Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr (update 06.06.2008)


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

shi robione oczywiście ze zdjęć trochę dorysowane. Ogólnie te dwa wynalazki to matte-painting. Pierwszy raz coś takiego robiłem wiec nie jest to towar pierwsza klasa, ale ogólnie jak na pierwszy raz to jestem z siebie zadowolony:)

yookeer Heh widzisz. Kiedy wczoraj dodawałem te dwa rysunki na forum wszystko mi w nich grało.. Dopiero dzisiaj jak się im przyglądnę (zwłaszcza zamkowi) to wiele rzeczy jest tutaj nie tak. A większych formatów nie mam, pracowałem w takiej rozdzielczości. W sumie po skadrowaniu taka rozdzielczość mi została:) Postaram się to jeszcze poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod wpływem tego co przeczytałem w odpowiedziach użytkowników na temat oro "szkice względnie gołych, męskich, niedorobionych modeli ", pomyślałem że trzeba się zacząć uczyć od podstaw- od ołówka, a dopiero potem zasiąść do digital paintingu.. Pokazuje wiec to co ostatnio wyskrobałem ołówkiem (tylko proszę Was- nie śmiejcie się :P) :

DSC01528.jpg

DSC01530.jpg

DSC01529.jpg

Czekam na Waszą krytykę. Pozdr

PS.Sorry za jakość ale to są zdjęcia, w dodatku z komórki, a nie skany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gandzialf ma za małą ręke w stosunku do głowy i nie jestem w stanie ustalić, czy to krasnolud, czy człowiek... jego ciało ma 6 głów długości - proporcje dziecka, kilka fałdek jest nie tam, gdzie trzeba... proporcje anatomii też troche nie domagają... pomijając wady i jak na szkice treningowe to ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hie hie gandalf faktycznie za krótki jest:P Ale gdyby głowa była mniejsza to chyba by było lepiej prawda?? Dzięki za opinię. Niedługo postaram się zamieścić coś nowego.. Teraz jedna szybka "twarz":p

DSC01532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani za chustą wygląda jakby wcale jej nie trzymała, pan brodziaty ma krzywe i puaskie usta, troche też jakby były z rurek zrobione, czolo troche za nisko, jak mongoł ^^, szkrzypek najlepszy, ale też coś nie tak ma z głową, chyba troche za bardzo jajowata, ale spoko, nie masz undo ;P, więc taaa, jest postęp, więcej detalu w 2 ostatnich ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkice naprawdę domagają,nie jestem może guru rysownictwa-ooo to napewno nie,ale wiem,że jeśli skupisz się na jakimś detalu, i dopracujesz oraz docieniujesz go bardziej niż inne (no, jak focus w aparacie;)),to szkic nabiera głębi,mysle że tego najbardziej im brak...

nawet prosty zabieg w psku ukazuje ważność focusowania cieni:

dsc01555fc7.jpg

Shot with K750i at 2007-07-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

purple Co do cieni.. czasem boję się że popsuję rysunek przez mocne ich zaznaczanie. Po prostu dochodzę do pewnego momentu i nie mam odwagi by pójść krok dalej. To co pokazałeś faktycznie wygląda o niebo lepiej. Dzięki za pokierowanie.

maronski Yyy a w jaki sposób się używa lustra przy rysowaniu?;) Gdybyś mi wytłumaczył w jaki sposób go używać by mi pomogło, byłbym bardzo wdzięczny:) Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pisze maronski, to dobry sposób, ale wzbogać to o rysowanie swojej twarzy z lustra. Nie bój się kłaść mocniejszych cieni i dawać bliczków, bo twoje prace są, że tak powiem płaskie. Polecam na początek książki autorstwa Andrew Loomis'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maronski Dzięki za cenną radę. Ten brzydki koleś jest tak ohydny po przekształceniu na mirror, że mam chęć go stąd wywalić. Ale niech zostanie..na przyszłość żeby mieć odniesienie co robiłem kiedyś..

Sandwich Zaczynam próbować wzmacniać cienie, ale jak na razie słabo mi to wychodzi.. Chciałem się tylko troszkę usprawiedliwić. Otóż te szkice wyglądają mniej płasko gdy są na kartce. Gdy zrobię zdjęcie wyglądają jak wyglądają. Niedługo postaram się zrobić jakiś update.

Dzięki za komenty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple Prawie cały czas tam zaglądam i podziwiam:) Tylko żebym chociaż zbliżył się do jego poziomu będzie mi potrzebny co najmniej rok ciągłego treningu. Czy u mnie zejdzie ze 3 lata.. No chyba że nastąpi jakiś przełom;)

mayk Ściągnąłem bardzo ciekawy programik co Poser się zwie i zacznę się dokształcać;) A co do kiepskiej jakości zdjęć.. Skanera nie posiadam, a zdjęcia robiłem sonym k750i. Teraz może będzie lepiej bo zdjęcia będą robione nokią N73..

Ale na razie updatów prawdopodobnie nie będzie ponieważ mam gości którzy doprowadzają mnie do szewskiej pasji (ołówki mi się łamią kiedy rysuje..). Naprawdę straszni ludzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha na teściów jeszcze za młody jestem:P Siostra (17lat) i brat (13lat) zawitali w moje progi. Młody cały czas gada, bez przerwy.. I albo tylko o wrestlingu (jak on się tym jara...) albo mnie molestuje żebym UWAGA rapował! No i sam do siebie często przy graniu na Xboxie. Najgorsze jest to że nie wiem ile to jeszcze potrwa. Mam nadzieje że mózg mi się nie z lansuje do końca. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo mnie molestuje żebym UWAGA rapował!

 

 

rapowanie spoko :) jakiś czas temu robiłem okładkę cd do pewnej składanki hiphopowej, i choć klient zaznaczał żebym nie wrzucał sobie takiej muzyki bo okładka stylem nie miała nawiązywać do gatunku to nie mogłem się powstrzymać...oj ile ja tam prawd życiowych usłyszałem... :)

 

 

PS. idź w plener ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stary,to jest progres co się zowie:)!

to teraz coś zacieniuj-strasznie mdło,nie ma na czym oczu zawiesić...

ale postęp jest nprwdę duży-jestem w szoku!

 

ps: z tym cieniem, przyciemnianiem skup się na oczach,bo kobieta ma je takie...hipnotyzujące, nosek u góry,troszkę usteczka i może tył szyi-taka moja rada i będzie naprwdę dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki purple;* Cieniować mocniej nie będę (na zdjęciu wszystko sie zlewa a na kartce są wyraźne kontrasty między tymi miejscami które wymieniłaś a resztą rysunku). Może niedługo dorobię się skanera a jak na razie rzucam kolejne zdjęcie szkicu:

DSC01596.jpg

To taka zabawa (jak to mówi mój psor od matmy-taka palcóweczka :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass ehh bo to miała być tylko twarz (je przede wszystkim rysuje) ale musiałem dorysować resztę bo głupio by sama wyglądała. Jeśli uznam, że twarze już mi dobrze wychodzą to dopiero zacznę zabawę z anatomią. Dzięki za komentarz!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrabia Ci się krecha chłopie!

rysuj może na mniej ziarnistym papierze...

co do rysowania twarzy,to kiepsko na tym wyjdziesz-ja rysowałam tak samo-same twarze,ale teraz się mści-bo co,że twarz na poziomie,jak się muszę anatomii uczyć-a to bolesne dla grafika już prawie z dyplomem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre są te szkice,chatynka jest świetna,taka plastyczna, spartanin z 300 też bardzo dobry,tylko cos z zębami ma nie tak-zębów nie trzeba tak bardzo zaznaczac,bo to potem kłopotliwie wyglądawystarczy jakaś wskazówka,że tam są i że dobrze siedzą;)

Ostatni dobry,ale najgorszy po prostu nie ciekawy,może z kolorkiem lepiej by wyglądał...:)

a właśnie,pokolorujesz coś, chę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności