Skocz do zawartości

linijki - grid z cyferkami


claude

Rekomendowane odpowiedzi

może to banalne ale nie wiem czy to możliwe w maxie żeby przy siatce wyświetlały się wartości np w centymetrach tak jak w Photoshopie

 

i jeszcze jedno pytanko może ktoś wie:

czy jest jakiś prosty sposób modyfikator w którym można ustalić w cm wielkość obiektu, bo jak używam narzędzia scale to mogę zmieniać wielkość jego w procentach a ja chciałbym wpisać tyle centymetrów na tyle od razu,

tylko w prostych bryłach parametrycznych można łatwo zmieniać te parametry

 

pozdrawiam Claude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Jak potrzebujesz zrobić dokładny model, to zrób go w AutoCad, a potem wyeksportuj do Maxa. Zapisz normalnie w dwg i w maxie file-> import , wybierasz z listy dwg i wsio.

2. Mozesz takze ustawić sobie siatke w maxie np. co 50 cm i za pomocą funkcji snap (Customize -> grid and snap settings) "dociągać" bryły do siatki.

POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekty możesz mierzyć Taperem. Możesz także, znając początkowe wymiary obiektu, przemnożyć je przez współczynnik skali (pamiętaj, że w maxie jakoś dziwnie skala jest w procentach) by otrzymać rozmiar obiektu. Nie działa to, gdy przesuwałeś vertexy. Musisz wtedy mierzyć linijką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak już się przymierzam do autocada ale boje się wejść w za dużą ilość softu na raz ledwo radze sobie w maxie, uczyłem się przez kilka miesięcy maya, nie wspominając o zbrushu :)

 

może ktoś wie o jakichś tutkach do robienia wizualek architektury czy detalu architektonicznego, boje się strasznie pieprznąć w wymiarach, trochę męczące jest ciągle mierzenie taśmą albo przymierzanie coś do czegoś

 

pozdrawiam Claude

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności