Skocz do zawartości

max i tablet


claude

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sobie tablecik wacoma i zastanawiam się jak najwygodniej używać go w pracy w maxie, najgorzej jestwokół z obracaniem się obiektu bo tablecik nie ma środkowego kukła, czy da się przystosować odpowiednio skróty, jak wy sobie z tym radzicie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi ci o uzycie samego tabletu to ja np mam na piorku przyciski ustawione jako srodkowy myszy i prawy + expresskeys jako ctrl, alt shift, czyli wystarczy do obracania/przesuwania/zoomowania, ale najwygodniej jest chyba miec klawiature/jakiegos pada pod lewa reka ze skrotami, a prawa machac myszka/piorkiem. Zreszta co za roznica expresskeys, czy klawiatura i tak musisz uzyc do tego lewej reki, prawa reka i piorkiem nie dasz rady, chyba ze bedziesz klikac na ikonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce, to do wszystkiego można wykorzystać, mnie tam nie jest wygodnie z piórkiem w 3d (oprócz zb), ale jeśli chcesz to proponuje na piórku przyciski jako prawy i środkowy, to tego w zaawansowanych dać kliknij i stuknij.

express keys - ich ilość zależy od modelu (jak masz volito, to nie ma o czym gadać), ale i tak bym to olał, tylko drugą ręka trzymamy na klawiaturze i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to kupiłem tablet do zbrusha i photoshopa ale chce spróbować i w maxie, mam graphiera xl więc precyzja jest ok, może trochę za duży i trzeba machać, jeden przycisk na piórku zamieniłem z dwukliku na środkowy i jest fajnie choć do dwukliku już się przyzwyczaiłem trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności