Skocz do zawartości

Pojazd 3D: GAZ M20


dar3ek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamiast zajmowac sie praca :) wzialem sie za modelowanie tego starego autka

przedstawiam dotychczasowe efekty porannej mej tworczosci

zapewne sporo jest bledow w tym co do tej pory zrobilem ale nie ukrywam ze to dopiero moje poczatki :)

 

siatka: siatkaww7.jpg

 

render:

rendersjc8.jpg

renderqn0.jpg

sugestie mile widziane

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam po wolnym :)

 

znowu w pracy zabralem sie za dalsza czesc, narazie wycialem okna z przodu i z tylu

za chwile biore sie za wycinke bocznych szyb

 

oto efekt :

tyloknokd5.jpg

 

 

przodoknoqb7.jpg

 

 

pozdrawiam Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poprawilem trojkaciki tak jak radziles hkropinski , mysle ze teraz jest troche lepiej

zastanawia mnie tylko ta wypuklosc przez srodek samochodu.....

 

w kazdym razie cos idzie do przodu ,

oto rezultaty:

 

oknacd1ow8.jpg

 

oknacd2fc0.jpg

 

renderkj5.jpg

 

 

 

pozdrawiam Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie robie go z zadnego tutka

staram sie ogladac inne modele na grupie i samemu dojsc co i jak...:)

ostatni render jest bez MeshSmooth, wlasnie staram sie dojsc jak zrobic zeby okna mi sie nie zakrzywialy jak wlacze mu MS

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, ze zostalo jeszcze duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo ciecia weldowania chamferowania :] I powiem, ze juz na tym poziomie widze bardzo duzo miejsc zupelnie dla mnie niezrozumialych ;) Nop, ale skor to poczatek to poczekam jeszcze :] Powodzenia Btw jakby co to zglos sie na pm bo mam model wawki tyle, ze sedana to moge pokazac troszke siatek ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak: tam gdzie Ci sie za bardzo wygladza i glupoty wychodza musisz zagescic siatke a w tych miejscach gdzie maja byc ostrzesze kanty do chamferek :) Pozdro

Niedlugo tez wrzuce swoja pierwsza pracke na forum :D

A i co do MS to zawsze rob co najmniej na 2 bo 1 tez wali siatke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie mialem dostepu do komputera przez swieta wiec dzis od rana znowu staram sie cos zrobic, zagescilem troche siatke (tyl)

zmienilem tez tak jak radzil CzarnyLord MS na 2

 

oto efekty:

 

image1vj1.jpg

 

image2sy5.jpg

 

render2pv9.jpg

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham takie spokojne dni w pracy jak dzis :)) mozna cos poczytac i popracowac na ciut lepszym sprzecie :)

 

wzialem sie troche za maske z przodu, oto efekty:

 

image3hn2.jpg

 

image4jc5.jpg

 

render2sq7.jpg

 

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu wiem wiem ze krzywa, zauwazylem dopiero po wrzuceniu ale juz to poprawilem (chyba jest w miare prosto), mysle ze jeszcze jakis chamferek i bedzie w miare znosna :-)

 

poprawiona maska:

 

Image1.jpg

 

 

render_2.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image1lb6.jpg

Jak juz tniesz siatke to staraj sie ciac do konca ;) Zaznaczone na czerwono

Na zielono zaznaczylem miejsca, ktordla mnie sa bardzo niezrozumiale :]

Na niebiesko to wytloczenie z boku powinno miec inny profil

I na zolto przy przednim swietle blacha powinna minimalnie wystawac :] To narazie tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Postęp jest w porównaniu do pierwszych postów!Fajne autko wybrałeś.Co do tego jak sie pozbyć tej ostrej krawędzi to zależy jak to robisz?Przez symmetry czy przez mirror?Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest chyba duzo lepiej, prawda?Teraz tylko musisz ustawic vertexy przy tym łączeniu dwóch połówek na jednym poziomie.Po zastosowaniu symmetry max ucina w miejscu lustra wszystko i łączy dwie połówki razem tworząc w tym miejscu nowy edge.musisz przypilnować żeby te punkty przy których nastepuje ciecie były tak ustawione że po cieciu tworzą ładny edge...popatrz sobie na siatke jak zachowuje sie model i jak to działa...nie wiem jak to inaczej opisać!Powodzenia!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Teraz tylko musisz ustawic vertexy przy tym łączeniu dwóch połówek na jednym poziomie.

...nie wiem czy dobrze rozumie - chodzi o to aby wszystkie vertexy wzdluz ktorych jest wykonywane symettry (wzgledem X=0) mialy wspolrzedna X=0, tak?

 

udalo mi sie zrobic troche przodu obok swiatel, efekt ponizej:

 

123kn7.jpg

 

456qu0.jpg

 

symie6.jpg

 

pozdrawiam Dar3ek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08122935464042ff0bd4c.jpg

Zolte kolka tam jest krzywo, zilta linia tam trzeba troszke uwypuklic siatke, tam gdzie zielona linia trzeba dac chamfera :] Co do maski i garba po symetry to tak sie nie przejmuj bo z tego co pamietam to przez srodek maski idze i tak chamfer ;) Zielnoke kolka w tych miejscach zapewne jest krzywo i nie rozumiem rozlozenia siatki ;) To tyle aha i przedni slupek wydaje mi sie za szeroki przy przedniej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatke masz na tej masce troche zle rozlozona IMO...jak znajde chwile za chwile to troche Ci to przerysuje:)

edit:

123kn7yl9.th.jpg

 

kombinowałbym w te strone!Wyjdzie Ci mniej trójkątów które bo nałożeniu MS'a robią babole...zwykle. Co do tego symmetry i garbu to na tym skromnym szkicu postarałem sie to wytłumaczyć...mam nadzieje ze to będzie jaśniejsze teraz...rysunki są w widoku z przodu!Co do tej siatki com ją zmajstrował to jeszcze też nie dokońca tak ale w te strone bym poszedł!Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna nabierać kształtów, popraw jak pokazał Bubu i będzie dużo lepiej, no i to łączenie 2 połówek - obniż końcowe vertexy na dachu i masce wtedy ładniej się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dziekuje za kazda cenna informacje

Swinger76 jak znajde wiecej czasu to sprobuje przerobic siatke tak jak narysowales i zobacze jak to bedzie wygladalo

Bubu zgodnie z Twoimi zaleceniami chociaz nie wszystko narazie + chamferek ponizej Twojej zoltej linii. Slupek troche zmniejszylem (pokrywa sie z blueprintem)

 

efekty:

111pd1.jpg

 

symtc4.jpg

 

pozdrawiam Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko sugestia, niekoniecznie musi działać dla ciebie ale chodzi o to żeby pozbyć sie możliwie najwiekszej liczby trójkątów ...zarówno na masce jak i tych powstałych po chamferze, bo pozniej powstaną Ci takie małe uszczypnięcia jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz duzo lepiej :] Przegladasz zdjecia warszaw czy robisz tylko z printow??

Ten chamfer ktory zrobiles jest ok ale podnies go minimalnie do gory :] Z przodu przy swiatlac hjeszcze faluje, ale chyba sobie poradzisz z tym. Slupki lepsze, ale wydaje mi sie ze w dolnej czesci za bardzo wyokraglone, tzn za bardzo wyokraoglona w tym przypadku jest przednia szyba w dolnej czesci przy slupku. Bledy na srodku maski sa faktycznie od trisow, ale jak dasz potem chamfera przes srodek i odpowiednio poweldujesz powinno byc ok :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie....

dzisiaj niestety nie wrzuce nic nowego bo nie mialem za wiele czasu zeby cos splodzic :-)

wzialem sie troche za poprawe siatki z tylu i boku samochodu bo jakims cudem mi sie rozjechala i zbytnio odbiegala od blueprintow. Moze jutro jeszcz cos poprawie i wrzuce jakis maly upload mojej pracy

 

pozdrawiam i milego dnia zycze :-)

Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po krotkiej nieobecnosci

ostatnio nie mialem mozliwosci zeby posiedziec nad moim autkiem

w koncu troche czasu sie znalazlo - przerobilem praktycznie caly bok, troche poprawilem tu i tam :)

 

efekty jak widac:

 

1aos0.jpg

 

2ahy3.jpg

 

sym1vo6.jpg

 

symbe0.jpg

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, moje rady:

1. Tam gdzie przy masce zrobiłeś chamfer trzeba posprzątać, czyli zweldować zaznaczone na różowo vertexy i popatreć co sie dzieje tam gdzie zaznaczyłem czerwonym kółkiem.chodzi o to że te małe trójkąty później będą się mścić...takie jest moje zdanie.

2. nad przednią szybą - zaznaczone na zielono vertexy należałoby zweldować, ewentualnie jeśli nie to tam gdzie są te zielone vertexy dorobić czerwoną linię i przy sąsiadującym zieloną przez całość auta...wydaje mi sie że łatwiej zweldować!Natomiast pozostałe 2 czerwone linie należy po prostu pociągnąć i tyle:)

Zwróć także uwagę na to co powstaje przy chamferach i na to co napisałem i postaraj się wyciągnąć z tego wnioski-chodzi mi o to żeby nie popełniać tych samych błędów później!Pozdrawiam i powodzenia rzyczę!:)

1aos0iv7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

ostatnio nie mialem mozliwosci posiedziec nad modelem ze wzgeldu na ograniczony dostep do komputera, ale....

udalo mi sie w koncu troszeczke w domu przysiasc

niestety efektow narazie nie ma wielkich w porownaniu do ostatniego uploadu

mam natomiast 2 pytania :

1) w jaki sposob poodcinac drzwi, maske itp (zaznaczyc poly i DETACH a potem troche przeskalowac w dol?)

2) jak przy symmetry wyciac w masce dziure zeby byla ona wycieta tylko z jednej strony a nie symetrycznie po obu

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dar3ek!

1) dokładnie tak jak napisałeś tyle że nie ma potrzeby skalowania ich w dół!Szpara powstanie sama gdy "wyciągniesz" krawędzie drzwi i karoserii w miejscu odczepienia i nadasz im chamfera ostrego!Druga szkoła mowi żeby zaznaczyć sobie linie dookoła drzwi, dać tam malego chamfera i zaznaczyć opcje open w okinku chamferowania!to stworzy szparke otwarta i pozniej juz wyciagasz do srodka i chamferujesz jak w pierwszem wypadku!Moim zdaniem obie metody sa spoko ale lubiemiec osobno te elementy wiec korzystam z tej pierwszej!

2)sprawa jest jeszcze prostsza!Nie symetrycznych elementów nie robisz dopóki nie masz wszestkiego innego!Po prostu gdy skonczysz symetryczne części dajesz collapse to symmetry w stosie modyfikatorów i zostaje Ci tam tylko ms i Edit Poly a to co kiedys było odbiciem staje sie częścią tegoż właśnie Edit Poly. Wtedy robisz sobie z jednej strony dany element i masz gotowe:) mam nadzieje ze jasno to wytłumaczyłem

Powodzenia i pozdrawiam!:)

 

EDIT: wyciągniesz z Shiftem oczywiście tworząc nowe Poly. Pamiętaj zeby chamfera dać również na rogach drzwi i karoserii..zreszta jak tego nie zrobisz to na pewno zauważysz o co biega:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze niewiele tego ale zawsze cos

 

troche poprawilem tyl samochodu, progi i inne drobne szczegoly

 

EFEKT :)

 

sym1ok1.jpg

 

symlq8.jpg

 

pytanie: jak zaczne ciac to auto na poszczegolne czesci (drzwi, klapy itp) to powstanie mi mnostwo trojkatow - czy nie lepiej zagescic siatke w miejscach gdzie pozniej beda ciecia i poprowadzic w tych miejscach linie siatki czy tez sie tym nie przejmowac i pozniej starac saie te trojkaty skorygowac?

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie własnie przyjacielu odpowiedziałeś:) Albo możesz powycinać je wunkcją CUT tj.dorobić linie w miejscach odpowiednich,pozniej DETACH odpowiednie poligony i pozniej na przykład TARGET WELDEM likwidować trójkąty albo najpierw zagęścić i uporządkować siatke jak naleśy i DETACH odpowiednie poligony...myśle że ten drugi sposób bedzie o tyle lepszy że jeśli zrobisz to dobrze to zaoszcządzisz czas na zgruwaniu póżniej elementów ze soba...ja robie raczej tą drugą metodą!Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ukladam siatke coby pasowala odrazu do wszystkich ciec :] Mozna tez zrobic caly model a potem pociagnac to wszystko boleanem czy jak to tam sie nazywa. Robilem tak ostatni model i plusem jest to ze mamy idealnie proste przejscia pomiedzy elementami auta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dar3ek!

1) dokładnie tak jak napisałeś tyle że nie ma potrzeby skalowania ich w dół!Szpara powstanie sama gdy "wyciągniesz" krawędzie drzwi i karoserii w miejscu odczepienia i nadasz im chamfera ostrego

 

jak mam rozumiec ostry chamfer ??

 

pozdr Dar3ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem sie dzis troche bawic z drzwiami ale nie jestem zadowolony z tej proby

po odcieci drzwi dalem im wkolo chamfer=1 i taki sam chamfer w wycietej dziurze na drzwi, no i troche polikwidowalem powstalych trojkatow

 

Swinger76 bede probowal z takim chamferem tylko nie wiem czy dobrze robie dajac chamfer i tu i tu.

 

efekt:

sym1jh6.jpg

 

pozdr D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci nie poszło!Popatrz ze nie widac szpary zadnej!Zlały Ci sie te drzwi z karoseria.sproboj ostrzejszy chamfer...i nie wiem czy wyciagnales edge ten zewnetrzny drzwi z shiftem do srodka czy nie...no i karoseria to samo...jak nie wiesz to pytaj!Pozdro!

P.S. opczywiscie i karoserie i drzwi trzeba chamferowac!No i do tego jak juz wyciagniesz i jedno i drugie w glab to chamvera trzeba dac w tycj naroznikach też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności