Skocz do zawartości

model 3D ze zdjec


Dobijasek

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje czegos takiego co krzywiznie cieni (ten cien to proste paski ktore pod wplywem znieksztalcen obiektu nie sa juz takie "proste") na jakims obiekcie bedzie potrafil go na kompie przerobic na model 3D (oczywiscie posiadam 3DSMAX i jakis programik to konwertowania modeli z programu do programu), bo takie reczne modelowanie jest nieco czasochlonne a wiem ze takie cos jest bo widzialem niedawno na discavery i to raczej nie byly nowe programy tylko nieco starsze i tam za pomoca takiej metody to robili, mi zalezy przynajmniej na takim programie gdzie wystarczy wczytac kilka zdjec aby wyszedl jakis model 3D bo reszte mozna juz samemu poprawic. chyba, ze jest tez inna metoda to bardzo prosze o podanie owej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo nie mają zdjęć? ;)

 

Strata coś takiego potrafi AFAIK. Generlanie jakość jest beznadziejna i potrzeba zdjęć wykonanych z określonych kierunków, ze specjalnym tłem i oświetleniem. Ręcznie jest szybciej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie video "Zbrush next step", pokazują tam możliwości zbrusha 3. Jest tam taki moment że modeler bierze zdjęcia potwora (coś jak obcy) z boku, z przodu, zamyka w nich kwadrat, i potem zaczyna malować po tym. Nie wiem dokładnie jak on to robi ale wynik jest nawet niezły. obejrzyj sobie to może ci pomoże. Jest to minuta 2:57 tego filmu. Potem no to już musisz sobie poszukać w tutorialach do zbrusha a co tam chodzi dokładnie. Nie jestem pewien czy o to ci chodzi ale sprawdź ten filmik. Poniżej daje linki do youTube'a gdzie ten filmik jest (możesz też poszukać gdzieś na pixologic jak chcesz ściągnąc)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zeaXZUECBNU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie video "Zbrush next step", pokazują tam możliwości zbrusha 3. Jest tam taki moment że modeler bierze zdjęcia potwora (coś jak obcy) z boku, z przodu, zamyka w nich kwadrat, i potem zaczyna malować po tym. Nie wiem dokładnie jak on to robi ale wynik jest nawet niezły. obejrzyj sobie to może ci pomoże. Jest to minuta 2:57 tego filmu. Potem no to już musisz sobie poszukać w tutorialach do zbrusha a co tam chodzi dokładnie. Nie jestem pewien czy o to ci chodzi ale sprawdź ten filmik. Poniżej daje linki do youTube'a gdzie ten filmik jest (możesz też poszukać gdzieś na pixologic jak chcesz ściągnąc)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zeaXZUECBNU

 

hmm fajnie i sazbko mu to szlo tylko nie za bardzo widac czy te ksztaly same sie wydbywaja czy gosciu recznie to robil, i nie za bardzo mi o tp chodzilo

 

PS.no ale jednak widze, ze w tym programie bardzo latwo idzie cos modelowanie, moze sie skusze jesli z tymi cieniami to nie wypali

albo mi sie wydaje albo ten program jest zrobiony pod modeling albo gosciu poprostu abcykal wszystko na 102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie video "Zbrush next step", pokazują tam możliwości zbrusha 3. Jest tam taki moment że modeler bierze zdjęcia potwora (coś jak obcy) z boku, z przodu, zamyka w nich kwadrat, i potem zaczyna malować po tym. Nie wiem dokładnie jak on to robi ale wynik jest nawet niezły. obejrzyj sobie to może ci pomoże. Jest to minuta 2:57 tego filmu. Potem no to już musisz sobie poszukać w tutorialach do zbrusha a co tam chodzi dokładnie. Nie jestem pewien czy o to ci chodzi ale sprawdź ten filmik. Poniżej daje linki do youTube'a gdzie ten filmik jest (możesz też poszukać gdzieś na pixologic jak chcesz ściągnąc)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zeaXZUECBNU

 

Właczam się do prośby o jakieś tutki związane z czymś takim :P Widzę że wymodelowanie człowieka to łatwizna w zbruchu, ale potrzeba ładnych zdjęć lub rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajnie i sazbko mu to szlo tylko nie za bardzo widac czy te ksztaly same sie wydbywaja czy gosciu recznie to robil, i nie za bardzo mi o tp chodzilo

 

Niestety kształty same sie nie wydobywały. Grafik malował po czymś jakby masce utworzonej przy użyciu tych konceptów. Jak widać pod koniec dodawał on również sam szczegóły (bez użycia referencji). Z tego co mówisz chciałbyś program który sam stworzy ci ze zdjęć model bez ingerencji modelera. Moim zdaniem takie programy nie istnieją a jeśli istnieją to tylko do zabawy - bo nie wierzę żeby z samych zdjęć powstała poprawna bryła.

 

PS.no ale jednak widze, ze w tym programie bardzo latwo idzie cos modelowanie, moze sie skusze jesli z tymi cieniami to nie wypali

albo mi sie wydaje albo ten program jest zrobiony pod modeling albo gosciu poprostu abcykal wszystko na 102

 

No to tak, jeśli chodzi o zBrusha to w istocie, został stworzony po to by między innymi uprościć proces modelingu, szczególnie dodawania detali. Zapewniam iż w rzeczywistości nie jest tak prosto jak mogłoby sie wydawać po obejrzeniu tego filmiku ale moim zdaniem zawsze warto próbować. Aha ten gościu co modelował potwora na pewno ma obcykane wszystko na 102 albo i na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności