Skocz do zawartości

Widok z tyłu, półotwartego modelu


deha21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba problem z widokiem. Na przykładzie...

 

Z przodu:

94316878rd6.jpg

 

 

Z tyłu:

31498167iw8.jpg

 

 

Tak jakby nie widać modelu. Wcześniej na Maxie 9 było ok. Ale teraz mam wersje 8 i nie wiem czy tak w niej poprostu jest czy może to przez złe ustawienia, sterowniki czy directa. Directa mam najnowszego, sterowniki najnowsze ze stronki a ustawienia domyślne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie pomaga :(

Oto mój config z viewportu:

confck1.jpg

 

Chciałem jeszcze powiedzieć, że to bardzo utrudnia pracę opartą na blueprintach :/ Właśnie miałem się zabrać za robienie fiata 126 a tu klapa

 

 

EDIT:

Już chyba wiem o co chodzi... Przestawiłem sterownik na OpenGL i tam było wszystko OK. Ale niestety jakoś tragiczna w porównaniu z DX. Zainstalowałem DirectXa ponownie ale znow to samo. Pozostaje mi robić w OpenGLu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temporal, nie masz racji. Nie chodzi o to, że nie widać tyłu głowy. Model nie ma go zrobionego. Ale chodzi o to, że powinno być widać tylnią część przedniej siatki a jak widać jej nie widać :P

Naprawiłem to poprzez włączenie opcj 2-sided (czy jakoś tak) w opcjach viewporta i przestawienie na OpenGL bo na DirectX nawet ta opcja nie pomagała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście backfacecull działa. Tylko ciekawe dlaczego na OpenGL bez ustawiania jest wszystko OK.

A tak na marginesie czy gdzieś mogę zapisać domyślne opcje Maxa? Bo chciałbym sobie ustawić 2-sided, backfacecull i pare innych rzeczy. A przy stworzeniu nowego pliku wszystkie ustawienia się kasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności