Skocz do zawartości

Mam obrazek czarno-biały i chciałbym z niego wyextrudować napis


Jaskier

Rekomendowane odpowiedzi

Oto logo:

adidaslogocs3.gif

Shot at 2007-07-08

 

Chciałbym z tego wyciągnąć same logo tak jakbym to extrudował, like this one:

adigs8.jpg

Shot at 2007-07-08

 

Próbowałem coś tam z displacement mapping ale efekty nie były zadowalające

 

EDIT: wiem że mogę to zrobić za pomocą spline'ów ale nie wyjdzie to zbyt równo... dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mniej czasu zajełoby ci obrysowanie tego splajnami niż napisanie tego postu.

 

adidas to dość znana marka i bez problemu znajdziesz w nacie vektorową wersję tego loga. A vektorki = spline = extrude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz miał już plik w firmacie .AI, na przykład, użyj opcji Importu w max'ie. Wybierz odpowiedni typ plików z rolki na dole i zaimportuj, tutaj akurat logo adidasa. Zaznaczasz spline'a i dajesz Extrude, to wszystko;) Czasem niestety trzeba użyć Weld'a na niektórych vertex'ach, kiedy efektem po extrude będzie tylko wytłoczenie obwódki. Wtedy wiesz, że gdzieś jest 'niedomknięty' spline.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch udało mi sie to zrobic z jednym plikiem pobranym z jednego z wymienionych serwisów... ale było to inne logo

 

Ściągnąłem logo Adidasa z tej drugiej stronki (po uprzedniej rejestracji)

tyle że nie otwiera mi tego w maxie i wyskakuje błąd coś tam o the file exceeds 255 characters to ja czytam w necie ze nie otworzy mi tego i musze pobrac wersje adoba illustratora 8.0 bądź niżej aby:

 

"File -> Export... -> "Illustrator Legacy (*.AI)"

and then choose either "Illustrator 3" or "Illustrator 8"

 

Try to open an "Illustrator 3" file in Notepad, it has max. 48 characters per line.

An "Illustrator 8" file has max. 120 characters per line."

 

To tyle a tu na domiar złego nie ma nigdzie triala tegoż programu.

 

I tutaj kieruje sie do Was drodzy koledzy. Ma ktoś z Was jakis link do triala tegoż programu bądź mógłby mi wykonac operacje' na tym pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4maxwell: którą wersją eksportowałeś ten plik? Może CS2?? Bo nie mam pewności czy to zadziała i max to otworzy, jeden koles mial problem:

 

same problem

-

im running 3ds max and illustrator cs2 and saving as an illustratoe 3 file doesnt work.

 

EDIT: 4maxwell taki komunikat mi sie wyświetla jak chce exportować do maxa Twój plik: AIEXP No data to export musiales zrobic jakis blad najwyraźniej, może spróbuj exportować do illustratora 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala jedynie co zroiel to dodalem rozszerzenie .ai bo convert robilem an macu i nei dopislaem rozszerzenai ale nei wazne dziala jesli ci nie pojdzie to masz tu maxowy plik max9 a convert byl robiony w Cs1 do ilustratora 8

:] zawsze tka robie jak mam takie komunikaty i jak narazie dzialalo :]

tylko wybierz import i wybierz sa Ai jesli plik ai :] tak na wszelki wypadek :D

 

re

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności