Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Biurko ;)


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem tu nowy, po małych niepowodzeniach z 2D... a potem z html/css/php'em wziołem się za 3D, oto moja jedna z pierwszych prac w 3ds max 9 :)

 

biurkarj2.png

 

Praca oczywiście robiona z głowy, nie z ksiązki czy tutoriala ;P Mile widziane komętarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do 'chamfera' to wyjaśnij bardziej o co ci chodzi... jak już mówiłem dopiero zaczynam 3D wiec nie znam jeszcze zaduzo nazw :P

 

Co do tekstur, to w maxie jakoś mi nie wychodzą puki co... ale już nad tm pracuje ;)

 

//edit

 

Korzystając z sytuacji, chciał bym się zapytać o takie coś... mam pudełko BOX o wymiarach np 10x10x20 i chcialem je troche zdeformowac, a wiec weszłem w edycje wieszchołków Vertex, ale zauwarzyłem ze mam zle wymiary, i tu jest moje pytanie, jak po włączeniu Vertex'a przejsc spowrotem do tego panelu gdzie mozna zmienić wymiary danego przedmiotu?

 

Pytanie być może banale (a raczej napewno) no ale cóż, nie moge sobie z tym poradzic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chamfera to jak masz edit poly zaznaczasz edge wybierasz krawedzie tego biureczka dajesz np. na chamferze 0,002 i wtedy kanty nie beda az takie ostre.A co do rozmiarow boxa to ja zawsze tworze sobie obok np rectangle ustawiam taka wielkosc jaka chce a pozniej vertexy na boxie przesowam tak aby mialy porzadana przezemnie wielkosc.

Moze nie zrozumiale ale jeszcze jest troche wczesnie :P

PoZdRo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chamfora, to rzeczywiście nie ma, nie wiedziałem ze się tak da, postaram się to poprawic:)

 

Co do tutoriali to przerobiłem całą ksiązke 'Ćwiczenia praktyczne 3ds max9' z Helion'a - polecam każdemu początkującemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. chamferow nie rob dlatego ze tak mowi czarnylord :) tylko dla tego ze w rzeczywistosci nie istnieja idealnie ostre krawedzie... o czym przeczytasz w tutorialkach ;]

 

pozdrawiam ... witam na forum i zycze powodzenia z 3d : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dopiero zaczynam, więc wiem ile wysiłku musiałeś w to włożyć. Troszkę rzuciły mi się w oczy uchwyty, jak na prosty model chyba "za bardzo chciałeś". Sam modeluję z głowy, więc mam tak samo ;)

Aha, szuflady chyba zbyt wysokie, pomniejsz górną, dolną powiększ i uchwyt daj na boku - wyjdzie szafka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no jak na poczatek to niezle

 

dobrze ze wziales sie za tutki. a nie porywasz sie z motyka na slonce np startujac w bitwi :D jesli bys nie mial pojecia co robisz ( bo w sumei kto ma ) :D

no ale spoko

 

wiezowcowi mozesz ciensze scianki zrobic dodac szybki i zrenderowaz w vraju:)

 

pozdro

 

P.S. spoko biurko ale jescze jakies matsy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chamfera, to raczej go nie wykarzytale, to zaokręgleni jest zrobione bevel'em :P No chyba ze to to samo :P

 

Co do rozmiarów, to chodzi ci o zagrube ścianki? Czy nie zarówne odległosci pomiedzy nimi? W sumie to i to mam troche zle ;P

 

Co do szybek, to nie pomyślałem o tym, postaram się zrobic ;P

 

A co do vraj'a to go nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne tylko zwiękrz samplowanie(przynajmniej na minimum 1 max 4).... :)

 

Co do chamfera, to raczej go nie wykarzytale, to zaokręgleni jest zrobione bevel'em :P No chyba ze to to samo :P

 

Co do rozmiarów, to chodzi ci o zagrube ścianki? Czy nie zarówne odległosci pomiedzy nimi? W sumie to i to mam troche zle ;P

 

Co do szybek, to nie pomyślałem o tym, postaram się zrobic ;P

 

A co do vraj'a to go nie mam :P

 

Co do szybek to walnij 1 duże pane z texturom szyby i je wsuń w model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne tylko zwiękrz samplowanie(przynajmniej na minimum 1 max 4).... :)

 

 

samplowanie? możesz to troche opisac, nie bardzo sie jeszcze znam na nazwach z max'a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render Scene Dialog > Renderer > Sampling Qualifity

 

Masz Minimum i Maximum... radził bym dac 1 na minimóm i 4 na maximóm ale to już od ciebie/scenki/kompa zalerzy...

 

dasz zamało będą brzydkie linie... dasz zadurzo będzie sie dłuuugo ręderowało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności