Skocz do zawartości

prace nigdy nie wydane


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

zna sie ktos moze na takim czyms: kiedys obilo mi sie jakies rpawo o uszy mowiace o tym ze jesli jakas praca zostanie sprzedana lecz nie ujzy swiatla dziennego w ciagu 2 lat to mozna samemu ja pokazac...

 

a o co chodzi

wyobrazcie sobie prace dla jakiejs firmy, ta firma podpisala umowe z inna zagraniczna na projekt, [rojkt upada jst cancelowany, teoretycznie prawa jakies tam sa sprzedane firmie z zagranicy, nic sie nie ukaze, mija czas powiedzmy ja jako autor chcial bym zmienic prace, musze miec do tego portfolio, teoretycznie je mam poniewaz zrobilem dziesiatki modeli tylko niby nie moge tego pokazywac oficjalnie.. niby moge zgrac na plytke i sobie stukac w drzwi od firmy do firmy i pokazywac na interview czy jakto sie pisze, ale na stronce nie moge tego pokazac?? czy to jest zgodne z prawem? wkoncu ja jestem autorem pracek, sprzedalem prawa jakies tam materialne ze nie moge zbierc pieniedzy z danych prac ale do portfolia online nie moge tego wrzucic?? spotkal sie ktos z czyms takim? jest jakies prawo regulujace taka sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co mi mówi moje dziadowskie doświadcznie.

Nie znam warunków umowy, ale generalnie pokazywanie takich prac "otwarcie" w necie może być utrudnione, albo nawet niemożliwe. To wszystko zależy od umowy podpisanej z ową firmą. Zauważ, że nie widuje się jakoś specjalnie na necie portfolio ludzi z dużych zagranicznych zespołów, to się raczej nie zdarza. Przy czym jest oczywiście furtka. Większość pracodawców zezwala na formułę "confidential" reel - Reel który jest owszem udostępniony w necie dla potencjalnych pracodawców, ale zabezpieczony hasłem i rozsyłany wyłącznie do nich a nie na przykład pokazywany otwarcie na forach internetowych .

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawa jest oczywista. Jak sprzedajesz prawa majątkowe, to nie możesz rozpowszechniać utworu (pokazywanie w necie, udostępnianie). Nie ma żadnych 2óch lat czy czegoś takiego. Tak jak mówi Dziadek - możesz użyć wyłącznie za zgodą właściciela praw majątkowych, ewentualnie w sposób który nie będzie podpadał pod rozpowszechnianie (pokazanie potencjalnemu pracodawcy, ale już nie przekazanie mu prac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nic modrego nie powiem, bo doswiadczenie male itd... ale wydaje mi sie ze do portfolio potrzebny jest jeden gora 2 modele na takim etapie karery ja Ty jestes, bo tak naprwde w cv wpisujesz tytuly przy jakich brales udzial, tak np ma Vitaliy Naymushin na jego stronie sa chyba 2 flagowe modele i tyle :-) moze porownanie troche niefortunne ale chodzi osama zasade ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności