Skocz do zawartości

Zachowanie wymiarów na wydruku


Petrov

Rekomendowane odpowiedzi

Problem moze banalny,ale...No wiec mam stworzyc wizualizacje pewnego pomieszczenia (2,5m x 2m x 2m) w skali 1:20(12,5 cm x 10cm x 10cm). Ustawilem system metryczny w 3ds wszytko ladnie wymodelowalem, tylko jak to teraz wydrukowac, zeby te moje 12,5 cm w 3DS = 12,5 cm na wydruku? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co do formatu, to standardowy A4, najlepiej 800x600, ale to nie dogmat, wiec nie bede sie upieral przy rozdzielczosci. A co do metody z kwadracikiem, to tez tak kombinowalem, ale myslalem, ze jest jakis \"madrzejszy\" sposob ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to eksport do 3ds, potem wczytać w Autocadzie. Sprawdzić rozmiary w razie problemu przeskalować i wydrukować:D

A jak już masz to w pliku i nie chcesz nic robić, to zależy od tego jakim programem to drukujesz. Najprościej sprawdź jakie masz ustwione DPI (punkty na cal). I W photoshopie (np) zmień tylko tą wartość (bez zmiany fizycznych rozmiarów obrazka). A o ile zmienić? Proponuje wziąć kalkulator i obliczyć. Wzoru chyba podawać nie trzeba.

O kolego teraz dopiero przeczytałem, że ty pojęcia mylisz 800x600 to punkty ekranowe. Proporcje do A4 lekko różne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dodam, że tak na prawdę to tylko 300 dpi się liczy. W pozostałych przypadkach znacznie gorsze rezultaty. 72 dpi przyjmuje się dla ekranu monitora:D

Jeszcze w kwesti wzoru. Mierzysz na wydruku ile ci wyszło cm potem obliczasz ile miało być i dzielisz. Z tego wychodzi ci liczba o jaką trzeba przeskalować obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności