Skocz do zawartości

Layout: galeria foto+grafika


aartii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosilbym o ocene layoutu i wygody przegladania mojej stronki domowej:

http://thearti.pl

 

Docelowo na stronie ma byc kilka galerii: foto, grafika 3d, grafika 2d (aktualnie odpalona jest tylko foto).

 

Strona glowna ma zawierac wylacznie newsy oraz linki do galerii. Planowalem zmieniac co jakis czas zdjecie, ktore jest w tle. Czy nie wplynie to zbyt negatywnie na rozpoznawalnosc strony? Moze trzeba jej nadac dodakowy charakter, cos jeszcze bardziej rozpoznawalnego (albo nie ruszac juz tego tla).

 

Kazda z galerii ma byc wykonana w innych kolorach. Wszystkie ma laczyc podobna konstrukcja strony: naglowek z napisem "thearti" + nazwa galerii pod nim, obok nazwy podkategorii (np. "ostatnio dodane", "kategorie", ...). Tu tez sie troche obawiam, iz spowoduje to za duzy balagan. Jak oceniacie w tej chwili roznice pomiedzy strona glowna a galeria foto? Czy nie ma za duzego przeskoku w stylu? Moze trzeba dodac cos jeszcze, co bardziej polaczy te strony charakterem?

 

Jestem tez ciekaw, jak oglada sie Wam zdjecia? Skrypt, ktory je wyswietla ma jedna wade - jesli ktos kliknie na dane zdjecie przed ukonczeniem ladowania, to zamiast ladnego efektu zdjecie po prostu pokaze sie w nowym oknie. Moze nie warto dawac takich bajerow?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fotki fajne, a i ich przeglądanie nie jest też utrudnione. A jeśli idzie o stronę, to nie ma co czyścioch do bólu. Brakuje moim zdaniem jakiegoś atrakcyjnego elementu graficznego. Link fotografia chociaż podkreślony jest mało czytelny. Nie odróżnia się od napisu "online" w logotypie. Logotypy na dole strony są za wielkie po za tym zbyt wyraźne, może dać je na 50% opacity i 50% obecnej skali. Po za tym fonty moim zdaniem za duże. Ogólnie strona sprawia pozytywne wrażenie i pozwala się skupić na fotografiach, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka rad ode mnie:

- czcionka newsów - koniecznie tahoma, 11

- nagłówki (czyli 'na zielono', 'nowości'...) zapodaj w jakimś boxie z gradientem,

mniejsza czcionka, ale z dużych liter - będzie lepiej wyglądać

- jezeli udałoby ci się walnąć do loga jakiś element oprócz textu - byłoby super

 

w ogóle to fajne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka rad ode mnie:

- czcionka newsów - koniecznie tahoma, 11

 

Testowalem ja i w 1024x768 jest ok, ale dla ludzi z 1600x1200 juz nie bardzo.. Na razie zmniejszylem do 11 ale dalej Verdana - czyli tak samo, tekst, ktory wlasnie czytasz.

 

Dzieki za ocene :) Dlugi weekend wlasnie sie zaczal, to cos poprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności