Skocz do zawartości

Tworzenie ubrania


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... :/ Stworzyłem model człowieka nie zbyt profesjonalny bo zrobiłem go na odwal tak aby był tłumacząc się, ze po co mam się starać skoro i tak wszystko zakryją ciuchy... Prawda, że tak jest? Proszę powiedzcie, że tak! Bo jeśli nie, to będę musiał zrobić całe ciało od początku oprócz głowy i rak bo to zrobiłem w miarę dobrze, bo w sumie to wystaje z poza ubrania, ale też niezbyt dokładnie bo tu z kolei się tłumaczyłem, że obiekt będzie nieco oddalony od kamery i nie trzeba siedzieć nad szczegółami ^^ Wiem na wszystko mam wytłumaczenie:/

 

Moje pytanie brzmi... Czy może mi ktoś poradzić lub zapodać ewentualnie jakiś tutorial na stworzenie ubrania i ubrania w to ubranie mojego modela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pewien problem przy tworzeniu ubrania... Chce zrobić te spodenki... Tworze najpierw kształt z linii... Następnie dodaję modyfikator Garment Maker... Wybieram Seams i mam zaznaczyć jedną krawędź spodenek i stworzyć Seam z drugą częścią spodenek... A ja gdy chce zaznaczyć jedną krawędź to zaznaczają mi się wszystkie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Użyłem break na vertex'ach i jest w porządku, teraz gdy chcę zaznaczyć pojedynczy spline to zaznacza się tylko ten jeden, a nie wszystkie :) Dziękuję :) Ale pojawił się kolejny problem:/ Mam dwa kawałki spodenek, przód i tył... Musze zaznaczyć spline'y i je połączyć ze sobą... I gdy zaznaczam ten jeden spline, i chce do tego dodać jeszcze spline z drugiego kawałka spodenek to ten drugi kawałek w ogóle nie chce się uaktywnić i jego spline nie chce się zaznaczyć:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierasz w garmentmaker poziom seams wybierasz jedną krawędź przytrzymujesz ctrl i nie możesz wybrać drugiej krawędzi? a możesz wcześniej wybrać tą drugą krawędź jak nie masz wcześniej żadnej innej wybranej?

daj scene, bo inaczej to będzie trudno zgadnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie części ubrania mają być jednym obiektem typu splayn, i wszystkie splajny powinny być ułożone w jednej płaszczyźnie a potem jak dołożysz garment makera możesz sobie poprzesówać poszczególne płaty czyli w nazewnictwie garmenta Panels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok prawie wszystko jest w porządku, została jeszcze ostateczna operacja... Gdy przeprowadzam symulację, to płaty przenikają przez ciało:/ Mimo, że ustawiam w opcjach modyfikatora Cloth które objekty to cloth a które object collision... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich obiektach jest ten sam modyfikator? czy skala obiektów jest właściwa? (jednostki miary) i ostatecznie dwa parametry obiektów kolizyjnych depth i offset

i żeby się nie powtarzać:

Depth—Collision depth for the collision object. If a portion of cloth reaches this depth inside a collision object, then the simulation will no longer try to push the cloth out of the mesh. This value is measured in 3ds Max units.

 

Offset—The distance maintained between the cloth object and the collision object. A very low value can cause the collision mesh to protrude out from under the cloth. A very high value will look like the fabric is floating on top of the collision object. This value is measured in 3ds Max units.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności