Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mr Kostek [ update 17-06-2009 czarny humor, gołe cycki i kilka szkiców ]


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nowości, a wśród nich czarny humor, gołe cycki i kilka szkiców :) Mam mam nadzieję że się Wam spodobają.

Gotowanie na ekranie: fotoszop+tablet+cienkopis+kupa roboty:

 

gotowanie.jpg

 

Ulica: taki koncept sobie jedno popołudnie; fotoszop+tablet+cienkopis:

 

ulica.jpg

 

Uwaga gołe cycki :) fotoszop+tablet+ołówek ze 4h max:

 

valkiria.jpg

 

Szkice twarzy; fotoszop+tablet+ołówek+cienkopis:

 

faces.jpg

 

tfasz.jpg

 

Reszta nowalijek wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te czarno białe twarze wyglądają naprawdę dobrze. Co do pozostałych (chodzi mi o te babkę - pół robot i scenę z Pascalem) to anatomia bije po oczach. O ile w pierwszym obrazku scena jest ładna (skały i cegły) to już ten potwór psuje efekt. Koniecznie rysuj ołówkiem ludzi np. ze zdięc, z pewnością to Ci pomoże :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z braków w anatomii. Właśnie od jakiegoś czasu pracuje usilnie nad jej poprawą. Także za kilka miesięcy powinno być juz przynajmniej poprawnie i bez takich oczywistych błędów. Fajnie że sie portreciki spodbały. Dzieki za komenty. Uwag nigdy za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, trochę nowalijek. Tak w klimatach wakacyjnych czyli kobiałki:)

-kobieta.jpg

kobieta.jpg

-

kobieta2.jpg

 

-

kobieta3.jpg

-

rysunek wykonany: ołówek+artpen

 

kobieta4.jpg

-

tu to samo ale tusz kładziony pędzelkiem:

kobieta4a.jpg

-

portret.jpg

-

wip: ołówek+tusz, pewnie jeszcze będzie kolor:

wip1.jpg

-

teraz dla odmiany płeć brzydka:

woj.jpg

-

tu też tusz kładziony pędzlem:

 

zbik_pedzel.jpg

-

i na koniec monsterr: ołówek+tusz pędzelkiem kladziony:

 

monsterr.jpg

 

To tak tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Urbanboogie: Dzięki, "fotoszopotuszem" muszę to zapamiętać przyda się przy opisywaniu prac :) Pędzelek z sobolowego włosia żaden sztuczny włos, rozmiary od 2 w dół czyli 1, 0, 00, 000, 0000 i co ważne przyzwoity papier, nie jakiś badziew xero. A jak z kolorem, bo to jest temat który mnie gnębi nieustannie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja określiłbym twój styl, wg czysto subiektywnego odczucia, jako zamiłowanie do skupiania się nad centralnym punktem pracy.

Stąd na początku tematu: grafiki mono, przedstawiające właściwie jedną kreaturę, skupiasz się tylko na tym, co ona ma w sobie wizualnie zawierać, całkowicie ignorujesz jej wkomponowanie w otoczenie, ponieważ to ona jest całkowitym tematem obrazu, lub też to samo otoczenie staje się przedmiotem twojej pracy, stąd różnorakie, dopieszczone enviro. Niektóre twoje oszczędne obrazy przypominają mi trochę mistrza Beksińskiego, i chyba nawet miejscami tematyką również się do niego zbliżasz. Widzę w tobie speca od concept art, ale także artystę ze sprecyzowanym sposobem przekazywania treści swoich prac i pomysłami na jak najbardziej przykuwającą oko treść.

 

Co do komiksu, to od ujrzenia pierwszej planszy, którą pokazałeś, jestem pełen podziwu dla twojego kunsztu w tej dziedzinie i wytrwałości jeśli chodzi o dalszy proces przetwarzania szczegółow aż po kolor. Próżno szukać w komiksie dopracowanej perspektywy czy wyszukanych wartości estetycznych ty jednak przedstawiłeś to wszystko, co miłośnicy komiksu pożerają już od przystawki - surowego szkicu, po jego wycieniowaną tuszem wersję. Czekam na finalną wersję tego komiksowego przedsięwzięcia, i zmierzając do drobnej sugestii: czy znajdzie się w komiksie miejsce na plansze kolorowane stylem ala akwarela? (takim, jak zaprezentowałeś w tej pracy: http://www.kostekart.pl/ImagesPublic/kobieta3.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor: dzięki za komentarz, chyba jeden z dłuższych jakie tu miałem :) Co do komiksu to w tym momencie jeszcze nie pojąłem decyzji co do sposobu rysunku. Plansze, które widziałeś są z przed kilku lat, ta ostatnia: http://www.digart.pl/zoom/3945292/Panorama_Miasta_II_.html to efekt tegorocznych poprawek. Po prostu cały czas eksperymentuję i szukam stylu, który był by odpowiedni dla dla tej opowieści. I co ważne niezbyt czasochłonnego, ze względu na chroniczny brak czasu. Z doświadczenia wiem, ze rozciąganie rysowania komiksu na dłuższy czas nie jest dobre. Kreska się zmienia, ewoluuje i tego chciałbym uniknąć. Plansza pierwsza i ostatnia wyglądają zupełnie inaczej. Na tą chwile skłaniam sie ku wersji czarno-białej.

@Kpax: dzięki za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności