Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat 126p "maluch"


Wicus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to jeden z pierwszych moich postów na forum. Od tygodnia modeluje malucha i wkońcu sie zebrałem na to by wrzucić efekty mojej pracy na forum, przód już jest chyba skończony. Robie go w maxie 8 i v-ray'u. w 3d bawie się od początku wakacji więc prosze o nie mieszanie mnie z błotem, a głównie o porady etc.

 

a oto i on:

 

http://www.f4a.eu/uplGRA/11864092244155.jpg

http://www.f4a.eu/uplGRA/11863301123403.jpg

http://www.f4a.eu/uplGRA/11864102566580.jpg

 

PS. jak sie renderuje siatke w v-rayu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Siatka jak na początkującego nie jest zła. Hmmm sam nie wiem czy ci teraz mieszać bo jakbym pozaznaczał to miałbyś problemy przy poprawianiu tego no ale nic zobaczymy jak to dalej ci będzie szło. Powodzenia. Staraj sie unikać TRI i utrzymywać porządek w siatce. Na pewno ktoś ci tu zaraz pozaznacza wszystko lepiej niż ja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak na na tak krótki czas nauki to nawet nawet ale jeszcze musisz potrenować modelowanie, wyczuć jak zachowa się dana siatka po włączeniu meshsmootha, nauczyć się modelować z jak najmniejszą ilością trisów na siatce i takie tam. To wymaga jednak czasu i wielu prób więc trenuj dalej.

PS : na forum zarejestrowałeś się rok temu i dopiero w te wakacje wziąłeś się za 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie to była tak ahistoria że pierwszy raz w żuciu miałem maxa na kompie w 4 kalsie podstawówki, czyli 6 lat temu, ale to było na zasadzie że zrobiłem se kilka kwadratów i kół i byłem happy, i zreguły to max nie był na kompie dłużej niż tydzień :P i to wszystko jedynie mi dało podstawowa wiedze o interfacie, a co do modelu, to starałem sie robić jak najmniej tri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabsze w tym maluchu nie jest modelowanie tylko proporcje... musisz przede wszystkim to poprawić a model będzie nawet nieźle wyglądać :). Tak jak mówi ReflectVision korzystaj z planów samochodu - nie wiem czy łatwo je dostać ale na jakiś forach samochodowych chyba ktoś tam je powinien mieć. Jak Ci się nie uda to szukaj w googlu fotek samochodu z boku przodu tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no to piąteczka:) ja też kiedyś chciałem wymodelować garbusa - włąśnie jak zaczynałem z highpoly - też poległem. potem się wziąłem za wóz strażacki i lepiej poszło- jak chcesz się uczyć highpoly to polecam właśnie lokomotywy maszyny parowe ciężarówki- są łatwiejsze trochę na początek i więcej się na nich człowiek ćwiczy. samochód osobowy to koła i nadwozie- jeszcze wnętrze - a maszyny przemysłowe mają więcej części - i nie mają takich trudnych kształtów do odwzorowania. dobrze byłoby jakbyś pokazał model na tle blueprintów- mi się na 1 rzut oka wydaje za szeroki, poza tym nie można tylko polegać na rzutach - ważne jest by mieć dużo fotek modelowanego obiektu z różnych ujęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności