysuj calosciowo- jak rysujesz z refki to pol biedy,no bo widzisz jak to bedzie wygladac. No ale jak bedziesz jechal z bani to ciezko wyczuc czy tu akurat musi byc taki a sraki kolor, swiatlo itp... Takze ucz sie dawac od ogolu do szczegulu a nie w detal od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim rozumiem, ale akurat wzoruje sie jak pisałem wyżej na pewnym plakacie więc mniej więcej wiem co mnie czeka :).

Po za tym nie mogę czasem się doczekać by zobaczyć choć część pracy w jakimś stopniu ukończonej.

 

Dzisiejszy update. Wszelkie komentarze baaardzo mile widziane :)

 

9b67f147c62413f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak dla mnie to ten koles wygląda jak bys go wkleił...

strasznie to ze sobą wszystko nie gra zwłaszcza to tlo....moze zroznicuj je jakos dodaj jakies slady pedzla...troche soft brusha by sie tez chyba przydalo...w ogole tak popatrzylem ze traktujesz ten obrazek jak bys puzzle ukladal ;).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszke_lenia tło jest kompletnie tymczasowe, wypełniłem tylko kolorem po to by dokładnie wygładzić i wyrównać krawędzie postaci.

Domyślne tło to jakiś krajobraz wstępnie takie mam wizje :)

A co do wklejania...rozumiem mam tu każdy update pojedynczego piksla wrzucać by wyglądało wiarygodnie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakóbM , w jakim sensie złą?

Maluje rzadko, ale nawyki i tak już widze mam ;)

leszke_lenia ale faktycznie postać nawet na białym tle płasko wygląda, trzeba będzie coś z tym zrobić :)

Next update...

Komentarze jeszcze milej widziane :)

 

f574c19f5054d61a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noga to chyba nie od tlowia ;) co do malowania to posluchaj kolegow co sie wyzej wypowiedzieli malujesz najpierw reke potem glowe potem noge i wychodz z tego collage a nie rysynek.. musisz patrzec na to calosciowo kompozycyjnie + kolorystycznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, faktycznie, teraz jak maluje to co chwile zmieniam wszystko bo nie pasuje coś, rysuje czasem jak mi ręka pójdzie, totalny freestyle, co widać niestety. tutaj jeszcze pół biedy po podpieram się plakatem na którym sie wzoruje, następną pracę trzeba jednak będzie inaczej zacząć ;)

 

kolejny update: dzięki za komentarze i zachęcam do następnych

d0eb2b8a93693357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu Ty tak to strasznie głaszczesz wszystko?

jak patrze na to, to zastanawiam się co tu jest najwazniejsze...co chcesz pokazac hmmm

robisz jakies rany, co w ogole chyba zbedne jest..skoro cala postac jest jednakowa.....buty wyglądają jak wyciosane z jakiegos drewna...(są tez takie same jeslic chodzi o nasycenie barw)ymmmm ja bym to zostawil w h.... i zaczal cos nowego....bez kitu ten koles wygląda jak wklejony, i jeszcze mu sie swiecą plecy...

no nic

to tylko moje zdanie... ;)

dawaj cos do speedow....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze sie wtrące :D..mowisz zeby Ci pojechac wiec :)

pozwolilem sobie pociąc Twoj obrazek na czesci ;)

i zobacz co wyszlo..jak dla mnie to zadna z tych wycietych rzeczy do siebie nie pasuje...nie wspominając juz o tym ze jest okropnie plasko..teraz chyba to najlepiej widac... :)

54e830643dfc3c6e.jpg

nom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szczery komentarz ;), uwagi jak najbardziej na miejscu, ale mam pytanie bo robie co moge żeby postać nie była taka płaska i nie wyglądała jak na wklejoną z innego rysunku, ale brak mi pomysłu.

może jakaś rada? pociągnąć jakimś pędzlem? zmniejszyć kontrast, cienie?

będę wdzięczny...

zachęcam do dalszej jazdy...czujcie się jak u siebie :)

pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linki, świetna sprawa, tego mi było trzeba.

 

więc tak, buty lecą w cholere, będą jakieś skurzane ciżemki :) , postać lekko przerobiona ,podmalowana, teraz chyba lepiej. gość będzie stał na skalnym podłożu a w oddali na dole będzie widać delikatny zarys jakichś starożytnych ruin, przynajmniej taką mam teraz wizje.

 

dzięki za komentsy i walcie śmiało dalej

 

84a3e000df20a1dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na kompozycji nie znam zbytnio, ale proponuję zmniejszyć rysunek tak by widzieć go w całości na ekranie i wtedy widać, że coś jest nie tak z tą lewą nogą. Może jest nieco za bardzo wysunięta do przodu. Te skały, które mają być z przodu wg mnie powinny nieco zakrywać i zacieniać tą lewą nogę by nie przykuwała zbyt dużej uwagi. No i właśnie coś mi tu nie gra ze światłem, bo koleś jest oświetlony jednocześnie z tyłu i z przodu, a skoro tak, to albo uda są za ciemne albo karczycho i lewa ręka (która poza barkiem bardzo mi się podoba ;) za jasne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, te swiatlo dziwnie wyglada, ja bym radzil zastosowac tylko przednie swiatlo, czyli prawe ramie (jego prawe) musi byc ciemniejsze. dodatkowo wyglada jakby mial garba, ogolnie to przez te ramie dziwnie wyglada jak sie dokladniej przyjrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :), nie wiem czy mi się udało dostosować, ale siak czy jak ale koniec z nim. Moge go tak poprawiać w nieskończoność więc przy nowej pracy będzie lepiej a na dziś dzień wszystko co potrafie jest poniżej :)

 

please enjoy...możecie jechać bez oporu, wszystko zniose i dzięki za dotychczasowe komentarze, bardzo sie przydaly.

Pozdr

 

692d6632565b0898.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności