Skocz do zawartości

Showreel - jak, w czym itp.?


artursadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale pytanie musi paść:) Chcialbym zrobic filmik ala portfolio. Nie wiem czy mam racje ale chyba nazywa sie to showreelem. Chcialbym spytac czy ktos ma doswiadczenie w robieniu takiego ustrojstwa. Jesli tak to w czym najlepiej to zrobic. Programy sa jakies? Pomożecie?;)

 

PS. Chodzi o reel do obrazkow 2d

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie musi koniecznie byc to filmik w formacie .mov, .avi, .flv itp. Rownie ciekawego showreel'a mozna zrobic we Flashu, a nastepnie wyeksportowac do pliku .exe i voila :). Taki plik mozesz przegrywac na plyty i rozdawac klientom. Oczywiscie rozdawanie klientom wiaze sie z czesciowa zmiana pliku - np. dodanie interaktywnego menu itp. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash (poza Action Scriptem) nie jest w sumie trudny do opanowania, a w necie bardzo łatwo znaleźć jakieś tutki itd. Kiedyś można było z netu bez problemu pobrać 30dniowego triala ... ale niewiem jak jest teraz po przejęciu przez Adobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Adobe After Effect będzie się nadawał, ale tak, jak napisał Knysha - równie dobrze możesz to zrobić we Flashu. Ew. Adobe Premiere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi koniecznie byc to filmik w formacie .mov, .avi, .flv itp. Rownie ciekawego showreel'a mozna zrobic we Flashu, a nastepnie wyeksportowac do pliku .exe i voila :). Taki plik mozesz przegrywac na plyty i rozdawac klientom.

Nie ma to jak promocja rozwiazan dla "jedynie slusznego systemu". IMO lepiej bylo by zrobic plyte DVD zawierajaca jakies menu i inne bajery. Przynajmniej nie bedzie problemu z odtwarzaniem na roznych platformach, a i na stacjonarnym odtwarzaczu podlaczonym do TV tez bedzie mozna poogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama płyta ma jeden poważny minus - nie powiesisz całej struktury w necie. Za to avika, swf, czy temu podobne formaty łykają przegldarki bez problemu a i zajmują niewiele.

Najprościej byłoby przygotować *.exe albo *.swf - wtedy można napalić to na płytkę i odpalać z autostartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby przygotować *.exe albo *.swf - wtedy można napalić to na płytkę i odpalać z autostartu.

Takie rozwiazanie tez ma jeden powazny minus - dziala tylko pod winda (z flashem na linuksie i innych systemach uniksopodobnych sa czasem pewne problemy i nie wszystko do konca dziala, a o WINE teraz nie rozmawiamy). Wyglada na to, ze najlepiej byloby zrobic jakiegos avika albo mova uzywajac otwartych kodekow (x264, Xvid). A nastepnie nagrac na plyte i rozdawac albo/i umiescic w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to *.mov, gdyż w QT klient może przeglądać demo reela poklatkowo oraz *.avi (z jakimś uniwersalnym kodekiem). Najlepiej, gdy dajesz taki wybór - albo QT albo WMP. Wtedy ci co nie mają QT oberjzą film, a ci co posiadają QT będą mogli lepiej go przeanalizować (m.in dlatego większość artystów daje reele w QT). QT jest obecnie standardem w video, więc nie wyobrażam sobie reela bez QT. Z QT trzeba też być trochę ostrożnym, przy moich produkcjach wybrałem takie kodeki, że tylko na najnowszym QT filmiki chodziły, a wiele osób nie aktualizuje QT i często mieli problemy z dźwiękiem. Ja swojego reela robiłem w Avid Xpress Pro, b.przyjemnie się w nim montuje (ale trzeba niezłą drogę przejść, by tak było, bo początki to koszmar), niestety minusem Xpressa jest importowanie plików jpg w rozdziałce jaką wybrałeś na początku (jeśli DV to masz 720/576), co jest złe gdy w pracach zależy ci na dużym zoomie, być może w Avid Media Composer/Adrenaline, który zawiera więcej narzędzi do postprodukcji nie ma z tym problemu. Napisy i chmurki zrobiłem w After FX.Chyba najbardziej sensowny w takim wypadku byłoby zrobić to Flashu i wyeksportować do QT i jakiegoś avi (jeśli przez Flasha się nie da, to przekonwertować swfa np. w After FX).

 

Link do mojego reela - http://www.imprecis.com/3d.mov Jak widać z zoomami nie wyszło tak źle, ale też nie robiłem ich za dużych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja promuje jedynie system Windows? Napisalem, ze niekoniecznie musza byc to pliki video.

Ktore w tym przypadku (egzeki) dzialaja jedynie pod winda. No, ale niewazne...

Mysle, ze problem showreela kolegi Tortura chyba zostal juz rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

hehe, więc Dziadek Stal jednak żyje :D .

 

czy wspominał już ktoś o formecie mpg ?

Nie ma nic bardziej wkurzajacego, niż sciagniety, kilkudziesiięciomegowy fillmik,

któremu brakuje kodekow w sustemie :( :(.

Mpg jest spoko :)

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności