Skocz do zawartości

Problem z renderowaniem w Maxie wyskakuje non stop ten komunikat UNHANDED EXCEPTION..


iad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Juz ostatnio dalem takiego posta ale zle go zatytulowalem i zostal skasowany wiec nie wiem czy ktos mi pomogl:)

 

Zrobilem scene w maxie ma okolo 5 mln poly i gdy naciskam renderowanie co jakis czas wyskakuje taki komunikat zaraz na poczatku renderu:

 

UNHANDED EXCEPTION: Memory allocation failure; 560000 bytes requestedd; 1043977469 bytes already in heap.

Last marker is at.\src\vrayrenderer.cpp, line 1682: Preparing ray server

Please note that although this error is generated by V-Ray, it may not be V-Ray that caused it.

If you feel it is V-Ray that caused this error, please send the file c:\vraylog.txt ...

 

Komunikat jest dla mnie nie zrozumialy jak errory w windowsie. Nie wiem czym jest to z powodowane. Raz robie ujecie tej sceny i wszystko gra a za drugim razem wyskakuje taki komunikat i render sie zatrzymuje.

 

Mam maxa 9 vray 1.5 RC3

Komp: P2.6 2 giga ram karta graf. 7600 GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

brak pamieci.

mialem to samo przy scenie 3mln poly i masie textur. w czasie kiedy vray przygotowuje scene do renderu podgladnij zuzycie pamieci, bardzo szybko sie konczy.

mozesz kombinowac z ustawieniami w Vray System (gdzies na necie jest dokladny opis) ale nie zawsze pomaga, mozesz tez zmiejszyc rozmiar textur zeby zaoszczedzic troche pamieci.

ja musialem renderowac (nawet testy) na farmie bo na mojej maszynie nie dalo rady :/

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniaj siatki na vraymesh (czy jak to tam sie nazywa), komenda dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem na obiekt.

 

To w przypadku, gdy nie możesz zmniejszyć map - bo ich rozmiar jest tez odpowiedzialny za ten błąd (oprocz ilosci poly w scenie)

Jako ciekawostkę dodam, że warto przestawic się na windowsa x 64, ktory doskonale radzi sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności