Skocz do zawartości

Fotogaleria illy: Nowa zabawka na ostatniej stronie :)


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z tym dodg'em i burnem to mi trochę nie wychodzi.. nie wiem co i gdzie zrobić, żeby było dobrze... ale mniejsza o to... tak wogóle to oglądałem galerie Dave'a Hill'a... i powiem Ci że fajnie fajnie... ale jak dla mnie trochę przerysowane... Twoje już mi się bardziej podobają, szczególnie dzieciak ze smoczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie

to fiszaj >180 stopni, szklo ma wielkosc kolpaka samochodowego

trzymasz to w jakis sposob milimetr nad ziemia (bo takie ma pole widzenia) i w momence strzelania fotki musisz podskoczyc badz zniknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman --> to kombinacja efektu highpass oraz różnych opcji przenikania warstw. + lokalnie mocniejsze wyostrzenia. Jednak temu i tak nadal daleko do tego co uzyskuje Dave Hill;) Na necie może da się coś ciekawszego wygrzebać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi guys,

Wow, I'm flattered by all this talk! I'm glad some of you like my work. I really can't share much about specifics, and I'm not a photoshop guru, but I am definitely down to discuss. I haven't used HDR or that tone-mapping stuff. I just recently heard about it, and it seems you need to bracket your images to do it well. That would be almost impossible when shooting humans! In terms of cameras, depending on the budget, I use canon digitals and H1's; all prime lenses. Canons are SOOO fun and easy to shoot with, but the H1 files are crisp, edge to edge, and print bigger. Kinda a trade off. I'm a big fan of using lights, and I'd say the primary factor of how my images look is the lighting setup. Photoshop is of course crucial as well, but you gotta have a clean raw file to begin with. Too much processing can give you nasty digital grain, halos, all that stuff, which may look good on Flickr, but when printed on paper for a portfolio that an art director sees, looks like junk. I would totally suggest that new photogs spend less time on Photoshop and more time shooting and playing with lights, and learning how to direct their subjects. As to the comment about $50k shoots... haha... that made me laugh. For sure my budgets have been getting bigger, but a lot of the stuff on my site paid peanuts. You really have to work your butt off; lots of sweat, set-building, hauling lights all over the place, day after day, for at least a few years etc. But that's part of the adventure, right!? Let me know if u guys have any more questions. Thanks!

. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, co w tym widzicie. jakbym chciała pooglądać ludzi, którzy wyglądają jak lepiej dorobione simy, to wystarczy odpalić grę u matki...

generalnie jestm przeciwniczka hdr i innych pochodnych, które sprowadzają fotografie do obrazków prawie-jak-wyjętych z gier komputerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy:

...wiesz, całej prawdy dave hill nie powie dopóki na tym zarabia

...wiele zawdzięcza na pewno oświetleniu - bo to widać,

...jednak kolory i plastyka obrazu to już kwestia obróbki - chociażby odpowiednie wywołanie raw'a

...nie wspominam już o tym, że często widać pojedyncze włosy, a cera jest przy tym jak u niemowlaka - tu muszą być pewne zabiegi zmiękczania / wyostrzania

 

kamilsien:

...hdr, itp kanapki są dobrym rozwiązaniem, co prawda łatwo przegiąć (i wiele osób to robi), jednak należy pamiętać, że aparat ma ograniczoną rozpiętość tonalną - nieraz wypada mu pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman, zdaje sobie sprawę z ułomności aparatów (zwłaszcza mojego...).

jednakże, dla mnie hdr, to nie fotografia. osobiście jak mi 'mocno zależy' wolę zrobić osobno niebo, osobno budynki i skleić. a ze mi w ogóle nie zależy prawie na niczym, to robie to naprawdę rzadko.

tak samo rzadko widuje nieprzesadzone hdr'y.

 

i dzieki za ten link do panoram. nigdy mi sie szukać nie chciało. nie wiedziałam, ze to takie... proste, wręcz oczywiste. człowiek uczy sie przez cale życie.

pobawię sie, jak pojadę po aparat do Warszawy.

może nawet jutro. zobaczy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wiesz, całej prawdy dave hill nie powie dopóki na tym zarabia

...wiele zawdzięcza na pewno oświetleniu - bo to widać,

...jednak kolory i plastyka obrazu to już kwestia obróbki - chociażby odpowiednie wywołanie raw'a

...nie wspominam już o tym, że często widać pojedyncze włosy, a cera jest przy tym jak u niemowlaka - tu muszą być pewne zabiegi zmiękczania / wyostrzania

szukalem wiele informacji i to jest praktycznie jedyna konkretna, wiadomo ze info nie sprzeda bo to jest jego jakby styl, cos co sprzedaje i z czego ma klientow, ale wydaje mi sie ze glownie (90%) to oswietlenie, zobacz sobie na jego stronie "behind the scenes" ile on lamp uzywa, jakich lamp i na co nastawionych (duzo snootów w tyl glowy)

ja tam nie wiem, co w tym widzicie. jakbym chciała pooglądać ludzi, którzy wyglądają jak lepiej dorobione simy, to wystarczy odpalić grę u matki...

generalnie jestm przeciwniczka hdr i innych pochodnych, które sprowadzają fotografie do obrazków prawie-jak-wyjętych z gier komputerowych.

a mi sie nie podoba np. fotografia macro albo landscape'y. Dla mnie nie ma nic ciekawego w tym. Ale szanuje ludzi ktorzy to robia, bo rownie dobrze ich moze nudzic moja reporterka czy glupie zabawy. Po to jest fotografia, kazdy robi co lubi i jak lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa zabawka. Peleng 8mm f3,5 :D z mocowaniem Canona :]

39

aaaaa4.jpg

40

aaaaa3.jpg

41

aaaaa2.jpg

42

aaaaa1.jpg

43

moia.jpg

 

Ogolnie jest to manual wiec musze jeszcze pocwiczyc. Po Zenicie nie dotarlo do mnie ze przeslone sam musze wlaczyc, a nie ze wlacza sie jak nacisne spust, dlatego te fotki sa na pelnej dziurze. Oczywiscie winietuje, taka konstrukcja, ale nie jest to ciezkie do usuniecia w PS. Ogolnie przy tej ogniskowej trzeba uwazac na wlasne buty i inne czesci ubrania. Pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności