Skocz do zawartości

Fotografia: kącik jerzyny


jeRZyna

Rekomendowane odpowiedzi

Jerzyna zaczyna! :) Wrzucam pierwsze zdjęcia (tak jak obiecałam) na forum. Te trzy poniżej zrobiłam podczas trwania "Grającej Starówki"- kulturalnej imprezy w rodzinnym mieście- Gliwicach. :)

Sprzęt: CANON EOS 400D DIGITAL

 

Bicykletka. :)

bicyclette_by_JeRZyna.jpg

czas: 1/6 s

przesłona: f 8

czułość ISO: 200

długość: 85mm

 

Bo to Polska właśnie... Do dna!

cheers_by_JeRZyna.jpg

czas: 1/8 s

przesłona: f 8

czułość ISO: 200

długość: 75 mm

 

Piękna wiolonczelistka, scena muzyki klasycznej, rynek.

wiolonczelistka_by_JeRZyna.jpg

czas: 1/8 s

przesłona: f 5.6

czułość ISO: 100

długość: 85 mm

 

Proszę bardzo. Jestem otwarta na wszelkie uwagi. Najlepiej- konstruktywne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej :)

 

Polecam wrzucać nieco mniejsze zdjęcia, łatwiej się ogląda. Musisz dużo popracować nad kadrowaniem i kompozycją, szczególnie widać to środkowym zdjęciu, które tak ogólnie jest najsłabsze, nie czuć w nim żadnej treści, nic nie wnosi.

Pierwsze mi się podoba, właśnie głównie ze względu na to poruszenie, stwarza dość ciekawy, mistyczny klimat.

Ostatnie zdjęcie najlepiej się prezentuje, tu poruszenie ręki wiolonczelistki też dodało dynamiki i klimatu, zdjęcie dzięki temu "żyje" nie jest suchym reportażem ale oddaje bardziej nastrój chwili. Szkoda że w tle są jasne plamy, fajnie by było gdyby było ciemne, nie próbowałaś podejść z innej strony ?

 

Jeżeli nie chcesz mieć poruszeń a warunki nie pozwalają na stosowanie krótkich czasów to nie bój się zwiększać ISO, 400D ma stosunkowo małe szumy.

 

Pracuj nad kadrowaniem, rób dużo zdjęć, oglądaj zdjęcia mistrzów, to bardzo rozwija :) Czekam na zdjęcia "tradycyjne"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

 

Słów kilka apropos tych fotek:

 

pierwsza:

zdjęcie znacznie ciekawiej prezentowało by się w kadrze poziomym. poruszenie tak jak Vorek prawi faktycznie jest tutaj na miejscu i stwarza całkiem ciekawy klimat.

 

druga:

przy zdjęciach o charakterze reporterskim liczy się nie wielkość przysłony a czas naświetlania. gdybyś wtedy zmniejszyła przysłonę do 3.5 i skróciła czas do 1/100 efekt byłby o wiele lepszy. ostre nie poruszone zdjęcie .

 

trzecie: nie jestem fanem poruszeń koncertowych. zdjęcie takie powinno ruszać się w kilku najbardziej ruszających się punktach. tutaj widać, że nie tyle wiolonczelistka się rusza co ruszasz się ty. tak jak Vorek prawi: zjedź z ISO na 400 - 800 i skróć czasy. nie bój się szumu. w przypadku koncertów czy wieczornych fotek z ręki szum jest w pełni usprawiedliwiony.

 

kadrowanie wiolonczelistki też jakoś tak nie bardzo: kolejny raz: poziomy kadr znacznie lepiej oddaje taką pozę. przesuń kobiecinę w prawą część kadru postaw przed nią pustkę.

 

zastanawiam się skąd pomysł podbicia przysłony na f:8 i takie długie czasy?

 

Pozdrawiam i keep working ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, ale zając zapał jerzyny do manualnych zabawek chyba postawię na jakieś celowe stosowanie tych wartości. chociaż nie wiem po co :]

 

Owszem, eksperymentuję trochę z wartościami- żeby po prostu przekonać się jak działąją. :) Nas, amatorów (tzn. mnie :P), fascynuję te śmieszne pokrętełka i magiczne cyferki. :D A jeśli chodzi o przesłonę,to najwyższa możliwa w moim Canonie wynosi 4.0. :( I zrób tu ładne, rozmazane tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no niestety wszystkie poruszone i to poruszenie w ich wypadku nic nie wnosi :(

następnym razem spróbuj ustawić czas 1/wartość ogniskowej (czy jakoś tak to szło), żeby mieć pewność, że nie poruszysz (dla cyfry będzie to właściwie 1/ogniskowa*crop) chyba, że masz AS to możesz wydłużyć czasy

...i popracuj nad kadrowaniem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności