Skocz do zawartości

Problem z V-Ray'em


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego gdy renderuję scenę V-Ray'em jakiego bym nie dał światła to cały obraz jest czarny... Dodatkowo nie mogę zrozumiec jednej rzeczy, przed chwilą czytałem sobie artykuł, gdzie gość opisywał takie podstawy V-Ray'a. Wersja opisywana to V-Ray 1.5 i moja jest taka sama... I gośc opisywał swiatło sunlight, jakieś mapy V-Ray'a i kamerę dziek,i której można uzyskac efekt odległości czy coś takiego... No i ja nie mam ych rzeczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba wiem co czytałeś... Kolo napisał, ze chodzi o V-Ray'a 1.5, ale nie że R3, a ty pewnie masz starszy. W R2 i R1 nie ma fizycznej kamery, v-reyowskiego słońca, futra(VRayFur), okrągłej sfery, nieskończonej powierzchni(VRayPlane) i proxy(VRayProxy)

 

najnowszy to chyba R5 i wymaga dodatku SP2 do maxa(bez niego ciagle max sie zawiesza).

 

Co do tego że jest czarny, to podczas instalacji wybierasz, czy masz doondla do USB(czy jak to tam nazywają - klucz na USB. Podczas renderowania musisz go wsadzić), czy software key(inaczej cd-key; numer seryjny. Musisz go wpisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray sun byl juz od versji 1.49.xx

najnowszym(dostepnym do kupienia,no chyba ze czas tak szybko leci) vrayem jest vrasja 1.5 rc3

Vray plane byl tez w starszych, fur pewnie tak, tylko kamera fizyczna doszla w ktorejs z wersji RC :)

 

 

"najnowszy to chyba R5 i wymaga dodatku SP2 do maxa(bez niego ciagle max sie zawiesza)." O tym zawieszaniu nic jeszcze nie slyszlem :)

 

tak czy inaczej to dziwny blad, moze jakies ustawienia renderu?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu Rosjanie puścili w internet jedną ze starszych wersji vraya przemianowaną na 1.5 przed premierą 1.5. możliwe że trafiłeś właśnie na tą podróbkę. ale jeśli vray nic nie renderuje i w maxie nie ma jego pluginów to jest to błąd licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu Rosjanie puścili w internet jedną ze starszych wersji vraya przemianowaną na 1.5 przed premierą 1.5. możliwe że trafiłeś właśnie na tą podróbkę. ale jeśli vray nic nie renderuje i w maxie nie ma jego pluginów to jest to błąd licencji.

 

to bylo na pryma aprylis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko czarny obraz :/ Kurczę:/ Teraz się przerzucam na Mental Ray'a bo nie mam nic innego:/ Tzn. mam Maxwella ale za pierona nie wiem co i jak no i nikt mi nie chce pomoc:/ Tzn tu jeszcze nie próbowałem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mentala, już takie podstawy mniej więcej znam, własnie go używam przy moim najnowszym projekcie :) Przyznam, że przydałby mi się jakiś dobry nauczyciel co by mi dokładnie przedstawił co i jak :) Bo narazie cała nauka opiera się na eksperymentach...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności