Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborghini Gallardo


Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

Po pierwsze - to czysty przypadek, że też zrobiłem samochód :D

 

Od pewnego czasu wiz,wiz,wiz... nabierałem przekonania, że powoli zapominam jak się modeluje i niedługo żeby zrobić boxa będę musiał w CADzie narysować kwadrat, importować do maxa i extrudować :D

 

To moje drugie autko w życiu (nota bede pierwszy był moją premierą na tym forum :) więc jeszcze nie jest to jeszcze perfekcyjne modelowanie.

 

Nie chcę zmieniać ani dodawać nic do tego projektu, bo traktuję to jako rozgrzewkę przed tym nad czym teraz zacząłem pracować :D

 

Dlatego wszelkie uwagi, komentarze są bardzo mile widziane. Obiecuję, że będzie widać ich rezultat w kolejnym projekcie.

 

pozdrawiam

 

gallardo00011600tl5.jpg

 

 

gallardo00021600ji1.jpg

 

 

gallardo00031600sx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, ma lekko wygiętą szybę, światło mu żuć bardziej na przód, zauważ, że żółte zazwyczaj przedstawiane jest jak cytryna waląca po oczach:

lamborghinimurcielagoroow9.jpg

0012050806205307smjp4.jpg

10385ji2.jpg

 

i ma potężniejszy tył:

lamborghinigallardobackdd2.jpg taki bardziej mięsisty;)

 

 

 

co do białego (srebrnego?), to myśle,że ma tak przyciemnione te szybki, że nawet szczęśliwy właściciel-kierowca, nie widzi nic spoza nich...;)

 

 

ps: No ale jesli się Tomkowi podoba, znaczy sie, że jest juz naprawdę na dużym poziomie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś hkropiński dał do pieca :D

Ale według mnie i tak felga plastykowa, a reszta naprawdę daje radę (poza drobnostkami;)), powtarzam się:)

więc jeszcze dodam,że wygląda trochę na grafę 2d, poprostu za mało realności, a za dużo (niechcianego kreskówkowego stajla)

rozumiem, że soft to max, v-ray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze, słowa krytyki. Miałem obawy przed zamieszczaniem tych renderów, bo naprawdę czuję niedosyt w umiejętnościach modelowania. Ale dzięki Wam będzie lepiej.

 

1. felgi - właściwie to byłem zadowolony z tego materiału, a chciałem uzyskać taki efekt:

444455.jpg

 

2. nadkola - z nimi mam problem bo nie byłem w stanie rozłożyć równomiernie siatki. Ale walczę z tym.

 

3. kreskówkowy stajl - jest nie do końca taki niechciany :D

 

4. soft to max + vray 1.5 + ps

 

5. światła przednie wynikają z jeszcze małego doświadczenia, mam trudności z odczytaniem zdjęć :D często to co widzę na zdjęciach nie jest tym co jest w rzeczywistości. Nie do końca wiedziałem jak jet zrobić, a nie mam takiego doświadczenia, żeby wiedzieć jak coś zrobić zamiast naśladować zdjęcia i rzuty.

 

hkropinskiego wypowiedź do serca biorę sobie bardzo i postaram się lepiej następnym razem.

 

kllicek - czyli..? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko pracka :D przyczepię się tylko do ostatniego renderka. (reszta coś się krzaczy u mnie). Materiał opony mi sięn ie podoba i to co się odbija w lusterku..jakieś dziwne paseczki wyszły o.O poza tym to co juz wiesz i respect ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinskiego wypowiedź do serca biorę sobie bardzo i postaram się lepiej następnym razem.

 

duzo wiecej starac sie nie musisz bo nie jest zle, ale niedopracowanie w niektorych miejscach;) wiesz ze ja twierdze ze lepiej skrytykować kazdą pracę niż chwalić tylko dobre;) powodzenia i pozdrawiam

 

ps. ostatni renderek z felgą ładny aczkolwiek nie wiem czy felga nie ma buga na ramieniu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski tak samo jest w drugą stronę. Przyjemnie jest słyszeć same pochwały, ale to krytyka przynosi największe korzyści na przyszłość.

Za każdym razem mam obawy przed publikowaniem swoich prac, bo wiem, że nie są na poziomie zespołu Pixara, ale później jest już z górki. Nie zamykam się w sobie tylko dlatego, że ktoś zwraca uwagę na moje błędy - wręcz przeciwnie, bardzo mnie to motywuje.

 

Stachu - teoretycznie powinien być spoiler, ale celowo go nie wstawiłem. Nie uważam, że znam się lepiej na projektowaniu samochodów od zespołu Lamborghini, ale jakoś spodobał mi się taki 'wybrakowany' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooo a ja dziś widziałam Gallardo na żywo ...:D Nie wiem czy wiecie, ale w rzeczywistości nie jest takie duże, może większe od BMWuchy5 i jest bardzo, niskie i sufit ma niski i zawiechę prawie przy samej ziemi, silniczek nie brzmi potworzaście, tylko jak jakieś bardzo wygłuszone Subaru(to pewnie za sprawą jakichś mega tłumików;D) , a sama bryczka śmiga tak zwinnie i bezszelestnie (jak na taki samochodo-kosmos) , że można go nawet uwaga-niezauważyć(...) :D

 

Może ten opis też Ci lekko pomoże w rozumieniu formy i bryły tej superbryczki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszwie tu się takie Gallardy raz na 2lata widzi:D

A kiedys na moim podwurku stawał Aston Martin, ale ta podróba DB7, a nie DB9...;D

Pozdrawiam sorki za offtop, a i zapraszam do wątku samochodowego w wolnych dyskusjach;)

 

anex do poprzedniej wypowiedzi- to było jednak jeszcze mniejsze, chyba jednak jest większy od peugota206 troszkę, o pół metra, a wysokości ma z metr-niziutki ;) śmieszny taki-wygląda jak zabawka:D a nie jak smochód dla prawdziwego mężczyzny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności