Skocz do zawartości

obiekt 3d: aparat


rad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda jak moja TTL\'ka którą wciąż pstrykam fotki :) , ale skoro mam porównanie to powiem, że pokrętło czasu otwarcia migawki jest za małe (chyba że to jakiś starszy, nieznany mi model ). No i zarówno ten regulator jak i drugi (od nastawiania czułości kliszy) mają \"ząbkowaną\" powierzchnię a u Ciebie jest gładka

 

No i tak jak wspomnieli poprzednicy. Zenita trudno dopaść w tak dobrym stanie ;) więc można było posiedzieć trochę przy materiałach.

Bardzo mnie też ciekawi (co już zostało wspomniane wyżej), czy uzyskałeś te odbicia światła na powierzchni soczewek, bo tym ujęciem całkiem skutecznie to ukryłeś. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako spec od fotografii mowie ze....;) na serio to sudiuje wlasnie foto wiec odrobinke moge powiedziec:) zgadzam sie z VGT. dodam od siebie, ze model zenita ten to moze byc jakas hybryda kilku starutkich modeli. hmmm.... wlasnie proporcje i faktura tego wszystkiego troche tu jakby leza... no chociazby spust migawki jest za duzy w stosunku do np pokretla od czasu, miejsca do przymocowania paska sa za cienkie, caly aparat wydaje mi sie za wysoki, moje zboczenie \"zawodowe\" moze sie czepiac jeszcze pewnie masy rzeczy.... ale ogolnie to powiem ze jest dobrze, widac nawet bez podpisu ze to zenit, moznaby wszystko dopracowac jeszcze, ale dobrze jest, a kwestii obiektywu tez jestem ciekawa:)

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się narysować go zgodnie z oryginałem...cóż rysowałem mając aparat i suwmiarkę pod ręką...a rzeczywiście jest to dosyć rzadki model Zenita...13XPS na rynek zachodni...a co do materiałów to zacząłem kombinować i może coś z tego wyjdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby super, gdyby wyszło, bo to one mogą zaważyć, czy pracka będzie taka właśnie raczkująca, czy podskoczy od razu na górną półke... serio

Moja rada (bo problemy nie tkwią tylko w materiałach... jest tego więcej... kadr, światło, kompozycja.... )

Jeśli możesz, postaraj się wzorować na ZDJĘCIU aparatu... może w google coś znajdziesz... i usilnie z uporem szukaj punktu zaczepienia. To świetna lekcja i na pewno przyniesie rezultaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sie zrobiło ciekawiej :) Tylko zdjęcie dość mocno odstaje.. nie wiem czy tez to czujesz.....?

Trochę materiały kuleją wciąż. Taki plastic-fantastic... ale myślę że nabierzesz doświadczenia i wprawy jeszcze. szkoda że tak śmisznie ciachnąłeś zarówno aparat jak i pudełko od filmu... może troszke kamerę przesuń. (przy takim ujęciu i takich warunkach światła moje oczy az błagają o solidny DOF).. ale może na to jeszcze za szybko? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka calkiem cool :D, ale zgadzam sie z opinia przedmowcow materiały trzeba dopracowac, a oto moja sugestia:

- pomysl nad odbiciami zarowno na stole, powierzchni aparatu jak i na zdjeciu. Tekstury na objektywie mi osobiście sie podobaja i tu nic bym nie zmienial. Szary material na korpusie jest troche bez wyrazu. Tak czy inaczej moim skromnym zdamniem wykonales kawal dobrej roboty ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej ! fajnie ze wprowadziles DOF ! Czym renederujesz ?? Ja widzialbym tu Brazilk\'a z GI ale ewentualnie sie obejdzie :D Ladne i cikeawe ujecie zastanawiam sie tylko czy nie posunal bym czegos blizej prawego dolengo rogu np zdjecia ale nie jestem pewien .... to tylko taka sugestia mozesz zastosowac sie tez do rady Mateusz\'a i ociąc troche z dolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności