Skocz do zawartości

Wiz: Pokoj


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Wywitam. zaczolem robic pokoj... udalo mi sie zakonczyc modelowanie... jestem na etapie robienia tekstur.. rendery pomieszczenia maja byc 4... ja narazie wrzucam dwa.. uzywam 3ds max'a 9 i vraya 1.5 . oczywiscie przy tworzeniu w maxie nie moze obejsc sie bez problemow ktore i w moim przypadku wystapily.

mianowicie:

1. za oknem jest ciemno... dalem niebo jako mape w einvormencie ( tak sie chyba pisze, to jest to pod klawiszem 8 ) . bawilem sie kamera troche i dalej jest tam ciemno... to jest background w viewporcie wiec powinno byc chyba jasno. licze na pomoc z tym problemem

 

2. probowalem zrobic wlasna szybe ale niestety przez moja szybe nie udalo uzyskac sie przepalen na podlodze... uzylem szyby z architectural choc chcialem stworzyc swoja...

 

 

moja przygoda z maxem dopiero sie zaczyna wiec modele nie beda jakies profesionalne choc staram sie robic coraz lepsze... wiele osob jest tutaj juz pro wiec pewnie zmieszacie mnie z blotem :P w kazdym badz razie prosze o komentowanie i napisanie co jest nie tak... co mozna zmienic, jak oswietlic czy cos....

 

9c70f86bf3732eab.png

 

da6e076e38993acf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakieś dziwne cienie są na żółtym kloszu, (jesli jest to klosz) na wiszącej lampie i chyba mi się zdaje, że dałeś do środka Omni, stąd ten cień albo inną lampę. Wyrzuć ją. I jeszcze moim zdaniem firana jest przepalona.

A teraz plusy. Podoba mi się materiał pościeli okrywający łóżku, no i podoba mi sięteż tapeta

 

Pozdrwiam i życzę powodzenia w dalszej pracy. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kolejny render.. poprawilem material firanki i sama firanke troche ale za duze przeswietlenie jest na niej i bede sie musial pobawic przy niej chwile... po prawo nad lozkiem udalo mi sie znalesc jakis obraz to go wstawilem.. a dokladniej to jest jakis plakat. wsadzilem go za szklana rama... jutro zaczne robic tekstury do kolejnej czesci pokoju :)

 

co do cienia o ktory sie pytal P3ter to juz sie go pozbylem.. za kamera byl omni wsadzony, ale juz go niema. w szafeczce kolo lozka jest biala metalowa raczka.. moze nie widac ja przez to swiatlo, a raczej widac ja tylko ze slabo.

 

cieni na lampie tez sie pozbylem.

 

16174618vw4.png

 

komentowac ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ... w akcie desperacji walnalem kolejny render... udalo mi sie poprawic przepalenie na firankach... oczy mi juz odpadaja ale render gotowy :) jak sie obudze to biore sie z te ksiazki albo za dalsza czesc projektu..

 

co do poprzedniego rendera to sama mi sie rozdzielczosc podniosla do 800x600 :/

 

78e558b2e898e2e6.png

 

mozecie zmieszac mnie z blotem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej szafce obok lozka sa dwie szuflady... macie jakies dziwne monitory skoro niewidzicie jadnej raczki.. i przez tego fotosika, krawedzie duzej szuflady mi 'faluje' . za oknem jest neibo ale ciemno mi troche wyszlo.. firanke poprawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam jestem jeszcze początkującym ale fajnie by to mogło wyglądać jakbyś dał za oknem zdjęcia jedynie z koronami drzew i dalej jakieś budynki - powinno to wyglądać ciekawie, jeśli wiesz o co mi chodzi, bo mój tok myślenia jest zawiły :P

 

Ps. Jeszcze nie znam się na materiałach tym bardziej fałrejowskich ale ta pościel wygląd jakby łóżko zostało okryte takim dużym zaciemnionym workiem foliowym ( widziałem kiedyś na wsi ;]) I jeśli mnie wzrok/monitor nie myli do rama okna rzuca taki sam cień jak firanki - cień za firankami powinien być jaśniejszy, hm tak sądzę. I tak patrze u siebie na żaluzje to chyba lepiej by było gdybyś (jeżeli się jakoś dziwnie nie przepaliły, a tylko są inaczej ustawione) gdybyś je ustawił tak aby lekko blokowały światło wtedy jasne będą za zewnątrz pokoju a z wewnątrz będzie je fajnie widać bo się nie będą tak świecić.

Pozdrawiam i renderuj dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem kolejny render... obnizylem kamere. i troszke pozycje tla zmienilem..

 

ja, kompik i 3ds max razem spedzimy noc wiec moze znajde czas na zrobienie czegos z zaluzjami :P

 

tymczasem render:

 

14eafb.png

 

czekam na komentarze i propozycje zmiany / poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze cos nie tak z tymi firankami.. pewnie jak wstane to zrobie nowe bo z tych jakos nie moge juz nic zrobic.. ciagle sie wyginaja dziwnie.. tutaj render swiatlaz okna.. podnioslem trawnik z domkami wiec powinno lepiej wygladac :)

157617.png

 

komentowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko moze byc jak jeszcze pare rzeczu poprawisz-mnie tez zaslony mecza najbardziej-taka rade nie wyginaj ich w pionie na dlugosci-grawitacje sprawia ze naturalnie takie zagiecia sie nie robia(chyba ze material jakis strasznie zmeczony albo zapiete zle).Sprobuj po prostu zrobic splinem ladnego wezyka-takie fale(byle delikatne i z wyczuciem) wyekstruduj i tyle

pozdr

mozesz jeszcze na to FDD 4x4x4 dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwer: to mogą być panele, wtedy żaden bump nie jest potrzebny (zresztą nawet jak parkiet to teksturą wystarczy), a displace na podłogę to tylko masakrowanie procesora i ramu.

 

heaven: O to mi chodziło :). Tera jest ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dobra... cos sproboje wymodzic z tym nakryciem.

2. no przydalo by sie cos tam wsadzic.

3. to jest krzeslo :P mial byc jeszcze jeden render pokoju, bo jest jego druga czesc ale bez tekstur narazie... postanowilem nie robic tej drugiej czesci bo stanowczo za dlugo sie bawie tym pokojem i chcialbym go skonczyc i wziasc sie za cos innego, bo mam kilka rzeczy w planach...

 

pozniej zamieszcze render juz po ostatnich poprawkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności