Skocz do zawartości

Animacja 3D: \"Pożegnanie\"


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Animacja \"Pożeganie\", którą ukończyłem niedawno jest już udostępniona w sieci. Link do niej znajdziecie w nowinkach na głównej stronie, albo tutaj:

http://www.jbascik.pozegnanie.prv.pl

 

Film wykonałem w 3D Studio MAX.

Troche to trwało ale w końcu udało mi się go skończyć.

 

Licze na wasze komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Darkelf -nie rozumie co nasz na myśli z tym flashem? Z nim czy bez niego, animka ważyłaby i tak tyle samo. Flash tutaj jest tylko oprawką do animacji. A jeżeli łądowała się wolno to może próbowałeś sciągać jeszcze zanim ją dałem Christianowi na server. Teraz powinno ładnie śmigać :D

Jeszcze raz wielkie dzięki Krystian za hosting :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia animacji. Podziwiam każdą osobę, która potrafi zrobić taki film od początku do końca. Widać, że włożyłeś w to mnóstwo czasu i pracy.

 

Pora na komentarz (zaznaczam, że nigdy nie zrobiłem własnej animacji, także jestem 100% amatorem )

 

 

Od strony wizualnej prezentuje się bardzo ładnie. Może trochę cukierkowo, ale mi to nie przeszkadza (chociaż przydało by się trochę post produkcji). Do modeli nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, poza postacią a raczej twarzą tej pani. Pomijając już prawie całkowity brak tekstury, jej wyraz twarzy zupełnie mnie nie przekonuje. Wyraźnie brakuje jej dobrze zrobionych oczu. Sam jednak wiem jak trudno jest wymodelować tą część ciała. Za to całe jej ubranie wyszło całkiem fajnie.

 

Do animacji postaci miałbym kilka zastrzeżeń. W niektórych ujęciach porusza się ona niemalże jak robot. Brakuje jej pewnej lekkości (choć nie jest to zbyt dobre określenie). Porusza się zbyt schematycznie, zawsze tak samo, patrząc się przed siebie (mogła by od czasu do czasu spuścić wzrok) praktycznie bez żadnej mimiki. Razi to szczególnie w ujęciu, kiedy stoi przed grobem i jest zbliżenie na jej twarz. Według mnie ten moment mógłbyś zrobić troszkę inaczej. Trzeba było dać ujęcie z daleka pokazujące postać i grób z oddali i lekko z góry. Mógłbyś wtedy bardziej subtelnie zaakcentować jej poczucie samotności lub smutku. Oszczędził byś sobie bardzo trudnego ujęcia, które wymaga ogromnych umiejętności w zakresie animacji twarzy.

 

Trzecia sprawa to sposób prowadzenia kamery. Jest to być może kwestia gustu, ale wykonujesz ją zbyt \"wydumane\" ruchy jak na tak spokojną animację. Niema tam praktycznie żadnego statycznego ujęcia, a można by było takowe bardzo ładnie zrobić. Te \"akrobacje\" szczególnie drażnią, kiedy pokazujesz nagrobki. A już sztuczka z kamerą, kiedy pokazujesz ostatni grób jest moim zdaniem kompletnie nie na miejscu. Po prostu nie pasuje do sytuacji i zupełnie niepotrzebnie odwraca uwagę. Z kolei ujęcie z wierzą kościelną i szybko płynącymi chmurami jest bardzo dobre. Niezwykle dynamiczne i ładnie wykonane.

Co do udźwiękowienia to nie pasują mi odgłosy chodzenia. Są troszkę zbyt nachalne. Muzyka to kwestia gustu.

Ogólnie mówiąc, pomimo tych wad podobało mi się. Szkoda tylko, że nie przemyślałeś niektórych rzeczy (brak czasu?)

 

Jeszcze raz gratulacje.

[soczek]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou wielkie dzięki za komentaż. Masz rację w wielu kwestiach, spotkałem się już z kilkoma opiniami i sugestiami odnośnie poszczególnych ujęć -często bardzo trafnymi. Szkoda tylko, że juz po fakcie, bo projekt uznaje za zamknięty. Wiele się nauczyłęm przy jego tworzeniu i jestem pewien, że następny będzie lepszy.

Co do czasu, to fakt, szczególnie pod koniec bardzo mi go brakowało i jużstarałem się robić to tak żeby tylko skończyć, bo termin obrony zbliżał się nieubłaganie.

Co do postaci głównej bohaterki, to masz rację jej twarz nie jest zrobiona najlepiej a z mimiką też było troche problemów i nie wyszła najlepiej.

Jest wiele rzeczy, które chciałbym zmienić i dlatego nie do końca jestem zadowolony z tego projektu. Dumny jestem tylko z jednego: że doprowadziłem go do końca !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Chciałbym nawiązać współprace z forumowiczami z okolic Cieszyna i Bielska-Białej -jest tu ktoś taki?

Chciałbym zrobić wspólnie jakiś nowy większy projekt. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty! Trudny temat sobie wybrałeś, ogromny ładunek emocjonalny do przekazania i to w duzej mierze przez grę aktorską postaci. Może nie jest idelanie ale jest oki. Podoba mi sie... fajnie napiecie budujesz...

Rzeczy na plus:

- skrzypnięcie drzwiczek! Czekałem na to skrzypnięcie furtki... myslałem sobie... oki - teraz jak skrzypnie furtka to koleś ma plusa i ogladam dalej a jak nie skrzypnie to sam nie wiem.. i skrzypnęła!!

- oświtlenie kościoła.... już wcześniej gdy pracowałeś nad filmem mi się podobało

- chumry na niebie - to neiźle wyszło... klimacik się czuje od razu...

 

Na minus...

- dramaturgicznie i reżysersko miejscami lezy. To ujecie z dymaniczną zmianą pola widzenia to rzeczywiście ni przypiął ni przyłatał... :/

- no i samo spotkanie z duchem... nie czuć tego dreszczyku, a to w dużej mierze wina braków w animacji... i tyle.

 

Gratulacje ukończenia tak dużego projektu!! Bomba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris. Całą oprawę dzwiękową zrobiłem w niecały dzień, więc poszło ekspresowo, a efekt chyba nie jest tragiczny :D Było troche roboty z montażem dźwięków i obróbką wav\'ow, ale jakoś sie udało.

Co do minusów, które wypisaleś to musi coś w tym być, bo jesteś juz drugą osobą której nie podobało się to ujęcie za zmianą kąta widzenia, hmm.... mi akurat to ujęcie sie bardzo podobało :) no ale coż

Co do tego dreszczyku emocji, to fakt, nie udało mi się tego tak uchwycić jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ujęcie musi mieć jakiś sens. Taka sztuczka jest bardzo fajna, ale nie w takim miejscu. Może być np. wykorzystana kiedy chcesz pokazać postać która została, w przenośni lub dosłownie przyparta do muru. I to też nie aż w tak gwałtowny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sam juz nie wiem czy mam sobie strzelić w głowe, czy zakopać się pod ziemie. Po przeczytaniu komentarzy na głównej stronie przy nowince straciłem wiare w siebie. Gotham i Biglebowsky nie zostawili na mnie suchej nitki. Czy ten film jest aż tak tragiczny? Jeżeli tak, to może dam sobie spokój z grafiką i zaczne kopać rowy.

Z drugiej strony jednak dało mi to trochę do myślenia i zmotywowało do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. To przecież dopiero twój pierwszy krótkometrażowy film i trudno żeby się wszystko za pierwszym razem udało. Nabrałeś doświadczenia (rzecz bezcenna), wiedzy, masz do tego cierpliwość. Twój następny film będzie na pewno znacznie lepszy. Nie poddawaj się , tylko bierz się za kolejny projekt.

Zresztą, tak jak już wcześniej napisałem, mi się tam Twój film podobał.

[soczek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, nie tylko Gotham i Biglebowski. Dziadek jeszcze Cie przed swietami tez dodatkowo zbesztal. Nie masz lekko chlopie.

Powtorze to co napisalem przy komentarzach. Inaczej niz Batou mi sie Straasznie ten filmik nie podoba. Strasznie.

Trudno mi wskazac tam cos udanego ( no, w miare dobrze wybrnales moze z symulacji tkanin ) ale i zdecydowanie odradzam kopanie dolow.

Khe, khe, z perspektywy takiego tetryka jak ja cala przyszlosc przed Toba. Po prostu teraz duzo bardziej skup sie na scenariuszu. Odrzuc z miejsca wszystkie niby proste i oczywiste tematy. Zawalcz o zaskakujaca puente. Krotkie filmy wlasciwie stoja na puencie.

Doly zostaw osilkom, rob animacje. Skonczyles pierwszy filmik, zdales pierwszy egzamin. Teraz kolej na nastepne.

 

swiateczne pozdrowienia

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no tak, o Tobie jeszcze Dziadek zapomniałem :D Już sie powolij przyzwyczaiłem do krytyki i sprowadziliście mnie na ziemię -i bardzo dobrze, bo najbliższe moje otoczenie za bardzo mnie zachwalało i poczułem się jak guru [lol]

Co do stwierdzenia, że to moja pierwsza animacja, to akurat nie jest prawdą -mam ich już kilka na swoim koncie, ale nie warto ich nawet wspominać ;)

Fafex: Całą animację robiłem na Athlon 1,3 Gh, 768 DDR, GeForce 2 MX 400 64MB. Renderowało się w sumie jakieś 2 tygodnie, oczywiście nie w jednym kawałku, ale gdyby robilo się w 1 kawałku to trwałoby to 2 tygodnie nonstop. Wszystko w Scanline, bo ze względów technicznych nie było poprostu możliwości wykożtystania innego renderera, bo niektóre plugi, które użyłem działają tylko ze scanline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... jezeli chodzi o tego flasha to mam na mysli taka opjce, ze ja nie mam neostrady i mi o nie pojdzie w 10 minut... a sciaganie przez ie, jak wiadomo, do najlepszych nie nalezy... no to jesczcze dodaj, ze moze sie COSTAM zaciac i od nowwa... daj spokoj, az tak sie ni ebede poswiecal... . sorki, ale moim zdaniem tutaj sie nie popisales :///...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko darkelf, ten pomysl z flashem nie jest może najlepszy. Ja tez mam SDI, więc wiem jak sie na takim łączu sciąga, ale raczej małe prawdopodobieństwo, zeboy coś sie zacięło przy sciąganiu, to równie dobrze może sie stać przy każdym innym pliku sciąganym w inny sposób -co mi się chyba jeszcze nigdy nie zdażyło, nawet jeśli to windows casch\'uje to co sciągnął na dysk, więc w razie draki rozpocznie sciąganie od miejsca w którym przerwało -przynajmniej powinno :)

Ale spoko, jak już pisałem, następnym razem daruje sobie flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie świetny film, i naprawdę kawał bardzo dobrej roboty. Skończyć animację to naprawdę wielkie osiągnięcie (ja nie potrafię skończyć modelu ;P), a w dodatku \"Pożegnanie\" to nie jakaś tam animacja, to jest film z fabułą, muzyką. Jest w nim wszystko co ma każdy prawdziwy ukończony film. A że są błędy, no cóż zawsze jakieś są, jak na pierwszą animację i tak wyszło świetnie :)

 

Jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam.

 

PS. Czekam na kolejne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za miłe słowa sabfx i Kłobuc.

Spotykam się ostatnio z wieloma komentażami, często zupełnie skarajnymi. Własnie przed chwilą odebrałem poczte -2 maile i oba zupełnie ze skrajnymi opiniami. Ale się uśmiałem :D To mnie właśnie dziwi, że zdania mogą być aż tak podzielone. Wiadomo że o gustach się nie dyskutuje, ale w życiu bym nie pomyślał że bywają aż tak rozbierzne.

Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności