Skocz do zawartości

Obiekt 3D: projekt mebla


Kluś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzięki za komentarze. "jak zrobiona siatka.." nie wiem czy chodzi o technologię w rzeczywistości czy o maxa. domyślam sie ze o to drugie:) siatka to splajny z modyfikatorem sweep ręcznie dziergana ehh... nie znałem innego sposobu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak MaGuu zauważył, koncepcja nie Twoja, ale realizacja całkiem nie najgorsza. Jednak podchodząc do tego praktycznie, a to chyba dość ważne, tyle, że dziś designerzy zdają się o tym zapominać, to tylko wersja skórzana(?) nadaje się do naprawdę wygodnego siedzenia. Bo to z 'blacho-chromu' może służyć chyba tylko jako eksponat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia mebla pokazuje formy użytkowe, które proponują nam spędzanie razem czasu. Doskonałym przykładem mebla umożliwiającego kreatywne spotkanie realizujące się np. poprzez dialog był „Confident”. Inaczej „vis a vis”, „sociable”, „szeptanka”, czy też „całuśnik”. Był to typ małej wczesnej kanapy, najczęściej w kształcie litery „S” lub zbliżonym. Dwa siedziska oddzielone były poręczami w ten sposób, iż osoby siedziały obok siebie w przeciwstawnych kierunkach i mogły prowadzić rozmowę „na ucho”. Niekiedy siedzenie rozdzielał mały stoliczek. Confident pojawił się we Francji w k. XVIII w.i rozpowszechnił się w całej Europie w XIX w., przybierając różne formy i nazwy, np. „Amorino” we Włoszech, „Dwojnoje” krzesło w Rosji, w Anglii m. in. ”cavendish double”, „conversation chair”.

 

Jak widzisz projekt jest całkowicie mój:) W wzornictwie użytkowym liczy się "nowy wyraz", inne subiektywne podejście do problemu - uwzględniające oczywiście naturalne potrzeby użytkowników.Nie odkrywam nowych planet tylko zauważam potrzeby i proponuje rozwiązanie. dzięki chłopaki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo mi przypadł do gustu. "We dwoje" - mebel tak skonstruowany że osoby na fotelach będą splatać dłonie razem, o ile nie siądzie dwóch facetów to mebel się sprawdzi. Rendery przyjemne.

 

a dwie kobiety? ;p

 

Super renderki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncepcja jest całkowicie moja. jeśli nie dostrzegasz różnic to znaczy że masz blade pojecie o wzornictwie. dzięki chłopaki za komentarze:)

Jeśli to do mnie uwaga...to proszę pokaż gdzie napisałem, że to nie Twoja koncepcja?

 

BTW: mam zerowe pojęcie o wzornictwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do Touch było.ale i tak za ostro ruszyłem.sorry już się poprawiłem. Praca stworzona emocjami wywołuje emocje..:)

Ostatni render ala Ron Arad. Model siatkowy np. nad basen lud do ogrodu z podusią dla marudnych:) "Dla dwóch facetów.."o nie! hehe chyba muszę dodać instrukcję obsługi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, więc już wchodzimy w taką dyskusję, rozróżnijmy pojęcia koncepcji i projektu. Bardzo słusznie poprawiłeś wypowiedź, którą wyżej Maguu przytoczył, bo zaprzeczyłbyś sam sobie. Koncepcja to pomysł, sposób podejścia do danego tematu. Projekt to już jego 'prerealizacja'. Świadomie użyłem słowa 'koncepcja', bo projekt jest jak najbardziej Twój. Co nie dotyczy już pomysłu (koncepcji) mebla/siedziska dla dwojga, co udowodniłeś opisując jego historię.

Mam nadzieję, że już sobie wyjaśniliśmy.

 

W wzornictwie użytkowym liczy się "nowy wyraz", inne subiektywne podejście do problemu - uwzględniające oczywiście naturalne potrzeby użytkowników.Nie odkrywam nowych planet tylko zauważam potrzeby i proponuje rozwiązanie.

 

Pozwolę sobie zauważyć, że nowe podejście do tematu w formie 'metalo-chromu' ukształtowanego w siedzisko jest raczej formą sztuki dla sztuki, a nie przedmiotem/meblem codziennego użytku, co poniekąd pokazują czasem, na przykład 'Frontmenki' ze Szwecji. Nie mówię, że to jest złe, to także forma twórczego wyrazu, ale mówmy otwarcie, co (w naszym przypadku) do siedzenia się nadaje, a co nie.

Wersję ze skóry uważam za bardzo dobrą, tak sam projekt, jak i prezentacja. Resztę bym poważnie przemyślał.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że mylisz koncepcję z ideą. Gdybyś powiedział ze idea nie jest moja zgodziłbym się. Idea siedzenia razem, przebywania razem. Koncepcja jest natomiast dalszym krokiem w stronę sformalizowania projektu (nadania mu określonej formy).ps. tak ostatni render jest bardziej dla efektu wizualnego niż dla funkcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... moglibyśmy tu urządzić iście filozoficzną jatkę, tylko po co;) Za dużo tu subiektywnego rozumienia pojęć, a w gruncie rzeczy chodzi nam o to samo i chyba obaj rozumiemy o co się rozchodzi:)

Co powiem to, że czekam na kolejne projekty i możliwość krytyki;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo wygodne bo: raz że powstał prototyp, dwa - jeżeli zastosuje się stałe, niezmienne wymiary dla ergonomii człowieka to nic tylko relax albo zażarty dialog w tym wypadku:)

Tak jak już wspomniałem siatkę robiłem mrówczą pracą.. splajny i modyfikator sweep. Problem polegał na tym że w splajnach cztery linie nie mogą mieć wspólnego wierzchołka.. Zna ktoś inny, łatwiejszy sposób?? ps. dwie kobitki jak najbardziej:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności