Skocz do zawartości

Postać 3D: głowa wojownika


Ciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wreszczie mogę zamieścić pierwszą prackę.Powiem szczerze że pracowałem nad nią dosyć długo co spowodowane było głównie przerwami związanymi z pisaniem projektów (Politechnika). Wiem że praca ma dużo mankamentów dlatego prosze o waszą krytykę. Mam zamiar wziąć się za modelowanie reszty wojownika. Głowa mi nie wystarczy -to nie Morte z Tormenta :-). Aha jeszcze jedno ten pasek na czubku głowy to taki nieśmiały irokez - chyba go ogolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Facet po przejściach :) Fajnie by mu zrobiło, gdybyś popracował nad mięśniami szyi... taki koleś na pewno ma ją szerzej u dołu osadzoną... wyobraź sobie obojrzyki i najszerszy grzbietu... poprowadź mięśnie tak, jakby miały przyczepy w jakimś wirtualnym koprusie, którego nie widać. To na pewno poprawi odbiór całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Kris_R za rady. Na pewno wezme je pod uwagę. Tą chudą szyję usprawiedliwiam tym iż w zamyśle ten kolo miał być zombiee (na avatarze jest słabo widoczna pierwotna wersja z baniowatą głową). Teraz sam dokładnie nie wiem w którą stronę pójdę. Miałem taką koncepcję aby to był wojownik zombiee - taki wychudzony dzierżący kawał jakiegoś gnata (w sensie broni białej) w dłoni. Gdyby już miał jakieś ciało - powyginał bym go tak by wyglądał na będącego w furii. Taka moja fantazja. W najbliższym czasie mam zamiar palnąć jakiegoś concepta (o ile mi wyjdzie). No i potem kontynuować modelowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może ten irokez nie wygląda jak włosy - z tym sie zgodzę, bo to minutowy wytwór pędzla. I do tego jeszcze zły brush zła alpha. Zgadzam sie. Natomiast Predator, nie wiem dlaczego przypomina on ci bliznę z deformacją czaszki... jakoś nie mogę spojrzeć na to z twojego punktu widzenia... Jak dla mnie to to nawet może wyglądac na kupę monstrualnego ptaka, ale żeby blizna. Blizna zawsze kojarzy mi się z wgłębieniem a nie wybrzuszeniem. A zresztą może i są takie dziwne blizny. A tak z innej beczki, fajnego masz avatara Predator :-) Chciałbym kiedyś zrobić takiego zombie w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak jak mówiłem, zrobiłem koncepcik. Wiem że jeśli chodzi o anatomie to jedna ręka za mała druga za duża itp. ale głównie chodzi mi o poze tego wojownika - bo z tym mam zawsze kłopoty. Chodzi o to żeby był w takim "przykucnięciu", w jednej ręce miecz, w drugiej (niestety za późno o tym pomyślałem) tarcza drewniana. No i żeby szczerzył zęby. Ten na rysunku owszem szczerzy zęby ale tak jakby ze zmęczenia :-). Jeśli chodzi o budowę ciała to ma ona przypominać tą z rysunku, detale takie jak zmarszczki i rózne takie tam będę sobie wymyślał raczej podczas rzeźbienia.Chciałbym poznać wasze opinie bo mnie korci żeby sie za modelowanie wziąć. To będzie mój pierwszy pełny model mam nadzieję - dotąd to same głowy robiłem. Pozdro wszyskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie miałem ostatnio teraz zbyt dużo czasu, troszke więc przerwy w progresie było. Obecnie pracuje nad basemeshem ciała wojownika. Basemesh który tutaj zamieszczam w zasadzie mógłby posłużyć jako baza dla większości modeli istot humanoidalnych. Jest to mój pierwszy model sylwetki. Technika - box modelling. Mam wrażenie że cuś z proporcjami nie tak jak na razie, więc prosze o opinie i rady. Aha model ma na brzuchu takie dziwne fałdy powstałe w wyniku operacji extrude polygons. Niestety efekt jest nie zadowalający i mam zamiar to zmienić (traktuje to raczej jako eksperyment i napewno nie pozostawie tego tak). Zastanawiam mnie jeszcze jak poradze sobie z dołączeniem głowy gdyż na razie jakoś tak nie bardzo pasuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dluzsze nogi zrob .. a przedewszystkim piszczele, ogolnie cialko za duze/dlugie a nogi za male. hmm a tak to spoko chyba.. bo wsumie malo widac. Cos troche nie tak jest z klatka piersiowa.. takie dziwne piersiatka powstaly niedorozwiniete i obwisle z leksza.. nie wiem jak to sie pozniej bedzie rozkladalo jak dowalisz poly.. no i takie wklesniecie w brzuszku jakby wlasnie nabral powietrza. Wsumie to Bmash az taki nie jest wazny.. tylko zeby dobrze sie poly rozkladaly w miare i tyle, no i proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też jeśli chodzi o nogi to mi sie wydaje że za krótkie, znowu jak wydłużę to mi sie wydaje że za długie :-). Najlepiej chyba zrobie jak znajde gdzieś jakieś proprocje i sobie nałoże, i sprawdzę. Jeśli chodzi o te piersi to zasugerowałem sie takim jednym modelem strzygi, ale chyba zrezygnuje.Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności