Skocz do zawartości

Tacy sami tylko inni


Gość inostro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość inostro

Witam.

 

Oto film, który zrobiłem parę miesięcy w ramach "starteru" na studiach.

Inspiracją był temat wystawy, która obecnie trwa w CSW (do końca sierpnia)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,4277570.html

 

Celem było uchwycenie specyfiki blokowsk. Bardzo ważnym dla mnie aspektem projektu był pozytywny przekaz. Blokowiska mają swoje wady ale także "pełne są wartości..." :)

 

P.S. Bardzo proszę oglądać z dźwiękiem!!! I najlepiej na pełnym ekranie.

 

 

Czekam na Wasze zdania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo dziwna metafora. Niezdrowo kojarzy mi się z reklamami soków ;) Tak się zastanawiam czy gdyby usunąć wszelkie napisy to przekaz dalej byłby czytelny.

 

Celem było uchwycenie specyfiki blokowsk

 

Zupełnie tego nie widać, brakuje materiału z owych blokowisk, mogłeś wyjść do ludzi np. pokazać jak żyją, co robią, choćby krótkie migawki. Wiem że to nie dokument ale jedno zdjęcie osiedla to za mało żeby pokazać temat, za bardzo skupiłeś się na owocach, brakuje "tej drugiej strony" Pierwszą łatwo poznać po odgłosach dziecka, ale gdzie jest ta zmiana oprócz zmiksowania w koktajl ?

 

Czegoś mi tu brakuje, czegoś co by na chwilę przymurowało widza i zmusiło do pomyślenia: "dobrze facet gada" Możliwe że to kwestia oprawy, która do najciekawszych nie należy niestety, głównie jeśli chodzi o dźwięk, poszczególne fragmenty nie są ze sobą zgrane, nad montażem też można by popracować.

 

Tyle z mojej strony :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truskawki rzeczywiscie jakies tam wartosci mają, ale nijak ich z blokowiskiem bym nie porownywał ;) Malo czytelna Twoja praca w sensie filozofii niestety, tak jak Klicek prawi, podpisy bardziej "ublizają" widzowi bo nikt nie lubi jak sie mu tlumaczy jak kretynowi ;) Nie wiem, ale wykorzystanie dzwiekow z popularnych internetowych filmikow nie przemawia zbytnio na + pracy :/ Do takiego tematu bardziej pasowałby dokument nizeli truskawki ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby były poziomki to bym zrozumiał, bo to są laski ziomów :]

ale tak ogólnie to niezbyt czytelne, chyba przekombinowane

mogłeś dać ambient osiedlowy - wisz, przejeżdżający samochód, alarm itd

ogólnie jakieś banalne

ciekawe nawet to przejście z bloków do szklanek

 

ps. tytuł imo woła o pomstę do nieba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inostro

Wiem, że można pokazać blokowiska pokazując bloki, żelbet, ludzi z bloków itp. Jest to jedna z dróg ale ja wybrałem inną bo czułem że większość projektów będzie to pokazywać...i tak było ...

 

Dla mnie metafora wydaje się prosta [byćmoże brak mi dystansu do własnego filmu]: przetworzone owoce>>>z zewnątrz wyglądają tak samo>>> ale mają te same witaminy co nieprzetworzone.

 

Hmm, czy banalne? ja bym wolał określenie proste:)

 

Co do napisów...to się mogę z Wami zgodzić...

 

Dziekuję za opinie.

 

P.S. Heh, Przyznam że do tej pory udzwiękowienie się podobało, ...najwięcej uwag miałem co do napisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetworzone owoce>>>z zewnątrz wyglądają tak samo>>> ale mają te same witaminy co nieprzetworzone.

 

w życiu bym się nie domyślił że o to chodzi ;/

strasznie nudne, trwa 3 min a ja i tak musiałem przewijać. po 50 sekundach patrzenia na owoce już mnie to znudziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności