Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr (update 06.06.2008)


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Ha wkręt jest taki, że ja tego nie skanuje tylko fotografuje te rysunki (do tego komórką) i dlatego taka jakość:/ Z rozmiarami czasem się trochę zapominam bo na moim monitorze taka wielkość jest w sam raz. Od teraz będę dawał mniejsze rozdziałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Trochę tu nie zaglądałem, ale nie miałem możliwości zbytnio (całkowita wymiana kompa). Skaner w najbliższym czasie odpada gdyż najzwyczajniej nie mam już kasy. Więc.. zaczynam znowu dłubać w Fotoszopie ;p I (uwaga!) już coś wydłubałem ;) Mam chęć jeszcze powiększyć kadr, ale zobaczymy jak to będzie..

Jeziorkozczowieczkiem.jpg

Co wy na to?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje- za dużo tego sharpena. Dzięki za koment dobrze wiedzieć, że ktoś tu zagląda;) Dalszy ciąg płonącego miasta (i chyba to już koniec- niestety totalnie czasu brak, cały czas nauka:/):

Koniec4filtr.jpg

Łącznie około 3 godzin..Pozdrawiam;)

.....

edit

Teraz jest Koniec;D i Łącznie około 4,5 godziny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff..przez ostatnie dni było dosyć dużo czasu na ćwiczenia.. Zostawiłem na razie oleje i wziąłem się za photoshopa. Ten obraz poniżej miał być kolorowy. Zacząłem od dość szczegółowego szkicu, potem zacząłem nakładać kolory...krótko mówiąc kolejna porażka:/ Skończyło się na tym:

ObrazBW.jpg

Korzystałem z kilku fotek znalezionych w necie.Już teraz widzę, że prawe oko jest za małe i ręce chyba za duże, ale nie mam siły już tego poprawiać.. Za dużo nad tym siedziałem, może kiedyś jeszcze się do tego wezmę. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli używasz filtrów to (moim zdaniem ;P) źle, można sobie polookać jakie efekty dają, jak zmieniają stylistykę i charakter obrazka ale raczej staraj się korzystać z nich tylko ewentualnie spróbować uzyskać ten efekt samemu, narzędziami/pędzlem, cięciem itp. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz..postaram się tak robić;) Zacząłem cokolwiek ćwiczyć w photoshopie ale te ćwiczenia są tak nieregularne (teraz klasa maturalna-głównie nauką trzeba się zająć a rysunki i malunki już rekreacyjnie niestety:/), że na "konsekwencje" tych ćwiczeń trzeba będzie jeszcze długo czekać.. Ale póki weekend- trening;D Dzięki za koment;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, apropos miasta: niezłe jak na początek, ale za bardzo jednolite. inne odcienie nadałyby temu jakiś wyraz, pozwoliły zarysować kontury etc. i za dużo czerni ;)

 

odnosnie tej czarnobialej babci, oko w prosty sposób możesz powiększyć ;> zaznacz je dookoła i naciśnij ctrl+t ;) 3maj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sammael_at tak szczerze powiedziawszy już mi się nie chce wracać do poprzednich prac;) Wole zrobić coś nowego;)

Nowy pikczer- w założeniu anioł na pierwszym planie, z tyłu mglisty krajobraz. Walczymy;) Aktualny stan pracy:

anio.jpg

Piszcie śmiało co do poprawy, co be i fe.;) Byłbym niezmiernie wdzięczny za komentarze i rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ci wyszedł ten ołówkowy, dobrze że zwróciłeś uwagę na oczy. W tym wyżej, z referencji drażni mnie ten fragment koloru, jak kolorowe to kolorowe a jak b&w to b&w, przez co cienie wyglądają jak brudy jakieś, postaraj się tego unikać raczej ;] Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne!!

 

Choć oczka wyszły troszkę płaskie..przydał by sie jakiś mocniejszy blik albo coś.

 

Wydaję mi sie że rysowałeś ze zdjęcia robionego z fleszem, bo cienie sie tak kontrastowo układają.

 

Pozdrawiam i czekam na następne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja! Moim zdaniem rysunki robione ołówkiem wychodzą ci o niebo lepiej niz digitale. Może byś spróbował maziać tabletem podobnie jak ołówkiem, nieuzywając miękkich pyndzli. Wtedy efekt mógłby być ciekawy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wielkie dzięki za komentarze;) Ciesze się, że się podoba;)

masz)rum Hehe zlikwiduje ten kawałek koloru;) I obiecuje poprawę;)

MortomZdjęcie było zrobione z fleszem, sam nie chciałem nic zmieniać w ułożeniu cieni i kierunku padania światła, żeby w jak największym stopniu przypominał zdjęcie. Niedługo chyba następne portrety. Mam nadzieje, że będą Ci się podobać;)

SoAd Więc na kompie robić tylko szkice i wprawić się w tym a jak na razie omijać kolor? A może jak na razie całkiem przerzucić się na ołówek i trenować? Co o tym myślisz?

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei boj sie podkreslac zebow, bo teraz wygladaja jakby panna miala te miejsce twarzy zywcem z "kreskowek" wziete, wiadaomo czasem a w szczegolnosci gdy sie rysuje olowkiem wychodza zbyt ciemne miejsca miedzy zebami i wyglada to okropnie ale lepiej wlasnie tak se pocwiczyc, pomaluj sobie same zeby kiedy jest zacisnieta szczeka i potem to przenos do portretow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie całkiem ciekawe rysunki. Mógłbyś tylko zwrócić większą uwagę na światłocień, niektóre ważniejsze cienie przydałoby się bardziej wyeksponować. I może się czepiam, ale w większości portretów trochę zniekształciłeś oczy, tzn. postać ma każde oko inne- innej wielkości, kształtu. W niektórych rysunkach to bardzo rzuca się w...oczy:)

Co do rysunków cyfrowych, podobają mi się. Masz wiele ciekawych pomysłów. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroz Rysowanie zębów to moja bolączka..ćwiczę i ćwiczę i dalej lipnie to wygląda..Dlatego często wybieram buźki z zamkniętymi ustami;)

Andrew Dzięki;)

Z racji tego, że ostatnio matury męczą brakuje czasu na rysowanie. Ostatnio udało mi się narysować portrecik na a3. Trochę zmolestowany w szopku:

Fejs21.jpg

PS. Do przyszłych maturzystów -> Te całe matury są mocno przereklamowane..To mimo wszystko tylko większy sprawdzian:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie, świetny nos i wargi. Super decha na pierwszym planie. Można by było jeszcze bryły szukać rysując narzędziem ( nie palcem) i tam gdzie jest światło, delikatnie a gdzie cień intensywniej by nie pozostawiać zbyt wiele płaskiej kartki (być może tak robiłeś ale jest to mało widoczne). Oczy - trochę zbyt wyrysowane konturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności