Skocz do zawartości

Fotografia: Kropa the beginning


kropa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tu nie chodzi o to by znalezc cos na sile, musisz odkryc co lubisz fotografowac bo wszystkiego poprostu sie nieda (portrety, ludzi, krajobrazy czy tez fotki reporterskie itd...) dlatego proponuje jeszcze duzo duzo focic podgladac jak to zawodowcy robia, troche popapugowac a napewno odkryjesz co lubisz fotografowac i w jaki sposob :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. mam terz trzy dni wolnego od smazenia ryb :D tez sie bojne na Gdansk.

Zapraszam na pifko w czwartek :)

 

Mam pytanko-zaszumione jest to zdjecie czy nie? Bo na jednym kompie widac szumy a na drugim nie :/

0cfba15fe6b80935med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałam się na nocną sesje po Sopocie i Gdańsku. Co prawda fotek zrobiłam sporo, ale niestety zaczęło padać w pewnym momencie i część fotek popsuła mi się przez kropelki na obiektywie :( Wrzucę więc kilka niepopsutych.

36c2e78ed43a5360med.jpg

 

8a0bfed77f4ab4f1med.jpg

 

0129836e2b7c3fccmed.jpg

 

3b31282cbddce0efmed.jpg

 

31e5eb6bbb0373bbmed.jpg

 

Wdzięczna będę jeśli ktokolwiek skomentuje, nawet negatywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie jest ładne ale szkoda że ci się tego efektu świetlnego z lampami samochodów nie udało zrobic :( na pierwszym troche szkoda że te liny takie rozmazane... a co przedstawia drugie zdjecie....? nt 3 nie mam zdania :P czwarte - jakieś takie nijakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o to ostatnie, to te czerwone linie po prawej to są własnie światła samochodu. mam tez inne ujęcie tej fotki, ale to mi się najbardziej podoba. Jesli chodzi o liny to wiem, ale niestety niedość,że mżyło cały czas to wiatr był tak silny, że liny się ruszały :(

A drugie zdjecie to hmmm...jakiś maszt na molo w Sopocie, czy coś takiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no wiesz-o 2 nad ranem ruch na obwodnicy nie jest aż tak duży ;] Czekaliśmy bo chcieliśmy,żeby z dwóch stron coś jechało, ale jak na złość nie chciały nam sie tak ułożyć samochody a my zamarzaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje sie fotografia od 4ch lat wiec napisze co sobie mysle o tych ostatnich 5 :

1 - dalbym 5/10 - PD smiec , malo dynamiki - mysle ze mozna byloby wycisnac wiecej , tutaj akurat podoba mi sie woda na dlugim czasie ale i tak mozna bylo ja lepiej pokazac ,; kadr bym zmienil

2 - jak dla mnie 2 tematy osobno - lewy i prawy , 6/10

3- fajne podkreslenie perspektywy ale zarowka wali po oczach 5/10

4 - lubie efekt dlugiego czasu , dol kadru mi sie nie podoba szkoda ze nie bylo jakiegos doswietlenia z latarni mocnijszego , jakosciowo srednio 4/10

5 - przeslona w granicach 16 - 22 i dluzszy czas - wyjda lepsze kreski , tutaj za jasno i malo samochodow niestety , 4/10

 

- moze krytycznie ale moim zdaniem takie rzeczy robia osoby ktore maja przez miesiac cyfrowke , kazdy przez to przechodzil , ja tez , na poczatku bez statywu oopierajac aparat o drzewo lub mur lub na poreczy

 

czesto gram kolorami - czasem zdjety kolor dodaje klimatu , kadr duzo robi ( jestem akurat zwolennikiem kwadratow ) ale zdecydowany prostokat tez nadaje wiekszego charakteru ..

 

pozatym zastanow sie co chcailas pokazac , potem popatrz na podobne fotki , a potem odpowiedz sobie czy to pokazalas ..

 

moje folio - http://plfoto.com/40270/autor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, robisz piękne zdjęcia ale widać,że sporo czasu spędzasz nad ich obróbką. Ja traktuję fotografię jako hobby i ucze się jej może bardzo powoli, ale sama widzę, że jest lepiej niż na początku.

Co do statywu to mam, ale momentami wyskakiwaliśmy tylko z smaochodu żeby tylko zrobić kilka fotek, bo zamarzaliśmy i nie chciało mi się szczerze mówiąc wyciągać go za każdym razem-moja wina :)

 

Co do twojej oceny to nie jest bardzo surowa-piszesz co myślisz i to mi się podoba,bo wiem co źlę robię.

A niżej fotki mojego aniołka:

a25a5aea4759f3d8med.jpg

 

cffd5cc235f20c3fmed.jpg

 

a67654aa694ad426med.jpg

 

0c625da64e98c940med.jpg

 

3eb5ff5b472f9e93med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Kuciel :*

A więc mam już tą moją lustrzaneczkę od tygodnia, zrobiłam ponad 1000 zdjęć i powiem wam, że nadal nie umiem jej wyczuc :( Słabiutko wychodzą mi póki co fotki, ale mam nadzieję że będzie coraz lepiej. Poniżej jakieś fotki, pewnie jak zawsze będzie źle ale coś wrzuce, żeby nie było że przepadłam jak kamień :)

Chciałam dodać, że przez was stałam się taka krytyczna w stosunku do moich fotek, że nie chcę ich pokazywać i w ogóle nic mi się nie podoba :P

1e42d9dc6cdc1d23med.jpg

 

def97499b33c41dcmed.jpg

 

No ta fotka wyszła średnia i bawiłam się nią w PSie, ale pewnie przekombinowana jest, co? :/

4b958f8438fa3674med.jpg

 

f85d681a246ae1f6med.jpg

 

b366286c7e3dbcfbmed.jpg

 

a6f3d9dd99fc12d1med.jpg

 

b9a1ca1f36d84fb0med.jpg

 

Na koniec 3 sprawy:

1. Skąd wy wiecie na jakich ustawieniach robiliście daną fotkę?

2. Cały czas mam problem z nowym aparatem, bo bardzo często wychodzi mi na fotkach zupełnie białe niebo, takie ble :/

3. Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej moich fotek, może się cos spodoba to zapraszam na : http://www.m-a-u-a.fotolog.pl

To by było na tyle, smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :)

ad.1 nie wiem :p

ad.2 moze to przez balans bieli

ad.3 a juz bylem :)

 

co do zdjec 4 i 2 mi sie podobaja - a i nie jestem pewnien ale cos w tych zdjeciach z kompozycja nie tak..

 

Powodzenia i pamietaj ze niedlugo wpadam do 3- miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wątek zakurzony więc trzeba go odświeżyć. Poniżej fotki z Tatr, nie jedyne na forum :] Robione oczywiscie moim najnowszym nabytkiem czyli Canonem 350D. Szkoda tylko, że jeszcze nie wychodzą mi nim fotki za bardzo :( ale pracuję nad tym ;)

 

Moja ulubiona fotka-bez obróbki, jedynie delikatnie przycięta i dodana ramka :)

94b79679ce9000e2med.jpg

 

60b9762801545969med.jpg

 

8f4c6f4dd8e89a4dmed.jpg

 

2 kolejne również bez obróbki

645aab152a6def90med.jpg

 

d06905f8914bcf2dmed.jpg

 

d396ba829c8cdcc3med.jpg

 

627c96ad173d4ee1med.jpg

 

0e8a2b987224e06emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej górskiej serii jedynka najlepsza, ale wydaje mi się że dobrze byłoby przyciąć z lewej tak żeby zlikwidować ten krzak i jego cień oraz z prawej tam gdzie jest ten fragment zielonego wzgórza czy czegoś takiego. Jeśli najważniejszy motyw zdjęcia czyli człowiek znajduje się centralnie w kadrze takie śmieci w mocnych punktach psują odbiór. Reszta jak zauważył Ag, ot wakacyjne albumowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra są dwa pierwsze!

Kobieto dałaś czadu tym zielonym! Naprawdę żałuję, że nie jest większe, bo bym czasem chętnie obejrzała na całym ekranie.

A i Owce też są super, tylko można ciut podrasowac.

Reszta istotnie album wakacyjny, ale taki ładny album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łohoho, lata świetlne nie zaglądałam do mojego kącika :) Nadal uważam, że nie mam co się z wami mierzyć, ale chciałam pokazać kilka nowych fotek z sesji, na której uczyłam się robić portrety.

 

img27441vx3.jpg

 

img27242ia3.jpg

 

img27471yb1.jpg

 

img26252da4.jpg

 

img26721pt3.jpg

 

img26382da6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo nieponumerowanych fotek.. więc ciężko będzie coś konkretnego napisać, a dopiero teraz odnalazłem Twój wątek :) niektóre są naprawdę dobre jak naprzykład statek, czy niektóre krzyże (tyle tylko zapisało się w mojej dziurawej pamięci;) ale spora część jest po prostu nudna... (sam robię masę takich:P) moim zdaniem przydałaby się większa selekcja :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności