Skocz do zawartości

Fotografia: moja norka [update]


kamilsien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

alrajt :P no to teraz dwie panoramy. w sumie moje pierwsze 'udane'.

 

6. Wieden noca z tarasow widokowych obok polskiego kosciolka.

 

wienpanoramaminivy7.jpg

 

 

i tu wiekszy plik http://img64.imageshack.us/img64/2240/wienpanoramaminifu4.jpg

 

 

7. Palac Schonbrunn, troszke mniej udana. imo, ciut wyostrzona, ale i tak mi sie podoba.

 

myphotovistapanoramaminxl9.jpg

 

 

i duzy plik

http://img64.imageshack.us/img64/5830/myphotovistapanoramaminro5.jpg

 

aaa i powiekoszne nie sa wyostrzane, bo lenistwo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta druga bardzije podoba :P Na tej pierwszej fajne barwy nieba, ale mało co widać na fotce, za to druga taka jest hmmm, no nie wiem-ale jest extra jak dla mnie :) gratuluję!

 

 

no niebo owszem bylo ladne. to nocna panorama. ciezko bylo uchwycic szczegoly. druga przedstawia jakas zamknieta calosc. dokladnie ogrody. i caly czas zaluje, ze nie mialam lepszego swiatla wlasnie tam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło światłem,ale sam pomysł na zdjecie bardzo fajny. Jak dla mnie jest naprawdę dobre, a niebo jak niebo-można spróbowac podrasować w Ps'ie

 

no wlasnie juz jest podrasowane :P swiatlo bylo iscie do dolnej czesci plecow XD

 

8. taki niby punkt widokowy nad tymi ogrodami, co byly powyzej ;)

 

p1130440bwminiha3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz mam to do siebie, ze umieszczam od 'najmocniejszego'. nie zapominaj, iz wciaz jestem amatorem :P dopiero sie ucze. umieszczam, bo zalezy mi na krytyce. gdybym miala plodzic same nadzwyczajne rzeczy, to napewno nie pokazywalabym ich tutaj ;)

 

 

a i o lisciu wiem, czyste lenistwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz mam to do siebie, ze umieszczam od 'najmocniejszego'. nie zapominaj, iz wciaz jestem amatorem :P dopiero sie ucze. umieszczam, bo zalezy mi na krytyce. gdybym miala plodzic same nadzwyczajne rzeczy, to napewno nie pokazywalabym ich tutaj ;)

 

 

a i o lisciu wiem, czyste lenistwo ;)

 

Ja też jestem amatorką i to na maksa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy widać zarysy... Ja też widzę tam twarz dżyzysa, ale dookoła światło pada ładnie, ma bardzo ładną barwę, a samo miejsce, które chciałaś pokazać jest ciemne... Podkreślasz, że jesteś amatorką to mówię Ci - nie chodzi o to, że możesz mi rozjaśnić zdjęcie tylko o to, aby unikać takich sytuacji jak to ciekawie pokazać... Popatrz na swoje zdjęcie nr 14 - o to mi chodzi. To co chciałaś pokazać jest jasne, a cień dodaje niezwykłości temu zdjęciu.

 

Ucz się ucz, ale unikaj opcji "to się poprawi na komputerze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się ucz, ale unikaj opcji "to się poprawi na komputerze".

 

powiem Ci szczerze, ze z moim aparatem inaczej sie nie da. podoba Ci sie swiatlo na gorze. mnie wlasnie ono w sumie sklonilo do zrobienia tej foty. i posiadajac moja puszke musze jechac caly czas na punktowym, bo mimo korekcji ekspozycji, lumis ma tendencje do przepalenia. gdyby dzizas byl prawidlowo naswietlony automatycznie gora wyszla by wyjarana.

dla mnie wszystk bylo widac. mam nadzieje, ze teraz jest lepiej. ewentualne jak masz jakies wskazowki - z checia skorzystam :)

 

a i za uznanie 14 dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 to mój numer na obronie :P

 

Co do wskazówek to najlepiej będzie tu pasował skrót HDR :) Robisz 3 zdjęcia. Jedno za ciemne, drugie w sam raz, a trzecie za jasne. Na tym ciemnym zdjęciu masz ładnie wyrysowane miejsca, w których było dużo światła, ale cała reszta jest ciemna. Na zdjęciu "w sam raz" jest tak jak na właśnie tej omawianej przeze mnie fotce" - jest ok, ale miejscami za ciemno. Trzecie zdjęcie jest za jasne, czyli miejsca, w których było dużo swiatła jest jego aż za dużo, natomiast w miejscu gdzie jest ciemno na tym zdjęciu będzie jaśniej. Programem Photomatix połączysz te 3 zdjęcia w jedn dobrze oświetlone :) Taki mały trick ;) Jak się posługiwać tym programem dowiesz się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze dwa znad Dunaju i dwa z wesolego powrotu do Gdanska. moj Jedyny w koncu kupi sobie statyw na nikosia, wiec trzeba bylo sie wybrac na miasto.

 

 

17. reszta z Wiednia jest gdzies na 6 stronicy.

 

p1130975zp8.jpg

 

 

18. to foto mi nie lezy ze wzgledu na podzilal 1/2. ale jakos 1/3 niezbyt ciekawa i switelek nie ma...

 

p1130965zv8.jpg

 

 

19.

 

ratuszzg3.jpg

 

 

20.

 

p1140693bv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21. dalsza proby z street foto. nie powiem jestem ciekawa Waszych opini. tak samo do tych wyzej. bo chyba najgorzej jest, jak zdjecie nie wzbudza nawet najmniejszej dyskusji :p

i przy okazji zegnam sie na tydzien, kaszuby wzywaja.

a to nizej to wiedenskie metro.

 

1103612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz troche Krakowa w bw. ostatnio jakos mnie naszlo.

 

22. sukiennice.

 

p1100958bwmaleiq3.jpg

 

 

23.

 

p1100959bwga3.jpg

 

 

24. naprawde swietny pub. goraco polecam. maja piwo wlasnej produkcji - ale. jak nie wiecie czy ciemne czy jasne, to pani za barkiem z checia da Wam probki :D

 

p1110441ob8.jpg

 

 

25. swietna miejscowa na Kazimierzu. maja niepowtarzalny kibel. koniecznie trzeba zobaczyc.

 

p1110276yw6.jpg

 

26.

 

p1110207bwii2.jpg

 

27. maly dodatek w kolorze z red bulla.

 

p1110372copybp5.jpg

 

28.

 

p1110376pf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29. strop katedry w Peterborough.

 

1160050.jpg

 

...dużo podróżujesz widzę:-). Te z red bulla-a świetne. Zarówno kadr jak i kolorki!

acha... nr 25 wydaje mi się, że w kolorze byłoby lepiej (chociaż skąd mogę wiedzieć jakie były kolory?:-)

za red bull'a wiekie dzieki, sama nie bylam przekonana co do tych fotek, a ze tak poslodze, jak mistrzu od samolotow pochwali, to pomaga ;)

 

a podrozowalam sporo... w wakacje. teraz grzeje fotel i az mnie nosi.

 

co do 25 to tez zastanawialam sie nad kolorem. tylko jakos nie moglam sie przekonac do wizji kolorowej. krakow kojarzy mi sie czarno-bialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28, wow, osobiscie troche bym podpicowal i to serce z dymu z prawej pojechal bym lekko burnem w ps zeby je zaznaczyc hehehe
zadziwiajace, ze wszyscy widza tu serce :D zdjecie 'poprawnie' powinno byc ze spadajacym samolotem. To w istocie przypadkowa kupa dymu ... a nad burnem pomysle. Osobiscie mazalam, jak wszystko, overlay'em :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec... pierwsze powazne podjescie do portretu i pierwszy raz w studio. no i efekt:

 

43.

 

dsc29601maleva1.jpg

 

 

zeby nie bylo, dla formalnosci.

kadr + poprawki - ja

retusz + asysta - Marcin S. aka Jedyny

modelka - Karolina D.

 

zabawne. po raz pierwszy, jak dawalam zdjecie do oceny, odczulam dreszcze. pierwsze zdjecie, za ktore czuje sie odpowiedzialna xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly up date. z dziesiejszej wyprawy do Nowego Portu.

 

44.

 

p1160247bwlj8.jpg

 

 

 

sorry ze trosze za duze, ale to z lenistwa.

 

nr 41 . fajnie . jakby 3 oddzielne zdj a jednak to jedno każda cześć mogłaby stanowić jedno zdj.

41 jest swietne ,ale brakuje troche kontrastu na budynkach imho, switny pomysl !!!

 

dzieki :) chyba z tego bedzie wystawa nawet ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50.

mg6101colyb4.jpg

 

 

 

moja przyjaciółka, która pewnego razu nas uratowała i odwaliła robotę za kontuzjowana modelke ;) w końcu mam czas na obrabianie fot...

osobiście z chęcią zagospodarowałabym czymś to białe tło, ale to byla sesja Jedynego, ja sie tylko 'podpięłam' i robiłam na jego planie, korzystając z okazji, iz wyskoczył do biedrony.

 

i przy okazji kondolencje dla wszystkich użytkowników 350D... szczere. z tak ciemnym wizjerem miałam doczynienia tylko w zenicie :P 350d + manualna 85/1.5 heliosa i to jako tako ratowało sprawę. kurcze, canony to jednak syf ;)

 

a w tle nasza mała 'kolekcja' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji kondolencje dla wszystkich użytkowników 350D... szczere. z tak ciemnym wizjerem miałam doczynienia tylko w zenicie :P 350d + manualna 85/1.5 heliosa i to jako tako ratowało sprawę. kurcze, canony to jednak syf
polecam dlugi kabelek USB i oprogramowanie EOS Utility, albo DSLR remote. Wciskasz F5 i masz podglad na ekranie laptopa czy komputera :) Sam tak robilem gdy strzelalem z okna timelapsy, badz jakies mini sesje. Przynajmniej widac przepalenia i ogolnie kompozycje bo ja z wizjerem tez zgrac sie nie moge.

 

A za takie traktowanie plyt powinienes miec warna ;p;p;p

Pozatym kiedys trzeba mytyng trojmiejskich fotoamatorow zrobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Illy... POWINNAŚ :P jestem kobieta... czemu wszyscy z góry zakladadaja, ze jak fotografia, to tylko mężczyźni :P na forum Nikona to samo xD az musialam napisać sprostowanie w podpisie co do mojej płci :P

 

i uwierz mi, ze bajzel płytowy powstał z wielka starannością :P układałam to, wbrew pozorom, bardzo delikatnie.

 

a co do wizjera.. spoko, przekażę Michałowi, może jemu idea sie spodoba. to on jest właścicielem studio i aparatu, przy okazji szefem Jedynego. po prostu nie mieliśmy przejściówki m42 na nikona, lecz na canona już tak :/ jak sie nie ma, co sie lubi, to sie lubi, co sie ma :P

 

a co do spotkania, to ja chetnie. ale tak przed matura i egzaminami do asp prosze :P potem raczej mnie nie bedzie.

 

i zarzuć timelapsami. kiedyś szczena mi opadła na takie z Las Vegas. dajesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Illy... POWINNAŚ :P jestem kobieta... czemu wszyscy z góry zakladadaja, ze jak fotografia, to tylko mężczyźni :P
Myslalem ze nick kamilsien to imie i nazwisko. Wybacz :)

 

i zarzuć timelapsami. kiedyś szczena mi opadła na takie z Las Vegas. dajesz :P
DUzo tego nie ma bo trzeba jednak z 2 godzinki posiedziec. Mam jeszcze jeden ale jedna klatka jest skopana i nie chce sie kompresowac, nawet nie wiem czy nie skasowalem go juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności